Bohater

Artykuły - Bohater (389)

 • Gen. Giap, bohater walk o niepodległość, zmarł w wieku 102 lat

  Gen. Giap, bohater walk o niepodległość, zmarł w wieku 102 lat

  Gen. Vo Nguyen Giap, bohater walk o niepodległość Wietnamu, zmarł w piątek w wieku 102 lat - podały wietnamskie źródła rządowe. Giap, przy wsparciu Chin, prowadził skutecznie wojnę partyzancką w Indochinach, walcząc z Japończykami, Francuzami i Amerykanami.
 • "Bohater" skandalu seksualno-korupcyjnego przegrał apelację

  Były szef okręgowej organizacji partyjnej w mieście Chongqing w środkowych Chinach, Lei Zhengfu, skazany w wielkiej aferze seksualno-korupcyjnej na 13 lat więzienia, pozbawienie praw politycznych na trzy lata i grzywnę, przegrał we wtorek apelację.
 • Oliver Stone: "Snowden jest bohaterem"

  Oliver Stone: "Snowden jest bohaterem"

  Słynny reżyser Oliver Stone ("Urodzeni mordercy", "Nixon", "Pluton") nazwał byłego pracownika CIA Eduarda Snowdena, oskarżonego przez władze USA o ujawnienie tajnych informacji, "bohaterem" oraz wezwał przywódców innych krajów do zaoferowania mu azylu.
 • Władze uhonorowały psa, który uratował dwie dziewczynki

  Władze uhonorowały psa, który uratował dwie dziewczynki

  Władze miasta Zamboanga, na południu Filipin, uhonorowały w poniedziałek suczkę, która w grudniu 2011 roku uratowała dwie dziewczynki, skacząc wprost pod jadący motocykl i zasłaniając sobą dzieci. Pies przypłacił swój bohaterski czyn ciężkimi obrażeniami.
 • Kapitan De Falco bohaterem obchodów rocznicy katastrofy Concordii

  Jednym z najważniejszych uczestników obchodów pierwszej rocznicy katastrofy statku Costa Concordia jest Gregorio De Falco z kapitanatu w Livorno , który skierował słynne słowa do kapitana statku Francesco Schettino: "Wracaj na pokład !", po tym jak ten uciekł.
 • Bohater Sierpnia'80 skarży się na działanie policji

  Bohater Sierpnia'80 skarży się na działanie policji

  Ludwik Prądzyński, jeden z trzech robotników, którzy rozpoczęli w sierpniu 1980 r. historyczny strajk w Stoczni Gdańskiej, złożył skargę do pomorskiego komendanta policji, dotyczącą działań funkcjonariuszy. Chodzi o napaść na Prądzyńskiego.
 • Przeżył 47 dni dryfując na Pacyfiku

  Przeżył 47 dni dryfując na Pacyfiku

  Zestrzelony nad Pacyfikiem przez 47 dni dryfował na oceanie, broniąc się zarówno przed kulami wroga, jak i szczękami wygłodniałych rekinów. Wyszedł zwycięsko ze starcia z psychopatycznym komendantem. Zdobył miłość kobiety, która była poza zasięgiem jego możliwości. Mowa o Louisie Zamperinim.
 • Nie zapominajmy o naszych bohaterach

  Nie zapominajmy o naszych bohaterach

  Polscy żołnierze coraz częściej doceniani są przez zagranicznych kolegów. Przy okazji misji w Iraku czy Afganistanie, wiele słyszy się o ich bohaterstwie, odwadze, sile i profesjonalizmie. Czasami przebijają się także informacje o ich śmierci. Rzadko kiedy jednak mówi się o żołnierzach powracających z wojen z ranami i traumą.
 • Sielskość i anielskość kontra depresja

  Sielskość i anielskość kontra depresja

  "Anioł nad morzem" ("Un ange a la mer"), reż. Frédéric Dumont, Belgia/Kanada 2009, dystrybutor: Art House, premiera kinowa 10 grudnia 2010 roku.
 • Film nie może być byle jaki!

  Film nie może być byle jaki!

  Feliks Falk to niezwykle znaczący dla polskiego kina twórca, którego można postawić w jednym rzędzie z taki artystami, jak Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland czy Roman Polański. Podobnie jak to ma miejsce w ich wypadku, jego twórczość zdominowana jest przez filmy komentujące polską rzeczywistość i czasy, w jakich przyszło mu żyć.

Filmy - Bohater (4)

 • Nieustraszony kierowca autobusu

  Szybka reakcja kierowcy autobusu pozwoliła uniknąć katastrofy w ruchliwym tunelu w Rio de Janeiro. Doszło tam do wypadku z udziałem motocyklisty, którego pojazd zaczął płonąć. W ciągu kilkunastu sekund stał się ognistą kulą. Na nagraniu z kamer przemysłowych widać, jak nieustraszony kierowca autobusu - Raphael Neves Teixeira - narażając własne życie, wybiega z gaśnicą i ratuje płonącego już motocyklistę. Potem gasi palący się motor, żeby nie narażać innych kierowców w tunelu.
 • Bohaterski pies! Poświęcił siebie, by ratować panią

  Historią tego psa żyły całe Filipiny. Kabang, niepozorna, czteroletnia suczka, wróciła 8 czerwca do domu po serii operacji, jakim poddano ją w USA. Dwa lata temu Kabang rzuciła się pod pędzący motocykl, ratując w ten sposób od śmierci córeczkę swojej właścicielki i jej kuzynkę, które nie zauważyły nadjeżdżającego pojazdu. Skutki tej interwencji okazały się tragiczne – Kabang straciła większą część pyska i uzębienia. W miejscu tym pozostała olbrzymia, krwawiąca jama. Na szczęście udało się uratować szczenię, które Kabang nosiła wówczas w brzuchu. Poruszeni losem Kabang internauci uzbierali na jej leczenie 27 tys. USD. Suczkę poddano serii zabiegów w Stanach Zjednoczonych, w trakcie których częściowo odtworzono kości twarzoczaszki zwierzęcia i opanowano rozwijające się zakażenie bakteryjne. Rozmiar obrażeń uniemożliwił montaż pełnej protezy, ale Kabang świetnie sobie radzi, rozdrabniając pokarm dwoma trzonowcami, które jej pozostały. Chociaż częściowo straciła węch, wciąż rozpoznaje swoich właścicieli i opiekunów. Zgromadzonych na lotnisku fanów witała radosnym merdaniem ogona, udowadniając, że wróciła do formy. Teraz czeka ją spotkanie ze swoim szczeniakiem, który zdążył już sporo podrosnąć...
 • Zbójnik i bohater

  O tym jaki Janosik był naprawdę i jak go mogą odebrać widzowie, opowiada wcielający się w postać słynnego zbójnika, Vaclav Jiracek.
 • "Mój bohater jest mało energiczny"

  Przemysław Cypryański, Kuba z "M jak miłość" opowiedział, co zmieniłby w swojej postaci i czego brakuje mu na planie serialu.