Bombardier

Artykuły - Bombardier (12)

 • Kanadyjski Bombardier sprzedaje Airbusowi produkcję samolotów

  Kanadyjski Bombardier sprzedaje Airbusowi produkcję samolotów

  ​Airbus oraz rząd kanadyjskiej prowincji Quebec poinformowały w czwartek, że przejęły wszystkie udziały w produkcji samolotów Bombardier. Airbus będzie miał 75 proc. udziałów, pozostałe należeć będą do Quebecu.
 • Airbus kupuje Bombardiera

  Airbus kupuje Bombardiera

  Airbus SE i Bombardier Inc. zostaną partnerami w programie C Series. Odpowiednia umowa została podpisana dzisiaj. Łączy ona globalny zasięg i skalę działalności firmy Airbus z najnowszą i najnowocześniejszą rodziną samolotów odrzutowych firmy Bombardier, pozwalając obu partnerom wykorzystać pełen potencjał platformy C Series i zapewnić znaczne korzyści klientom, dostawcom, pracownikom i akcjonariuszom.
 • 7000 ludzi z Bombardiera pójdzie na bruk

  7000 ludzi z Bombardiera pójdzie na bruk

  Kanadyjska firma budująca m.in. samoloty i pociągi - Bombardier - zwolni w swoich światowych zakładach w najbliższych dwóch latach 7000 osób, w tym 2000 na umowach czasowych.
 • Bombardier: 1700 osób do zwolnienia

  Bombardier: 1700 osób do zwolnienia

  Kanadyjska firma Bombardier zwolni 1700 osób. Musi oszczędzać, aby ukończyć zaczęte projekty.
 • Tusk: Bombardiery dla Eurolotu to kolejny etap modernizacji lotnictwa

  Tusk: Bombardiery dla Eurolotu to kolejny etap modernizacji lotnictwa

  - Zakup bombardierów dla Eurolotu to kolejny etap modernizacji polskiego lotnictwa cywilnego - powiedział premier Donald Tusk podczas prezentacji pierwszego takiego samolotu na Lotnisku Chopina. Przewoźnik w tym roku ma mieć osiem takich maszyn.
 • 1500 pracowników pójdzie na bruk

  1500 pracowników pójdzie na bruk

  Bombardier - kanadyjska firma produkująca m.in. pociągi - zwolni niemal 1500 osób ze swojej fabryki w Derby (środkowa Anglia). Zatrudnienie straci połowa załogi. Powodem jest utrata kontraktu na budowę pociągów dla sieci Thameslink. Zamówienie dostał od rządu niemiecki konkurent - Siemens i jego konsorcjum.
 • Na nowe pociągi potrzeba 15 mld zł

  Kanadyjski Bombardier przekazał Kolejom Mazowieckim 11 nowoczesnych składów. To dopiero zapowiedź wielkiej wymiany taboru na polskich torach.
 • Polski bombardier liderem

  Polski bombardier liderem

  Karol Bielecki jest do tej pory najlepszym strzelcem mistrzostw Europy w Norwegii. Po trzech meczach grup eliminacyjnych zawodnik niemieckiego Rhein Neckar Lowen ma na koncie 24 gole, tyle samo co Czarnogórzec Alen Muratović. Polak oddał 36 rzutów, co daje mu skuteczność 67 procent, a średnią na mecz ma bardzo wysoką - 8 goli.
 • 24 nowoczesnych tramwajów

  Pierwszy z 24 nowoczesnych tramwajów Bombardier, zamówionych przez Krakowskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA (MPK), wyjechał w trasę. W sumie krakowski przewoźnik zapłaci za nowe pojazdy około 165 mln zł.