Biuro Informacji Gospodarczej

Synonimy:
BIG,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Biuro Informacji Gospodarczej (1031)

 • Tysiące emerytów w rejestrze dłużników

  Tysiące emerytów w rejestrze dłużników

  W bazie Krajowego Rejestru Długów wciąż znajduje się prawie 340 tys. kobiet po 60. roku życia i mężczyzn po 65. roku życia. Liczba zadłużonych seniorów może niepokoić. Warto jednak dodać, że w ciągu roku zadłużenie osób starszych spadło o ponad pół miliarda złotych.
 • Czy osoba zadłużona może wziąć pożyczkę?

  Czy osoba zadłużona może wziąć pożyczkę?

  Niespłacone zobowiązania finansowe, nieuregulowane w terminie faktury, brak kontaktu z firmą windykacyjną lub z wierzycielem - to tylko kilka przykładowych sytuacji, przez które można zostać dopisanym na "listę dłużników", czyli do rejestru prowadzonego przez jedno z Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Jakie mogą być tego konsekwencje i jak się przed nimi ustrzec?
 • BIG InfoMonitor: Ponad dwa miliony dłużników

  BIG InfoMonitor: Ponad dwa miliony dłużników

  W rejestrze BIG InfoMonitor znajduje się 2,2 mln zadłużonych i z każdym miesiącem ich przybywa. W ostatnim roku przybyło ponad 159 tys. niesolidnych dłużników. Na "czarnej liście" jest ponad dwa mln dłużników.
 • Millenialsi zainteresowani alternatywnymi dostawcami usług finansowych

  Millenialsi zainteresowani alternatywnymi dostawcami usług finansowych

  Blisko 58 proc. klientów rozważa bankowość oferowaną przez Big Tech. Zdaniem ekspertów, pokolenie Millenialsów, które będzie wkrótce najliczniejszym pokoleniem, wpłynie na sukces firm w prawie każdej branży. Millenialsi, liczący ok. 85,3 milionów ludzi w USA są najszybciej rosnącą bazą klientów i oczekuje się, że do 2022 roku będą stanowili 44 proc. siły roboczej.
 • Komputer rozstrzygnie, kto jest wiarygodny dla banku

  Komputer rozstrzygnie, kto jest wiarygodny dla banku

  Badając zdolność kredytową i analizując ryzyko kredytowe, banki sprawdzają dane historyczne i na ich podstawie próbują przewiedzieć, jak może zachować się klient. Najważniejsze jest oczywiście to, jak dotychczas spłacał swoje zobowiązania, ile zarabia, jakie ma wydatki. Banki chętnie jednak sięgają głębiej i biorą pod uwagę np. historię transakcji dokonywanych kartą kredytową.
 • BIG: Milion osób nie daje rady opłacać w terminie rachunków i rat

  BIG: Milion osób nie daje rady opłacać w terminie rachunków i rat

  Ponad milion osób w 13 aglomeracjach nie daje rady opłacać w terminie rachunków i rat kredytowych na niemal 34 mld zł - wynika z analizy BIG InfoMonitor. Rekordzista, 56-letni mieszkaniec aglomeracji rzeszowskiej, ma 46,8 mln zł zaległości.
 • Większa ochrona firm. Kolejne zmiany pakietu wierzycielskiego wchodzą w życie

  Większa ochrona firm. Kolejne zmiany pakietu wierzycielskiego wchodzą w życie

  W pakiecie 100 zmian dla firm, zaproponowanym przez Ministerstwo Rozwoju, zawarto m.in. nowelizację przepisów o funkcjonowaniu Biur Informacji Gospodarczych. Niedługo wchodzą kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców w tym obszarze.
 • Niezapłacony rachunek sprzed kilku lat może obniżyć zdolność kredytową

  Niezapłacony rachunek sprzed kilku lat może obniżyć zdolność kredytową

  W Polsce działa kilka biur informacji gospodarczej gromadzących i udostępniających dane dot. dłużników. Warto o tym pamiętać starając się o kredyt. Naszą zdolność kredytową może znacznie obniżyć zapomniany, niezapłacony rachunek sprzed wielu lat.
 • Dzieci trafiają do rejestru dłużników

  Dzieci trafiają do rejestru dłużników

  Nie ukończyli jeszcze 18 lat, a już można ich znaleźć w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęstszą przyczyną jest jazda bez biletu oraz grzywny sądowe, pojawiają się też pierwsze niezapłacone alimenty. Po wejściu w dorosłość taki ślad może okazać się kłopotliwy.
 • BIG InfoMonitor: Newsletter InfoDług - Spadł Indeks Zaległych Płatności Polaków

  BIG InfoMonitor: Newsletter InfoDług - Spadł Indeks Zaległych Płatności Polaków

  Dane z bazy Rejestru Dłużników Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej, na temat osób fizycznych niepłacących w terminie swoich zobowiązań, po raz pierwszy od pięciu kwartałów przyniosły spadek Indeksu Zaległych Płatności Polaków.

Filmy - Biuro Informacji Gospodarczej (6)

 • Kamil Lemieszewski wygrał drugą edycję programu "Big Brother"

  Jak celebryta wykorzystuje swoje pięć minut?
 • Jak Oleh wspomina swój pierwszy dzień w programie Big Brother?

  Uczestnik reality show w rozmowie z naszym reporterem.
 • To nie był dobry ruch Jacka Kurskiego

  Ta przeprowadzka nie wyszła Sławomirowi na dobre. Jego program ogląda coraz mniej widzów. "Big Music Quiz" przesunięto z TVP2 do TVP1 i program Sławomira Zapały stracił niemal pół miliona widzów.
 • Dane dłużników alimentacyjnych trafią do wszystkich BIG-ów

  Od 1 lipca dane osób niepłacących alimentów na dzieci będą trafiały do wszystkich biur informacji gospodarczej (BIG). "Na pewno jest to dobry pierwszy krok, jednak bardzo dużym problemem jest chowanie się dłużników alimentacyjnych w szarej strefie, umawianie się z pracodawcą, że zatrudni ich na czarno od momentu, kiedy mają zasądzone alimenty" - mówi Agata Chełstowska z Obserwatorium Równości Płci ISP. Jak dodaje, "jest szereg trików, które są stosowane, ale też tolerowane przez otoczenie dłużnika alimentacyjnego, aby uniknąć płacenia na własne dzieci".