BLIK

Artykuły - BLIK (39)

 • Oszukiwali metodą "na BLIK". Grozi im więzienie

  Oszukiwali metodą "na BLIK". Grozi im więzienie

  Nawet osiem lat więzienia grozi mężczyznom, którzy włamywali się na konta w portalach społecznościowych i wyłudzali kody systemu płatniczego BLIK.
 • Oszukiwali ludzi metodą "Na BLIK-a" - złapali ich

  Oszukiwali ludzi metodą "Na BLIK-a" - złapali ich

  Lubuska Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą dokonującą oszustw metodą „Na BLIK”. Efektem pracy śledczych było dotarcie do środowiska, zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie siedmiu osób, które przestępczy proceder realizowały na terenie całej Polski. Już postawiono ponad 200 zarzutów.
 • BLIK nie działa - awaria w mBanku

  BLIK nie działa - awaria w mBanku

  Klientom mBanku nie działa BLIK. Bank ma problem z niektórymi usługami, przede wszystkim z płatnościami bezgotówkowymi BLIK.
 • Nie podawaj kodów BLIK "znajomym"

  Nie podawaj kodów BLIK "znajomym"

  Mnożą się próby oszustw wykorzystujących epidemię koronawirusa. PSP ostrzega, że z przybywa prób wyłudzeń kodów BLIK przez osoby podszywające się pod znajomych i wysyłających prośby o pomoc przez media społecznościowe i komunikatory.
 • Policja ostrzega przed oszustwami sposobem "na BLIK-a"

  Policja ostrzega przed oszustwami sposobem "na BLIK-a"

  Zielonogórscy policjanci ostrzegają przed oszustwami przy płatnościach przez telefon komórkowy. W ostatnim czasie otrzymali kolejne zgłoszenia o przypadkach kradzieży pieniędzy z konta za pomocą wyłudzonych kodów płatności - poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.
 • Blikiem będzie można zapłacić zbliżeniowo i to na całym świecie

  Blikiem będzie można zapłacić zbliżeniowo i to na całym świecie

  Blikiem będzie można płacić zbliżeniowo i to na całym świecie. To efekt podpisania porozumienia z globalną organizacją Mastercard. Na razie nie podano warunków finansowych transakcji.
 • Płock: Policja ostrzega przed wyłudzeniami pieniędzy metodą "na BLIK-a"

  Płock: Policja ostrzega przed wyłudzeniami pieniędzy metodą "na BLIK-a"

  Do Komendy Miejskiej Policji w Płocku (Mazowieckie) wpłynęło od początku roku kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących oszustw metodą "na BLIK-a". Jak ostrzega policja, to nowy i coraz bardziej popularny sposób, jaki wykorzystują przestępcy do wyłudzania pieniędzy.
 • Bankowe konto w telefonie wypiera serwis internetowy

  Bankowe konto w telefonie wypiera serwis internetowy

  Klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo wykonali już 200 milionów transakcji w aplikacji mobilnej. Największy bank na naszym rynku prowadzi blisko 7,5 mln rachunków osobistych i ma już 3,5 mln aktywnych aplikacji IKO.
 • Czerwińska: Od przyszłego roku będzie można płacić BLIK-iem

  Czerwińska: Od przyszłego roku będzie można płacić BLIK-iem

  Od przyszłego roku będą możliwe alternatywne sposoby dokonywania płatności z konta VAT - poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska. Możliwa będzie płatność np. BLIK-iem. Z konta VAT stosowanego w mechanizmie split payment, czyli podzielonej płatności, będzie można opłacić: VAT od importu, akcyzę, cło, podatek dochodowy, ZUS - informuje Ministerstwo Finansów.
 • Policjanci ostrzegają: Oszuści próbują wyłudzić pieniądze na tzw. „Blika”.

  Policjanci ostrzegają: Oszuści próbują wyłudzić pieniądze na tzw. „Blika”.

  Wałbrzyscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy kolejną metodą próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Przestępcy wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, logują się do nich, a następnie potencjalną ofiarę, która znajduje się w grupie znajomych, proszą o szybką pożyczkę na zakupy.