bomba atomowa

Artykuły - Bomba atomowa (80)

 • Chińska gazeta radzi jak przetrwać wybuch bomby atomowej

  Chińska gazeta radzi jak przetrwać wybuch bomby atomowej

  Pewna gazeta w Jilin, chińskiej prowincji graniczącej z Koreą Północną, opublikowała artykuł zawierający wskazówki i piktogramy pokazujące, jak przetrwać wojnę nuklearną.
 • Czy życie odradza się w atolu Bikini?

  Czy życie odradza się w atolu Bikini?

  W czasach zimnej wojny atol Bikini był miejscem prowadzenia przez Stany Zjednoczone prób jądrowych. W ciągu 9 lat zrzucono na niego 23 głowice jądrowe. Blisko 60 lat po ostatniej próbie naukowcy chcą sprawdzić, czy życie w atolu się odradza.
 • "Ciężko uwierzyć, że była to bomba wodorowa"

  "Ciężko uwierzyć, że była to bomba wodorowa"

  Ładunek wykorzystany w ostatniej próbie nuklearnej Korei Płn. mógł zawierać małą ilość wodoru - podało w środę ministerstwo obrony Korei Płd. Wcześniej służby wywiadowcze tego kraju podały w wątpliwość doniesienia, że Pjongjang dokonał testu broni wodorowej.
 • Nadzwyczajne posiedzenie Rada Bezpieczeństwa ONZ

  Nadzwyczajne posiedzenie Rada Bezpieczeństwa ONZ

  Rada Bezpieczeństwa ONZ zbierze się w środę na nadzwyczajnym posiedzeniu, którego tematem będzie ostatnia próba broni nuklearnej przeprowadzona przez komunistyczny reżim Korei Północnej - poinformowała agencję Reutera amerykańska misja przy ONZ.
 • Korea Północna przeprowadziła próbny wybuch bomby atomowej

  Korea Północna przeprowadziła próbny wybuch bomby atomowej

  Władze Korei Płn. potwierdziły oficjalnie w środę, że przeprowadziły próbny wybuch niewielkiej bomby wodorowej. Wybuch spowodował wstrząs o sile 5,1 st. Odnotowały go obserwatoria sejsmologiczne w USA, Japonii, Chinach i Korei Południowej.
 • RMF24: USA planowały ataki nuklearne na Warszawę

  RMF24: USA planowały ataki nuklearne na Warszawę

  Stany Zjednoczone planowały zniszczenie ludności cywilnej w miastach wrogich w czasach zimnej wojny - tak wynika z odtajnionych dokumentów, które zostały opublikowane w tym tygodniu przez Narodowe Archiwum Bezpieczeństwa w USA. Na liście celów znalazła się m.in. Warszawa.
 • Iran nie rozwiał podejrzeń ws. programu nuklearnego

  Iran nie rozwiał podejrzeń ws. programu nuklearnego

  Iran wciąż nie rozwiał podejrzeń, że mógł prowadzić prace badawcze nad budową bomby atomowej - stwierdziła Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) w poufnym raporcie, przekazanym państwom członkowskim - pisze w piątek Reuters.
 • Zmarł ostatni członek załogi "Enola Gay"

  Zmarł ostatni członek załogi "Enola Gay"

  Nie żyje ostatni członek załogi samolotu "Enola Gay", z którego 6 sierpnia 1945 r. zrzucono pierwszą w historii bombę atomową na japońskie miasto Hiroszima. Theodore Van Kirk zmarł w poniedziałek w domu opieki w stanie Georgia. Miał 93 lata.
 • "Der Spiegel": USA zmodernizują składowaną w Niemczech broń atomową

  "Der Spiegel": USA zmodernizują składowaną w Niemczech broń atomową

  Planowana przez USA modernizacja arsenałów broni atomowej ma objąć także głowice jądrowe rozlokowane na terenie Niemiec - podał tygodnik "Der Spiegel". Berlin zabiega od lat, dotychczas bezskutecznie, o wycofanie głowic ze swego terytorium.
 • Kiedy morze wybucha... Nuklearna apokalipsa

  Kiedy morze wybucha... Nuklearna apokalipsa

  Tak przerażającej apokalipsy nie jest w stanie stworzyć nic innego na naszej planecie. Czy kiedykolwiek uda się powstrzymać niezwykle groźne nuklearne próby, które przeprowadzane są pod powierzchnią mórz i oceanów?

Filmy - Bomba atomowa (3)