Bohater

Artykuły - Bohater (389)

 • Gen. Giap, bohater walk o niepodległość, zmarł w wieku 102 lat

  Gen. Giap, bohater walk o niepodległość, zmarł w wieku 102 lat

  Gen. Vo Nguyen Giap, bohater walk o niepodległość Wietnamu, zmarł w piątek w wieku 102 lat - podały wietnamskie źródła rządowe. Giap, przy wsparciu Chin, prowadził skutecznie wojnę partyzancką w Indochinach, walcząc z Japończykami, Francuzami i Amerykanami.
 • "Bohater" skandalu seksualno-korupcyjnego przegrał apelację

  Były szef okręgowej organizacji partyjnej w mieście Chongqing w środkowych Chinach, Lei Zhengfu, skazany w wielkiej aferze seksualno-korupcyjnej na 13 lat więzienia, pozbawienie praw politycznych na trzy lata i grzywnę, przegrał we wtorek apelację.
 • Oliver Stone: "Snowden jest bohaterem"

  Oliver Stone: "Snowden jest bohaterem"

  Słynny reżyser Oliver Stone ("Urodzeni mordercy", "Nixon", "Pluton") nazwał byłego pracownika CIA Eduarda Snowdena, oskarżonego przez władze USA o ujawnienie tajnych informacji, "bohaterem" oraz wezwał przywódców innych krajów do zaoferowania mu azylu.
 • Władze uhonorowały psa, który uratował dwie dziewczynki

  Władze uhonorowały psa, który uratował dwie dziewczynki

  Władze miasta Zamboanga, na południu Filipin, uhonorowały w poniedziałek suczkę, która w grudniu 2011 roku uratowała dwie dziewczynki, skacząc wprost pod jadący motocykl i zasłaniając sobą dzieci. Pies przypłacił swój bohaterski czyn ciężkimi obrażeniami.
 • Kapitan De Falco bohaterem obchodów rocznicy katastrofy Concordii

  Jednym z najważniejszych uczestników obchodów pierwszej rocznicy katastrofy statku Costa Concordia jest Gregorio De Falco z kapitanatu w Livorno , który skierował słynne słowa do kapitana statku Francesco Schettino: "Wracaj na pokład !", po tym jak ten uciekł.
 • Bohater Sierpnia'80 skarży się na działanie policji

  Bohater Sierpnia'80 skarży się na działanie policji

  Ludwik Prądzyński, jeden z trzech robotników, którzy rozpoczęli w sierpniu 1980 r. historyczny strajk w Stoczni Gdańskiej, złożył skargę do pomorskiego komendanta policji, dotyczącą działań funkcjonariuszy. Chodzi o napaść na Prądzyńskiego.
 • Przeżył 47 dni dryfując na Pacyfiku

  Przeżył 47 dni dryfując na Pacyfiku

  Zestrzelony nad Pacyfikiem przez 47 dni dryfował na oceanie, broniąc się zarówno przed kulami wroga, jak i szczękami wygłodniałych rekinów. Wyszedł zwycięsko ze starcia z psychopatycznym komendantem. Zdobył miłość kobiety, która była poza zasięgiem jego możliwości. Mowa o Louisie Zamperinim.
 • Nie zapominajmy o naszych bohaterach

  Nie zapominajmy o naszych bohaterach

  Polscy żołnierze coraz częściej doceniani są przez zagranicznych kolegów. Przy okazji misji w Iraku czy Afganistanie, wiele słyszy się o ich bohaterstwie, odwadze, sile i profesjonalizmie. Czasami przebijają się także informacje o ich śmierci. Rzadko kiedy jednak mówi się o żołnierzach powracających z wojen z ranami i traumą.
 • Sielskość i anielskość kontra depresja

  Sielskość i anielskość kontra depresja

  "Anioł nad morzem" ("Un ange a la mer"), reż. Frédéric Dumont, Belgia/Kanada 2009, dystrybutor: Art House, premiera kinowa 10 grudnia 2010 roku.
 • Film nie może być byle jaki!

  Film nie może być byle jaki!

  Feliks Falk to niezwykle znaczący dla polskiego kina twórca, którego można postawić w jednym rzędzie z taki artystami, jak Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland czy Roman Polański. Podobnie jak to ma miejsce w ich wypadku, jego twórczość zdominowana jest przez filmy komentujące polską rzeczywistość i czasy, w jakich przyszło mu żyć.

Filmy - Bohater (9)

 • Bohater w tłumie gapiów. Mężczyzna uratował kierowcę z płonącego samochodu

  Bohater w tłumie gapiów. Jim Angulo uratował kierowcę, który utknął w płonącym aucie na autostradzie międzystanowej numer 95 w Miami. Mężczyzna powiedział, że najpierw krzyknął do zauważonego kierowcy, by wyskoczył z samochodu, a gdy ten odpowiedział mu, że nie jest w stanie wyjść, rzucił mu się na ratunek i siłą wyciągnął przez okno ze śmiertelnej pułapki. Zrobił to w pojedynką, choć - jak przyznał później w rozmowie z 7News Miami - około 20 osób nagrywało zdarzenie telefonami komórkowymi. Uratowany kierowca z poparzonymi nogami trafił do szpitala Jackson Memorial. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. (STORYFUL/x-news)
 • Sprytny psiak sam znalazł sposób na ucieczkę i jeszcze pomógł kolegom

  Prawdziwy bohater? Sprytny psiak sam znalazł sposób na ucieczkę z klatki, ale nie pozostawił w tyle swoich kolegów. Wszystko nagrały kamery. Imponujące! (STORYFUL/x-news)
 • Ten chłopak stał się bohaterem całej szkoły. Oddał celny rzut w ostatniej sekundzie

  Takie rzeczy dzieją się tylko w filmach i... Stanach Zjednoczonych. Podczas meczu fazy play-off okręgu Nowy Jork, zespół Panter z liceum Ardsley pokonał drużynę Tappan Zee. Bohaterem całej szkoły został Julian McGarvey, który w ostatniej sekundzie oddał desperacki rzut z odległości 21 metrów. Jak się okazało - celny. (STORYFUL/x-news)
 • Imigrant-spiderman otrzymał prawo stałego pobytu we Francji. Pierwszy krok do obywatelstwa za uratowanie dziecka z gzymsu

  Mamoudou Gassama, okrzyknięty „spidermanem”, otrzymał pozwolenie stałego pobytu we Francji. 22-letni imigrant z Mali otrzymał przezwisko na cześć superbohatera, ze względu na efektowną wspinaczkę na czwarte piętro, dzięki której uratował chłopca wiszącego na balustradzie. Gassama dziękował Francji za pomoc w uzyskaniu obywatelstwa. Czyn Malijczyka zyskał na rozgłosie dzięki publikacji nagrania ze zdarzenia w mediach społecznościowych. Na filmie widać, jak mężczyzna, ryzykując własne życie, wspina się po balkonach, by uratować czterolatka. Niebezpieczna wspinaczka zajęła mu ok. minutę. Gdy nagranie zdobyło popularność, Emmanuel Macron zaprosił bohatera do Pałacu Elizejskiego, gdzie zapewnił, że otrzyma prawo pobytu na terenie Francji. Prezydent Francji zapowiedział, że władze pomogą Gassamie także ubiegać się o francuskie obywatelstwo. Otrzymanie prawa stałego pobytu jest pierwszym krokiem ku obywatelstwu.