Black Friday

Synonimy:
Czarny Piątek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Black Friday (97)

Filmy - Black Friday (5)

 • Black Friday tematem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

  Tematem dzisiejszej Popołudniowej rozmowy w RMF FM jest trwające dziś od rana szaleństwo Black Friday. Z naszymi gośćmi rozmawiamy o mechanizmach, które rządzą nami w dni największych wyprzedaży. Na co zwrócić uwagę w czasie intensywnych zakupów w sklepach? Czy jesteśmy w stanie powstrzymać się przed załadowaniem toreb produktami – przyznajmy – nie zawsze nam potrzebnych? A może takie podejście nam się po prostu opłaca? Zapraszamy do słuchania rozmowy Marcina Zaborskiego z jego gośćmi: Maciejem Chmielowskim z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i dr. Pawłem Boguszewskim z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego PAN.
 • W Polsce narasta konsumpcjonizm. Widać to szczególnie w Black Friday i przed świętami

  Nasilający się konsumpcjonizm można zaobserwować najlepiej w okresie przedświątecznym – chociażby w Black Friday, czyli Czarny Piątek, kiedy obroty sklepów potrafią wzrosnąć nawet o kilkaset procent. W opozycji do nadmiernego kupowania i gromadzenia dóbr stoi Fair Trade, czyli ruch sprawiedliwego handlu. Cieszy się rosnącą popularnością zarówno globalnie, jak i w Polsce, gdzie sprzedaż produktów z certyfikatem Fairtrade w ubiegłym roku wzrosła o 50 proc. Ekspertka wrocławskiej Wyższej Szkoły Bankowej podkreśla, że kluczowe dla jego rozwoju jest budowanie świadomości konsumentów.– W krajach rozwiniętych zdecydowanie można mówić o konsumpcjonizmie. Jest to trend, który generuje nadmierne kupowanie. Mówi się nawet o czymś takim jak fast-fashion, czyli „szybko, tanio i jak najwięcej”, i to jest zjawisko dotyczące krajów bogatych, rozwijających się. W Polsce zjawisko konsumpcjonizmu także występuje. Korzystamy z takich okazji, jak obniżki, promocje, więcej kupujemy. Jesteśmy krajem na dorobku, my chcemy więcej kupować, chcemy dogonić – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes dr Katarzyna Kulig-Moskwa, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.
 • Co zrobić, gdy w Black Friday przekroczymy budżet?

  Nowa sukienka, buty, płaszcz, sprzęt komputerowy, gadżety, biżuteria… W Black Friday sklepy kuszą ofertami specjalnymi. Co zrobić, gdy przekroczymy budżet albo okaże się, że pieniędzy na naszym koncie nie wystarczy na zapłacenie za zakupy w sieci?- Podczas wyprzedaży musimy pamiętać o tym, że gdy kupujemy taniej, nie oznacza to, że mamy mniej praw. Mamy wszystkie prawa konsumenckie, które są zawsze nam przypisane – mówi newsrm.tv Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Szał zakupów przerodził się w bitwę na pięści

  Promocje z okazji odbywającego się tuż po Święcie Dziękczynienia „Black Friday” potrafią zawrócić w głowie. Szał zakupów doprowadza niektórych do mało przemyślanych zachowań. Amatorski pojedynek w formule MMA w centrum handlowym jest wówczas bardzo prawdopodobny.