Ból i blask

Artykuły - Ból i blask (8)

 • "Ból i blask" z nagrodą Goya dla najlepszego filmu

  "Ból i blask" z nagrodą Goya dla najlepszego filmu

  "Ból i blask", uznawany za najbardziej osobiste i wzruszające dzieło Pedro Almodovara, otrzymał hiszpańską nagrodę Goya dla najlepszego filmu. Do twórców obrazu powędrowało łącznie siedem statuetek, w tym za najlepszą reżyserię, scenariusz i muzykę oryginalną.
 • "Boże Ciało" oraz "Ból i blask" ze "Złotymi Taśmami" SFP

  "Boże Ciało" oraz "Ból i blask" ze "Złotymi Taśmami" SFP

  Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich (polska sekcja FIPRESCI) przyznało dzisiaj (9 stycznia 2020) nagrody dla filmów wprowadzonych na ekrany polskich kin w 2019 roku. Nagrodzone "Złotymi Taśmami" filmy to: "Boże Ciało" Jana Komasy i "Ból i blask" Pedra Almodóvara.
 • "Ból i blask": Filmowy pamiętnik Almodovara

  "Ból i blask": Filmowy pamiętnik Almodovara

  "Od zawsze moją ambicją było opowiadanie historii i tworzenie filmów pięknych wizualnie, odpowiadających mojemu stanowi umysłu" - mówił w maju w Cannes reżyser Pedro Almodovar. Jego najnowszy, najbardziej osobisty film "Ból i blask" z Antonio Banderasem w roli głównej - od piątku można oglądać w polskich kinach.
 • "Ból i blask": Problemy z kręgosłupem Almodovara

  "Ból i blask": Problemy z kręgosłupem Almodovara

  Główny bohater filmu Pedra Almodovara "Ból i blask" to reżyser, który nie tylko zmaga się z wypaleniem twórczym, ale też z niedyspozycjami swojego ciała. Co ciekawe, Almodovar przyznaje, że gdyby nie dopadły go poważne problemy z kręgosłupem, to nie wymyśliłby tej historii.
 • "Ból i blask": Z dala od zgiełku [recenzja]

  "Ból i blask": Z dala od zgiełku [recenzja]

  Team Almodovar-Banderas-Cruz brzmi jak obietnica dobrego seansu. Nasze oczekiwania rozbudziła również Złota Palma w Cannes dla odtwórcy głównej roli oraz nominacja w konkursie głównym. Nie pomyliliśmy się, Pedro Almodovar cieszy się doskonałą formą artystyczną - prawdopodobnie właśnie stworzył swoje opus magnum.
 • Wyczekiwane tytuły w programie 19. MFF Nowe Horyzonty

  Wyczekiwane tytuły w programie 19. MFF Nowe Horyzonty

  W ciągu 11 dni, od 25 lipca do 4 sierpnia, na ponad 600 seansach widzowie zobaczą 223 pełnometrażowe filmy z 54 krajów, spośród których 142 będą miały polskie premiery. W tym roku, poza Kinem Nowe Horyzonty, festiwalowe pokazy po raz drugi odbędą się również w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Powrócą także seanse na wrocławskim Rynku.
 • Hity festiwalu w Cannes w programie 19. MFF Nowe Horyzonty

  Hity festiwalu w Cannes w programie 19. MFF Nowe Horyzonty

  Wielki powrót Pedra Almodóvara, entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków "Ból i blask" (Dolor y gloria) oraz nagrodzony za scenariusz w Cannes "Portret kobiety w ogniu" (Portrait de la jeune fille en feu) Céline Sciammy znajdą się w programie tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Dzieło francuskiej twórczyni otworzy 19. odsłonę festiwalu. Jeszcze tylko do najbliższej niedzieli, 30 czerwca, trwa sprzedaż karnetów i akredytacji dziennikarskich.
 • "Ból i blask": Almodovar najlepszy od lat

  "Ból i blask": Almodovar najlepszy od lat

  Filmu "Ból i blask" nie należy traktować dosłownie, choć wszystko, o czym opowiada, mogłoby wydarzyć się w moim życiu - mówił w sobotę, 18 maja reżyser Pedro Almodovar. Obraz, uznany za najlepsze od lat, najbardziej osobiste dzieło hiszpańskiego twórcy, ubiega się o Złotą Palmę na 72. festiwalu w Cannes.

Filmy - Ból i blask (3)