bombardowania

Artykuły - Bombardowania (27)

 • Wielka Brytania "coraz bardziej zaniepokojona" Rosją

  Wielka Brytania "coraz bardziej zaniepokojona" Rosją

  Wielka Brytania jest "coraz bardziej zaniepokojona" rosyjskimi atakami z powietrza na siły umiarkowanej opozycji i cywilów w Syrii - oświadczył w środę w Paryżu brytyjski sekretarz obrony Michael Fallon.
 • Nalot bombowy w Syrii. Wśród ofiar dzieci

  Nalot bombowy w Syrii. Wśród ofiar dzieci

  Co najmniej 23 cywilów zginęło w sobotę podczas nalotu bombowego sił rządowych na miasto Duma, na wschód od stolicy Syrii, Damaszku - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
 • W przeszłości Ziemia kilka razy utraciła swoją atmosferę

  W przeszłości Ziemia kilka razy utraciła swoją atmosferę

  Uczeni z MIT dowodzą, że od chwili powstania Ziemi, mogła ona już co najmniej 2 razy utracić całą atmosferę. Oznacza to, że dzisiejsza atmosfera znacznie różni się od tej, która otaczała naszą planetę w pierwszym okresie istnienia.
 • W jaki sposób Amerykanie zaatakują Państwo Islamskie?

  W jaki sposób Amerykanie zaatakują Państwo Islamskie?

  USA będą przewodniczyć koalicji mającej na celu zniszczenie Państwa Islamskiego. Kluczowy architekt strategii bombardowań w wojnie w Zatoce Perskiej i operacji Iracka Wolność powiedział, że sukces tego przedsięwzięcia zależy od skutecznych i precyzyjnych ataków z powietrza.
 • Syryjskie siły powietrzne znów bombardują bazy powstańców

  Syryjskie siły powietrzne znów bombardują bazy powstańców

  Syryjskie siły powietrzne po raz pierwszy od trzech tygodni znów zbombardowały we wtorek bazy powstańców; nowa ofensywa dowodzi, że prezydent Baszar el-Asad przestał się bać amerykańskiej operacji wojskowej - poinformowała syryjska opozycja.
 • Tragedia „Stuttgartu”

  Tragedia „Stuttgartu”

  Storpedowany „Wilhelm Gustloff” tonął w ciemnościach mroźnej, styczniowej nocy, a jego pasażerowie masowo umierali w lodowatych wodach Bałtyku. Tragedia trafionego bombą „Stuttgartu” rozgrywała się na oczach setek ludzi podczas ciepłego, październikowego dnia w porcie gdyńskim.
 • Syria: Intensywne bombardowania Aleppo i innych miast

  Syria: Intensywne bombardowania Aleppo i innych miast

  Syryjska armia zbombardowała w niedzielę rano część dzielnic Aleppo po nocnych walkach z powstańcami w tym drugim co do wielkości mieście kraju. Spłonęły sklepiki na średniowiecznym bazarze, będącym przed wybuchem konfliktu atrakcją turystyczną Aleppo.
 • Aleppo bombardowane. Walki przenoszą się na kolejne dzielnice

  Aleppo bombardowane. Walki przenoszą się na kolejne dzielnice

  Syryjska armia we wtorek w dalszym ciągu intensywnie bombarduje położone na północy kraju miasto Aleppo, uważane za bastion rebeliantów walczących z reżimem Baszara el-Asada. Walki toczą się głównie w centrum miasta i w dzielnicach na wschodzie i zachodzie.
 • Szalona szesnastka

  Szalona szesnastka

  Straceńczy nalot na japońskie miasta w 1942 roku sprawił, że amerykańskie społeczeństwo odzyskało wiarę w potęgę swojej armii.
 • Tajemnice ostatniego patrolu "Orła" cz. II

  Tajemnice ostatniego patrolu "Orła" cz. II

  Już w kwietniu 1940 r. załoga "Orła" zauważyła, że przed przejściem ważnych konwojów Niemcy wysyłali w rejon planowanej trasy liczne patrolowce i samoloty. Miały one "akcją wymiatającą" zagwarantować bezpieczeństwo zespołom głównym. Nawet rutynowe bombardowania mogły zatopić okręt lub poważnie go uszkodzić. Tak również mogło się stać na początku czerwca...

Filmy - Bombardowania (6)

 • Syria. Nocne bombardowanie prowincji Aleppo.

  Nie ustają bombardowania w Syrii. Nagranie wykonane przez syryjskiego aktywistę ukazują nocne naloty na przedmieścia Aleppo.
 • Syria. Nocne bombardowanie prowincji Aleppo.

  Nie ustają bombardowania w Syrii. Nagranie wykonane przez syryjskiego aktywistę ukazują nocne naloty na przedmieścia Aleppo.
 • Syria. Coraz więcej ofiar nalotów wśród cywilów

  ​Siły syryjskiego reżimu ze wsparciem rosyjskiego lotnictwa zintensyfikowały w ciągu ostatnich 24 godzin naloty prowadzone w strefach pod kontrolą rebeliantów i dżihadystów w Aleppo i innych rejonach na północy Syrii. Zginęło w nich prawie 70 cywilów.
 • Urodziła się godzinę po śmierci matki!

  W Gazie i na całym świecie o narodzinach małej Shaymy mówi się w kategoriach cudu. Dziewczynka przyszła na świat kilka dni temu, podczas ostatnich izraelskich bombardowań Strefy Gazy. Urodziła się już po śmierci swojej matki, którą przygniotły gruzy jej własnego domu. Po tym, jak lekarze stwierdzili zgon młodej kobiety, zauważyli poprzez powłoki brzuszne ruchy jej nienarodzonego dziecka. Niezwłocznie sprowadzono położne i zadecydowano o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Małą Shaymę udało się uratować - ale ze względu na fakt, iż spędziła ponad godzinę w łonie nieżywej matki, dziewczynka może mieć w przyszłości problemy zdrowotne.