Bogdan Wenta

Synonimy:
bogdan wenta, "Wentyl"
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bogdan Wenta (442)

Filmy - Bogdan Wenta (8)

 • Wrócili po latach by zagrać pod wodzą Wenty. Szczytny cel szczypiornistów. Wideo

  Bogdan Wenta na ławce, na boisku Mariusz Jurasik, Marcin Lijewski, Bartosz Jurecki, Grzegorz Tkaczyk, Sławomir Szmal i wielu, wielu innych z legendarnej drużyny "Orłów Wenty". Podobnie zresztą nazywa się ta drużyna - Handball Legends, która we wtorkowy wieczór zmierzyła się z drużyną Politechniki Śląskiej. Wynik nie miał żadnego znaczenia, bo najważniejszy był cel - zbieranie pieniędzy dla 4-letniego Sebastiana z Buska-Zdroju. Chłopiec ma skomplikowaną wadę serca, pomóc mu może tylko operacja w Stanach Zjednoczonych. Operacja, za która trzeba zapłacić ponad 2 mln zł. W akcję pomocy najbardziej zaangażowali się Grzegorz Tkaczyk i Sławomir Szmal, którzy szukają dla chłopca sponsorów, przekazują fanty na licytacje i organizują takie spotkania. Spotkanie zorganizowano po meczu pierwszych reprezentacji Polski i Niemiec w eliminacjach do mistrzostw Europy. "Biało-Czerwoni" przegrali 18-26, ale nadal mają szanse awansu na przyszłoroczne Euro. Po mecz bardzo dużo kibiców - około 3-4 tysięcy pozostało na trybunach Areny Gliwice i oglądało w akcji niedawne gwiazdy polskiej piłki ręcznej. W meczu wystąpili oprócz wspomnianych na początku także Bartłomiej Jaszka, Patryk Kuchczyński, Radosław Wasiak, Tomasz Rosiński, Adam Wiśniewski, Rafał Kuptel, Dawid Nilson, oraz gościnnie Iwona Niedźwiedź i Karolina Siódmiak. jej brat Artur Siódmiak tez przyjechał, ale nie zagrał, bo jest po operacji.
 • Kolejny polityczny sukces Bogdana Wenty. Były szczypiornista został prezydentem Kielc

  Kolejny polityczny sukces Bogdana Wenty. Były szczypiornista i trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej, z którą zdobył m.in. srebro i brąz MŚ, został prezydentem Kielc. W drugiej turze wyborów samorządowych pokonał Wojciecha Lubawskiego, który rządził miastem przez 16 lat. Wenta coraz śmielej poczyna sobie w polityce. W maju 2014 roku został posłem do Parlamentu Europejskiego. - Używając mojego języka z przeszłości sportowej: jeśli przejmujesz jakiś zespół, musisz dokonać analizy, w którym miejscu jesteśmy - powiedział Wenta.
 • Bogdan Wenta po finale ME szczypiornistów

  Na zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy reprezentacja Polski zajęła siódme miejsce, czyli zdecydowanie poniżej oczekiwań. Szansę na wejście do półfinału Polacy stracili po porażce z Chorwacją, po której trener Biegler podał się do dymisji.
 • Bogdan Wenta po finale ME w piłce ręcznej

  Na zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy reprezentacja Polski zajęła siódme miejsce, czyli zdecydowanie poniżej oczekiwań. Szansę na wejście do półfinału Polacy stracili po porażce z Chorwacją, po której trener Biegler podał się do dymisji.