bomb

Artykuły - Bomb (-1)

 • Kolejna bomba od FBI

  Kolejna bomba od FBI

  FBI znów zmienia bieg kampanii prezydenckiej w USA. Śledczy w toku wznowionego przed tygodniem śledztwa w sprawie "maili Clinton" nie znaleźli żadnych nowych śladów mogących stać się podstawą do postawienia zarzutów o charakterze kryminalnym. W rezultacie dynamika wydarzeń znów odwraca się o 180 stopni i maleją szanse na prezydenturę Trumpa, który przez pierwszą część ubiegłego tygodnia był na fali wznoszącej.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Wakacje bez bomb preferowane

  "Dziennik Gazeta Prawna": Wakacje bez bomb preferowane

  Z powodu groźby zamachów terrorystycznych pasażerowie przestają latać do Egiptu i Tunezji. Furorę robią Hiszpania i Bułgaria - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Bomba z opóźnionym zapłonem

  Bomba z opóźnionym zapłonem

  Fala uderzeniowa Panama Papers obiegła cały świat. Kolejna przyjdzie już niebawem, na początku maja. Czy tym razem pojawi się więcej polskich nazwisk? Powinno się pojawić, bo szwajcarski private banking i parkowanie pieniędzy w rajach podatkowych były w Polsce modne od dawna. Według ostatnich doniesień "Dziennika Gazety Prawnej" rodzimi przedsiębiorcy swoje firmy rejestrują ostatnio najczęściej w Libanie, gdzie proces ten nie jest kosztowny, a podatki niskie.
 • Szwajcarzy rozbrajają naszą bombę

  Szwajcarzy rozbrajają naszą bombę

  Są małe szanse, że Szwajcarzy zdecydują w niedzielę o zwiększeniu rezerw złota, co mogłoby spowodować gwałtowny wzrost kursu franka.
 • Bomba Bullarda

  Bomba Bullarda

  James Bullard, członek FED bez prawa głosu w FOMC w tym roku, jeszcze kilka tygodni temu dawał do zrozumienia, że bank centralny powinien rozważyć szybsze zacieśnienie polityki monetarnej. Tymczasem wczoraj w wywiadzie dla Bloomberg TV nieoczekiwanie przyznał, że odpowiedzią FED na ostatnie zawirowania na rynkach finansowych, powinno być wstrzymanie się z całkowitym wygaszeniem programu QE3 w październiku.
 • Bomba częściowo rozbrojona

  Opublikowana już w środę wieczorem treść dzisiejszego wystąpienia Janet Yellen częściowo rozbroiła rynkową bombę, jaką jest jej dzisiejsze przesłuchanie w Senacie. Nie oznacza to jednak, że zabraknie emocji.
 • Tykająca bomba Obamacare

  Tykająca bomba Obamacare

  Biały Dom poinformował, że prezydent Barack Obama zawetuje ustawę, jeśli zawierać będzie niekorzystne zapisy dla forsowanego przez niego programu rozszerzenia dostępu do ubezpieczeń zdrowotnych, zwanego popularnie Obamacare.
 • "Macie bombę i tylko 15 minut czasu!"

  "Macie bombę i tylko 15 minut czasu!"

  "Macie bombę i tylko 15 minut czasu" - takie słowa 42-letniego Krzysztof B. usłyszała recepcjonistka jednego z biurowców w Warszawie. Natychmiast ewakuowano ponad 3000 osób, policjanci zatrzymali już podejrzanego.
 • Świnoujście: Akcja wydobywania niewybuchów z Kanału Mielińskiego

  Do 29 lipca ma potrwać akcja wydobywania z dna Kanału Mielińskiego w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) kilkuset sztuk amunicji i ponad stu bomb głębinowych z czasów II wojny światowej. Amunicja leży przy torze wodnym łączącym Świnoujście i Szczecin.