bielactwo

Filmy - Bielactwo (4)

 • Bielactwo. Jak żyje się z tą chorobą?

  Bielactwo jest chorobą układu barwnikowego nabytą lub wrodzoną. Schorzenie występuję coraz częściej. W studiu „Dzień Dobry TVN” o swoim życiu z chorobą opowiedziała Jagoda Judzińska. Czy schorzenie pokrzyżowało jej zawodowe plany w świecie modelingu? - Dostałam dużo wsparcia od nieznanych mi osób – zdradziła. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Piekło dla albinosów. Schronienie znaleźli dopiero tutaj

  Alphonce Yacobo, tak jak inne osoby cierpiące na albinizm, ma problemy ze wzrokiem oraz bardzo jasną skórę podatną na poparzenia słoneczne i zmiany nowotworowe. Ale tanzańskim albinosom dokucza przede wszystkim brak poczucia bezpieczeństwa. Nie raz są okaleczani i zabijani, bo, zgodnie z miejscowymi wierzeniami, ich ciała mają magiczne właściwości. Dlatego Alphonce postanowił zamieszkać na znajdującej się na Jeziorze Wiktorii wyspie Ukerewe, która znana jest jako bezpieczna przystań dla osób dotkniętych bielactwem.
 • Film Martyny Wojciechowskiej walczy o nagrodę na festiwalu w Monte Carlo

  Film „Ludzie duchy” Martyny Wojciechowskiej i Marka Kłosowicza otrzymał nominację na Międzynarodowym Festiwalu Produkcji Telewizyjnej w Monte Carlo. Dokument opowiada historię albinosów z Tanzanii, którzy są zwierzyną łowną dla ludzi wierzących w magiczną moc chorych na bielactwo. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że już sama nominacja do tak prestiżowej nagrody jest dla niej wielkim wyróżnieniem.
 • Topmodelka z bielactwem. Z choroby uczyniła atut!

  Cierpiąca na bielactwo nabyte Kanadyjka podbija świat mody! Czarnoskóra Chantelle Winnie uczyniła ze swej choroby atut i jest dziś wziętą modelką. Jeszcze kilka lat temu w szkole nazywano ją "zebrą" i "krową", ale zdeterminowana dziewczyna nie pozwoliła, aby szykany ze strony rówieśników ją załamały. Wysyłała swoje portfolio do różnych agencji modelek; wreszcie zgłosiła się do programu "America's Next Top Model", gdzie doszła do ścisłego finału. Okazało się to przełomem w jej karierze. - Dziś u topmodelek w cenie jest osobowość. Ludzie szukają kogoś, z kim mogliby się utożsamiać; osób, które są prawdziwe - mówi Chantelle, która ma świadomość, że jej historia stanowi inspirację i nadzieję dla dziewcząt borykających się z różnymi fizycznymi ułomnościami. Bielactwo nabyte, na które cierpi Chantelle, objawia się depigmentacją płatów skóry, co ma związek z wymieraniem melanocytów – komórek odpowiedzialnych za kolor skóry. Na chorobę tę zapadł między innymi Michael Jackson.