boliwia

Artykuły - Boliwia (65)

 • ​El. MŚ 2022. Prezes boliwijskiej federacji aresztowany w trakcie meczu

  ​El. MŚ 2022. Prezes boliwijskiej federacji aresztowany w trakcie meczu

  Tymczasowy prezes boliwijskiej federacji piłkarskiej Marcos Rodriguez został aresztowany w trakcie meczu z Ekwadorem (2-3) w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022. Działacz oskarżony jest o korupcję.
 • Boliwia zerwała umowę z Niemcami. Chodzi o cenny surowiec

  Boliwia zerwała umowę z Niemcami. Chodzi o cenny surowiec

  Boliwia posiada największe na świecie złoża litu, niezbędnego m.in. do produkcji akumulatorów. Rząd w La Paz niespodziewanie anulował zawarty z Niemcami projekt spółki joint venture na wydobycie tego surowca.
 • Boliwia: Zabójstwo Polki. Zatrzymano dwie osoby

  Boliwia: Zabójstwo Polki. Zatrzymano dwie osoby

  Dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo polskiej wolontariuszki w pobliżu miasta Cochabamba, podczas napadu na ochronkę dla dzieci, aresztowano we wtorek - podaje w środę agencja EFE, powołując się na wstępny raport biura prokuratora generalnego Boliwii.
 • Boliwia: Protestujący górnicy porwali i pobili na śmierć wiceministra

  Boliwia: Protestujący górnicy porwali i pobili na śmierć wiceministra

  Wiceminister spraw wewnętrznych Boliwii Rodolfo Illanes został w czwartek czasu lokalnego śmiertelnie pobity przez protestujących górników - poinformowały władze w La Paz. W związku z zabójstwem wiceszefa MSW aresztowano około 100 osób.
 • Boliwia: Morales ponownie prezydentem

  Urzędujący prezydent Boliwii Evo Morales zapewnił sobie trzecią kadencję, zdobywając w niedzielnych wyborach 61 proc. głosów - poinformowała boliwijska telewizja Unitel, powołując się na wyniki sondażu wśród osób opuszczających lokale wyborcze.
 • MŚ 2014 - Grecja - Boliwia 2-1 przed mundialem

  MŚ 2014 - Grecja - Boliwia 2-1 przed mundialem

  Grecja pokonała Boliwię 2-1 w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Harrison w amerykańskim stanie New Jersey. Był to ostatni test mistrzów Europy z 2004 roku przed mundialem w Brazylii.
 • Powodzie w Boliwii

  Powodzie w Boliwii

  Boliwia walczy z deszczem. Rząd ogłosił stan wyjątkowy z powodu opadów i powodzi nawiedzających kraj. Poszkodowanych jest już ponad 20 tysięcy rodzin. Są też ofiary śmiertelne.
 • Boliwia: Rozbił się samolot; zginęło 8 osób

  Osiem osób zginęło w niedzielę w katastrofie samolotu, który w trudnych warunkach pogodowych podchodził do lądowania w północnej Boliwii - poinformowała boliwijska służba zdrowia.
 • Opady śniegu w Boliwii

  Opady śniegu w Boliwii

  Ameryka Południowa kojarzy nam się raczej z upałami niż mrozami. Tymczasem Boliwię nawiedziły intensywne opady śniegu.
 • Najstarszy człowiek świata

  Najstarszy człowiek świata

  W Boliwii żyje najprawdopodobniej najstarszy człowiek świata. Carmelo Flores Laura, pasterz mieszkający w pobliżu jeziora Titicaca, miesiąc temu miał skończyć 123 lata.

Filmy - Boliwia (10)

 • Powrót kondora

  Po kilkutygodniowym leczeniu 5-letni kondor andyjski został wypuszczony na wolność w górach Boliwii. Ptak odzyskał zdrowie dzięki współpracy mieszkańców górskiej okolicy, którzy go znaleźli i weterynarzy z ośrodka rehabilitacji zwierząt. Ekolodzy od dziesięcioleci pracują nad poprawą liczebności kondora andyjskiego, jednego z największych ptaków na świecie. Kondory mogą żyć nawet do 75 lat, ale bardzo słabo się rozmnażają. Jedna para ma jedno pisklę raz na dwa lata.
 • Wzruszające chwile w Boliwii. Chłopiec prosił piłkarza, żeby nie odchodził. Wideo

  Juan Miguel Callejon przez ostatnie lata występował dla Bolivar La Paz. Mecz przeciwko Royal Pari (2-2) był dla niego ostatnim dla boliwijskiego klubu. Po ostatnim gwizdku doszło do bardzo wzruszającego zdarzenia. Do piłkarza podszedł chłopiec, który prosił go, żeby nie odchodził. Wideo obiegło media społecznościowe.
 • Koszmarna kontuzja! Wszyscy na boisku byli w szoku. Wideo

  Drastyczne sceny oglądali kibice na stadionie w Boliwii. W meczu Club Aurora - Always Ready Club (3-1) w ramach rozgrywek ligi boliwijskiej doszło do koszmarnej kontuzji gracza gospodarzy. Caleb Cardozo podczas walki o piłkę na tyle poważnie złamał nogę, że stadion musiał opuścić karetką.
 • Koszmarny faul w Boliwii. Złamał nogę rywalowi. Uwaga, drastyczne! Wideo

  Drastyczne sceny widzieli kibice oglądający mecz boliwijskiej okręgówki. Mateo Zoch, obrońca Royal Pari został brutalnie sfaulowany przez Leonardo Urapucę, zawodnika Club Blooming. Prawa noga Zocha złamała się jak patyk. Wideo tylko dla osób o mocnych nerwach.