biggs

Artykuły - Biggs (19)

 • Ronnie Biggs - legendarny farciarz

  Ronnie Biggs - legendarny farciarz

  W jednej z wypowiedzi pod koniec żywota Ronnie Biggs gorzko podsumował swój los: "Nawet w Brazylii byłem więźniem. Być bohaterem napadu stulecia to żaden zaszczyt. Zmarnowałem życie.". Wynika z tego, że lepiej wziąć sobie do serca szczere wyznanie legendarnego rabusia, którego życiowy fart, był równocześnie klątwą.
 • Złodziejska sława z przypadku cz. I

  Złodziejska sława z przypadku cz. I

  Ronnie Biggs był kiepskim budowlańcem i jeszcze gorszym złodziejem. Nie popisał się też podczas napadu stulecia na pociąg relacji Glasgow - Londyn. Lecz to właśnie on okazał się być najsłynniejszym brytyjskim przestępcą...
 • Złodziejska sława z przypadku cz. II

  Złodziejska sława z przypadku cz. II

  Biggs po raz kolejny wyrzucał sobie, że nie poprzestał na heblowaniu desek. Od początku przewidywał, że tak się to skończy - bardzo długą odsiadką. Ale los miał dla niego w zanadrzu niejedną niespodziankę...
 • Na Wall Street indeksy kończą dzień na plusie

  Na Wall Street indeksy kończą dzień na plusie

  Przez większą część piątkowej sesji na Wall Street utrzymywały się spadki, chwilami dosyć mocne, ale ostatnia godzina handlu przyniosła odwrócenie nastrojów, szybkie odrabianie strat i w efekcie główne indeksy zakończyły dzień na plusach, a Dow Jones obronił poziom 10 000 punktów.
 • Uczestnik napadu stulecia wychodzi na wolność

  Uczestnik napadu stulecia wychodzi na wolność

  Ronnie Biggs, uczestnik brytyjskiego "napadu stulecia", wychodzi z więzienia ze względów zdrowotnych - poinformował w czwartek minister sprawiedliwości Jack Straw.
 • Złodziej stulecia pozostanie za kratkami

  79-letni Ronnie Biggs, skazany na 30 lat pozbawienia wolności za udział 15-osobowym gangu, który w 1963 r. napadł na pociąg pocztowy na trasie Glasgow-Londyn, wbrew zapowiedziom nie wyjdzie na wolność ze względów humanitarnych.
 • Złodziej stulecia wychodzi na wolność

  Złodziej stulecia wychodzi na wolność

  79-letni Ronnie Biggs, skazany za udział w 1963 roku w tzw. napadzie stulecia na pociąg z pieniędzmi, w najbliższy piątek wyjdzie na wolność, ale jest tak chory, że o własnych siłach nie może, ani chodzić, ani jeść - donosi "News of the World".
 • Samobójcy w internecie

  Samobójcy w internecie

  Siecią WWW wstrząsnął ostatnio przypadek Abrahama Biggsa - nastolatka, który postanowił odebrać sobie życie na oczach internautów. Po jego śmierci rozgorzała dyskusja na temat anonimowości i obojętności w internecie.
 • Jason Biggs nie istnieje!

  Jason Biggs nie istnieje!

  Jason Biggs (seria "American Pie", "Życie i cała reszta") zagra główną rolę w czarnej komedii "Guy X", nad którą pracuje Saul Metzstein ("Late Night Shopping"). Film opowie o tajnej bazie wojskowej na Arktyce, uruchomionej podczas wojny w Wietnamie. Pierwszy klaps na planie "Guy X" padł w poniedziałek, 26 kwietnia.
 • "Życie i cała reszta" Woody'ego Allena

  "Życie i cała reszta" Woody'ego Allena

  Woody Allen jest już dzisiaj legendą. Znerwicowany intelektualista, pełen kompleksów i lęków, niedający sobie rady z obsesjami seksualnymi, wiarą i własną potencją twórczą - to filmowy wizerunek nowojorskiego twórcy.