bohaterowie

Artykuły - Bohaterowie (147)

 • Asia Jurek i Łukasz Żrodowski ambasadorami konkursu naukowego "Bohaterowie przyszłości"

  Asia Jurek i Łukasz Żrodowski ambasadorami konkursu naukowego "Bohaterowie przyszłości"

  Asia Jurek, 18-letnia twórczyni unikatowej metody leczenia raka oraz Łukasz Żrodowski, 21-letni wynalazca, zajmujący się technologią druku 3D, wspierają konkurs naukowy "Bohaterowie Przyszłości", zorganizowany przez BASF.
 • "Bohater" afery straci stanowisko?

  "Bohater" afery straci stanowisko?

  Głos zabrał jeden z "bohaterów" afery taśmowej. Wątpliwe, aby uratował posadę w PGNiG, skoro premier Tusk wypowiadał się o nim jednoznacznie źle.
 • Powrót bohaterów

  Powrót bohaterów

  Kolejne ofiary terroru komunistycznego zostały zidentyfikowane po ekshumacjach na warszawskich Powązkach. Swoje groby będą wreszcie mieli bohaterscy dowódcy oddziałów AK i WiN: mjr Hieronim Dekutowski "Zapora" i mjr Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka".
 • Śladami bohaterów Larssona

  Śladami bohaterów Larssona

  Co łączy wódkę Absolut, zabójstwo Palmego, trockizm, rockabilly i Strindberga? Dlaczego Larsson i Papcio Chmiel mogliby sobie podać ręce? Co łączy autora "Millennium", Salander i ajatollaha Chomeiniego? Dlaczego wysokie ceny sztokholmskiej gastronomii są błogosławieństwem? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszej książce Wojciecha Orlińskiego "Sztokholm. Przewodnik śladami bohaterów Stiega Larssona".
 • Włochy: Owczarki powitane jak bohaterowie

  Jak bohaterów powitano w Rzymie dwa owczarki kaukaskie - Bruno i Chiarę, które przyleciały z Afganistanu, gdzie towarzyszyły stacjonującym tam włoskim żołnierzom. Bruno dwa razy uszedł z życiem, gdy usiłowali go zabić przeciwnicy obecności obcych wojsk.
 • Bracia mniejsi na wojnie

  Bracia mniejsi na wojnie

  Bohaterstwo i poświęcenie dla innych nie są cechami wyłącznie ludzkimi.
 • Mafia po australijsku

  Mafia po australijsku

  "Królestwo zwierząt" ("Animal Kingdom"), reż. David Michod, Australia 2009, dystrybutor: Hagi Film, premiera kinowa 10 grudnia 2010 roku.
 • "M jak miłość": Nowi bohaterowie

  "M jak miłość": Nowi bohaterowie

  "M jak miłość" - serial, który świętuje w tym roku swoje dziesięciolecie, już niebawem zaskoczy nas nowymi postaciami.
 • Najważniejsze, by nie psuć produktu

  Najważniejsze, by nie psuć produktu

  Chyba żadnego fana filmów o Jamesie Bondzie nie dziwi już liczba produktów pokazywanych w czasie projekcji. Nie nadwyrężając naszego wzroku w "Casino Royal" zauważymy m.in.: telefony Sony Ericsson, Forda Mondeo, zegarek Omega (do 1995 r. Bond nosił Rolexa), laptopy Sony Vaio czy przesyłki kurierskie firmy FedEx. Do obecności product placement w filmach zdążyliśmy się poniekąd przyzwyczaić, jednak zjawisko to rozwija się nad wyraz prężnie w innych dziedzinach, także na naszym polskim podwórku.
 • Pamiętacie te filmy karate?

  Pamiętacie te filmy karate?

  W tym tygodniu na polskich ekranach zadebiutował film "Karate Kid", będący nową wersją obrazu o tym samym tytule sprzed ponad 25 lat. Mimo że z pewnością nie dorównuje poziomem sławnemu oryginałowi, to można go dopisać do interesującego nurtu, który określiłbym mianem turniejowych filmów karate. Oto jego najwybitniejsi przedstawiciele.

Filmy - Bohaterowie (1)

 • Bohaterowie 2016 roku

  W 2016 roku wojna w Syrii i zamachy terrorystyczne dominowały na pierwszych stronach gazet. Ale rok ten miał także kilku swoich bohaterów. Należy do nich między innymi Alex, który napisał list do prezydenta Obamy. Był on tak poruszający, że chłopiec został zaproszony do Białego Domu. Na liście znalazł się również prezydent Kolumbii, Juan Manuel Santos, który zawarł pokój z rebeliantami FARC. Tym samym zakończył trwającą 50 lat wojnę. Za swoje działania został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla.