Białystok

Synonimy:
Białymstoku,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Białystok (985)

 • Białystok: Od marca wyższe opłaty za odbiór odpadów, podwyżka 7-16 zł od lokalu

  Białystok: Od marca wyższe opłaty za odbiór odpadów, podwyżka 7-16 zł od lokalu

  W Białymstoku od 1 marca 2020 roku wzrosną opłaty za wywóz śmieci - zdecydowali o tym w piątek miejscy radni. W zależności od wielkości mieszkania czy domu, podwyżka będzie wynosiła od 7 do 16 zł od gospodarstwa, z możliwą zniżką za kompostowanie bioodpadów.
 • Jagiellonia Białystok. Koniec sporu o nowy stadion

  Jagiellonia Białystok. Koniec sporu o nowy stadion

  Ostatecznie zakończył się sądowy spór miasta Białystok z pierwszym wykonawcą stadionu w tym mieście. W związku z wycofaniem skarg kasacyjnych, Sąd Najwyższy umorzył postępowanie kasacyjne - poinformowało biuro prasowe tego sądu. Wcześniej strony zawarły bowiem ugodę.
 • Jagiellonia Białystok. Sprawa stadionu wciąż w sądzie

  Jagiellonia Białystok. Sprawa stadionu wciąż w sądzie

  Z powodu choroby sędziego sprawozdawcy zdjęta z wokandy została wtorkowa rozprawa, na której miała być rozpoznana skarga kasacyjna w sporze miasta Białystok z pierwszym wykonawcą miejskiego stadionu, polsko-francuskim konsorcjum.
 • Nowe mieszkania Białystok - jak od 2006 roku zmieniały się ceny?

  W ostatniej dekadzie rynek pierwotny w Białymstoku, tak jak rynki w całej Polsce, przeszedł silne wahania cen mieszkań - od rekordowo niskich w 2006 roku, przez gwałtowny wzrost w latach 2007-2008, aż po łagodniejsze spadki i wzrosty w dalszym okresie. Obecnie znów trwa lekka tendencja zwyżkowa, jednak z analizy danych NBP przeprowadzonej przez serwis Homla.pl wynika, że w przyszłości można się spodziewać stabilizacji lub wręcz spadku cen.
 • ​Sąd oddalił powództwo prezydenta Białegostoku o przywrócenie mu poziomu zarobków

  ​Sąd oddalił powództwo prezydenta Białegostoku o przywrócenie mu poziomu zarobków

  Sąd Okręgowy w Białymstoku zmienił w czwartek wyrok I instancji korzystny dla prezydenta Białegostoku i oddalił jego powództwo, w którym domagał się on przywrócenia mu poziomu zarobków sprzed obniżki, o której ponad rok temu zdecydowali radni. Orzeczenie jest prawomocne.
 • Rynek wtórny w Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

  Rynek wtórny w Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

  Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym w Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 i wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.
 • Białystok: Sąd uniewinnił za zakłócanie spotkań z Wałęsą

  Białystok: Sąd uniewinnił za zakłócanie spotkań z Wałęsą

  Pięcioro działaczy Młodzieży Wszechpolskiej zostało uniewinnionych za zakłócanie spotkania białostoczan z byłym prezydentem Lechem Wałęsą. Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem orzeczenia, policja nie złożyła apelacji.
 • Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski od piątku do niedzieli w Białymstoku

  Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski od piątku do niedzieli w Białymstoku

  Od piątku do niedzieli w Białymstoku o medale mistrzostw Polski będą walczyć lekkoatleci. Rywalizacja na zmodernizowanym stadionie na Zwierzyńcu wyłoni kadrę na czempionat globu i dla wielu zawodników będzie próbą generalną.
 • ​Białystok: Saperzy wywieźli półtonową bombę

  ​Białystok: Saperzy wywieźli półtonową bombę

  Saperzy podnieśli i wywieźli w niedzielę po południu półtonową bombę z II wojny światowej znalezioną w Białymstoku na budowie ulicy Ciołkowskiego. Akcja trwała od godz. 13. Na jej czas, ok. 10 tys. osób musiało opuścić swoje domy i mieszkania.
 • Niewybuch w Białymstoku. Ewakuacja mieszkańców

  Niewybuch w Białymstoku. Ewakuacja mieszkańców

  Rozpoczęła się ewakuacja 10 tysięcy osób mieszkańców Białegostoku i gminy Supraśl. Przyczyną ewakuacji jest akcja saperów, którzy będą wydobywać półtonową bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Niewybuch znaleziono w Białymstoku przy ulicy Ciołkowskiego.

Filmy - Białystok (6)

 • Pobicie studentów z Turcji. Kolejni zatrzymani otrzymują zarzuty

  Toruń. - Przedstawione zarzuty dotyczą pobicia grupy narodowości tureckiej, z powodu jej przynależności narodowej - mówi Bartosz Wieczorek z Prokuratury Rejonowej w Toruniu. Do bójki między mężczyznami doszło w pobliżu uniwersyteckiego kampusu. Za zarzuty związane z przestępstwem o podłożu narodowościowym grozi im do 5 lat więzienia.
 • Ominęła radiowóz, potrąciła pieszą na pasach

  Mieszkanka Białegostoku ominęła stojący przed przejściem dla pieszych radiowóz i, nie zatrzymując się, uderzyła w przechodzącą po pasach kobietę. Potrąconej nic poważnego się nie stało - z ogólnymi potłuczeniami przewieziono ją do szpitala. Zdarzenie na ul. Kopernika nagrała policyjna kamera. - Kierującej zatrzymano prawo jazdy - mówi podinsp. Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy KWP w Białymstoku.
 • Rodzice zmarłego Bolka powołali Ruch Sprawiedliwych

  W tym szpitalu są ludzie, którzy w fałszu są znakomicie zorganizowani - mówiła przed szpitalem klinicznym w Białymstoku Katarzyna Kozikowska, matka 13-miesięcznego Bolka Kozłowskiego, który zmarł na białaczkę. Rodzice zmarłego dziecka powołali Ruch Sprawiedliwych, który stawia sobie za cel dopilnowanie, aby odpowiedzialność za śmierć chłopca poniosły osoby, które się nim opiekowały. Jak mówił ojciec Bolka, Grzegorz Kozłowski, Ruch ma również "przyczynić się do oczyszczenia szpitala w Białymstoku z ludzi, którzy przeszkadzają lekarzom". Jak dodał, rada Ruchu Sprawiedliwych przekaże 10 zł osobie, która ponosi największą odpowiedzialność za wydarzenia związane ze śmiercią Bolka. Ta kwota to koszt badania, które - zdaniem rodziców Bolka - pozwoliłoby wcześniej zdiagnozować chorobę chłopca i uratować mu życie, a które nie zostało wykonane.
 • Jarosław Kaczyński wzywa do miłości

  Na konferencji prasowej w Białymstoku prezes PiS przekonywał, że "człowiek rządzący krajem musi kochać wszystkich Polaków, niezależnie od tego, kim są i skąd pochodzą".