boliwia

Artykuły - Boliwia (64)

 • Boliwia zerwała umowę z Niemcami. Chodzi o cenny surowiec

  Boliwia zerwała umowę z Niemcami. Chodzi o cenny surowiec

  Boliwia posiada największe na świecie złoża litu, niezbędnego m.in. do produkcji akumulatorów. Rząd w La Paz niespodziewanie anulował zawarty z Niemcami projekt spółki joint venture na wydobycie tego surowca.
 • Boliwia: Zabójstwo Polki. Zatrzymano dwie osoby

  Boliwia: Zabójstwo Polki. Zatrzymano dwie osoby

  Dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo polskiej wolontariuszki w pobliżu miasta Cochabamba, podczas napadu na ochronkę dla dzieci, aresztowano we wtorek - podaje w środę agencja EFE, powołując się na wstępny raport biura prokuratora generalnego Boliwii.
 • Boliwia: Protestujący górnicy porwali i pobili na śmierć wiceministra

  Boliwia: Protestujący górnicy porwali i pobili na śmierć wiceministra

  Wiceminister spraw wewnętrznych Boliwii Rodolfo Illanes został w czwartek czasu lokalnego śmiertelnie pobity przez protestujących górników - poinformowały władze w La Paz. W związku z zabójstwem wiceszefa MSW aresztowano około 100 osób.
 • Boliwia: Morales ponownie prezydentem

  Urzędujący prezydent Boliwii Evo Morales zapewnił sobie trzecią kadencję, zdobywając w niedzielnych wyborach 61 proc. głosów - poinformowała boliwijska telewizja Unitel, powołując się na wyniki sondażu wśród osób opuszczających lokale wyborcze.
 • MŚ 2014 - Grecja - Boliwia 2-1 przed mundialem

  MŚ 2014 - Grecja - Boliwia 2-1 przed mundialem

  Grecja pokonała Boliwię 2-1 w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Harrison w amerykańskim stanie New Jersey. Był to ostatni test mistrzów Europy z 2004 roku przed mundialem w Brazylii.
 • Powodzie w Boliwii

  Powodzie w Boliwii

  Boliwia walczy z deszczem. Rząd ogłosił stan wyjątkowy z powodu opadów i powodzi nawiedzających kraj. Poszkodowanych jest już ponad 20 tysięcy rodzin. Są też ofiary śmiertelne.
 • Boliwia: Rozbił się samolot; zginęło 8 osób

  Osiem osób zginęło w niedzielę w katastrofie samolotu, który w trudnych warunkach pogodowych podchodził do lądowania w północnej Boliwii - poinformowała boliwijska służba zdrowia.
 • Opady śniegu w Boliwii

  Opady śniegu w Boliwii

  Ameryka Południowa kojarzy nam się raczej z upałami niż mrozami. Tymczasem Boliwię nawiedziły intensywne opady śniegu.
 • Najstarszy człowiek świata

  Najstarszy człowiek świata

  W Boliwii żyje najprawdopodobniej najstarszy człowiek świata. Carmelo Flores Laura, pasterz mieszkający w pobliżu jeziora Titicaca, miesiąc temu miał skończyć 123 lata.
 • Hiszpania przeprasza prezydenta Boliwii

  Hiszpania przeprasza prezydenta Boliwii

  Ambasador Hiszpanii w Boliwii w imieniu swego kraju przeprosił boliwijskiego prezydenta Evo Moralesa za utrudnienie mu podróży samolotem. Do incydentu doszło najprawdopodobniej przez podejrzenia, że na pokładzie maszyny znajduje się Edward Snowden.

Filmy - Boliwia (12)