bolidy

Artykuły - Bolidy (45)

 • Kubica w nowym zespole!

  Kubica w nowym zespole!

  Większościowy udziałowiec zespołu Renault F1, fundusz Geni Capital wraz z Group Lotus utworzyły nowy zespół wyścigowy o nazwie Lotus Renault GP.
 • Szef Renault: Podwójne rozczarowanie

  Szef Renault: Podwójne rozczarowanie

  "Po tak dobrych osiągach w sesji kwalifikacyjnej, zakończenie wyścigu z pustymi rękami jest bardzo frustrujące" - powiedział szef zespołu Renault Eric Boullier.
 • F1 2010

  F1 2010

  Od kiedy Robert Kubica ściga się w Formule 1, dyscyplina ta stała się w Polsce niemal narodową (jak jakiś czas temu skoki narciarskie). Dobrze się składa, bo niedługo po rozpoczęciu jego kariery w F1 do sklepów trafił pierwszy symulator tego sportu nowej generacji. Jaki jest?
 • Robert: Postój był za wolny

  Robert: Postój był za wolny

  Robert Kubica z zespołu Renault zajął ósme miejsce na torze Monza, w 14. eliminacji mistrzostw świata kierowców Formuły 1. Wynik Polaka jest sporym rozczarowaniem, bowiem wyższą pozycję krakowianin przegrał podczas pit-stop. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że bolidy Renault słabo spisywały się na szybkim torze we Włoszech.
 • Bolidy F1 na ulicach Warszawy

  Bolidy Formuły 1, należące niegdyś do zespołów Jordan Grand Prix, Arrows Grand Prix International oraz Renault F1 Team, będą jedną z głównych atrakcji VERVA Street Racing. Imprezę, która przewidziana jest na 21 sierpnia, uświetni ponad 70 samochodów różnych klas.
 • Nowe normy bezpieczeństwa

  Nowe normy bezpieczeństwa

  Od przyszłego roku bolidy startujące Formule 1 zostaną wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie. Elementem poprawiającym bezpieczeństwo na torze będzie dodatkowa linka uniemożliwiająca odpadanie kół od nadwozi w momencie kolizji.
 • Renault nie "podkręca" silników

  Renault nie "podkręca" silników

  Rob Withe, szef inżynierów francuskiego zespołu Renault wyznaje, że w tej chwili "żółte bolidy" nie są konkurencyjne dla czołówki. Dzieję się tak, ponieważ jednostki napędowe Renault nie mają odpowiedniej mocy silnika.
 • Jak Ferrari zapewniło sobie zwycięstwo

  Jak Ferrari zapewniło sobie zwycięstwo

  Fantastycznie spisały się bolidy Ferrari w czasie GP Niemiec na torze Hockenheim. Włoski team wygrał podwójnie te zawody, demonstrując ogromny potencjał i progres pracy jaką wykonał w ostatnich tygodniach. Niestety, po tym zwycięstwie pozostał spory niesmak, za sprawą wydarzeń na 49. okrążeniu.
 • Kubica trzeci na 1. treningu przed GP Wielkiej Brytanii

  Kubica trzeci na 1. treningu przed GP Wielkiej Brytanii

  Robert Kubica z teamu Renault uzyskał trzeci czas w pierwszym piątkowym treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix W. Brytanii na torze w Silverstone.
 • Kubica z szóstym czasem w kwalifikacjach do GP Europy

  Kubica z szóstym czasem w kwalifikacjach do GP Europy

  Robert Kubica osiągnął szósty czas w kwalifikacjach do Grand Prix Europy, dziewiątej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. Polak był najszybszy w Q1, ale w kolejnych dwóch sesjach osiągał gorsze czasy. Najlepsze były bolidy Red Bulla. Wygrał Sebastian Vettel przed Markiem Webberem.