Białorusini

Synonimy:
białorusin, białorusinka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Białorusini (67)

 • "Rz": Agencje zatrudnienia czekają na Białorusinów

  "Rz": Agencje zatrudnienia czekają na Białorusinów

  Jak podała "Rzeczpospolita", firmy rekrutujące pracowników zza wschodniej granicy liczą, że w wyniku protestów na Białorusi jej władze zniosą ograniczenia wyjazdów za granicę.
 • W Polsce przybywa pracujących Białorusinów. Ukraińcy mają się czego obawiać?

  W Polsce przybywa pracujących Białorusinów. Ukraińcy mają się czego obawiać?

  Obok Ukraińców do pracy w Polsce coraz liczniej zgłaszają się Białorusini. Na początku roku już ponad 20 tys. z nich miało zezwolenie na pobyt, co zwykle wiąże się z prawem do pracy. Realnie jest ich co najmniej dwa razy więcej. Stali się więc drugą pod względem liczebności grupą obcokrajowców zatrudnionych w Polsce. Ale daleko im do przybyszy znad Dniestru. Jednak w przeciwieństwie do nich nie podejmują się każdego proponowanego im zajęcia
 • Białorusini coraz częściej przekraczają polską granicę. Czy będą drugą największą grupą imigrantów?

  Białorusini coraz częściej przekraczają polską granicę. Czy będą drugą największą grupą imigrantów?

  Już nie tylko Ukraińcy, ale również Białorusini chętnie odwiedzają Polskę. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że od maja do października br. Białorusini przekroczyli polską granicę 2,2 mln razy. Oznacza to wzrost o 20% w porównaniu rok do roku. Eksperci Personnel Service wskazują, że Białorusini coraz częściej ustawiają się w kolejce po pracę w Polsce. Nadal jednak odsetek firm, które ich zatrudniają jest niewielki. Z "Barometru Imigracji Zarobkowej" wynika, że Białorusinów znajdziemy w 4 proc. polskich przedsiębiorstw.
 • Opodatkowanie obcokrajowca wykonującego zlecenie

  Opodatkowanie obcokrajowca wykonującego zlecenie

  Popularną formą zatrudniania obcokrajowców jest zawieranie z nimi umów zlecenia. Przy tym stosunku prawnym dla opodatkowania wynagrodzenia uzyskiwanego przez obcokrajowca-zleceniobiorcę istotne jest to, czy taka osoba przedłożyła zleceniodawcy certyfikat rezydencji oraz jak długo przebywała na terenie Polski.
 • Nowe pieniądze na Białorusi

  Nowe pieniądze na Białorusi

  W wyniku wprowadzenia do obiegu nowych pieniędzy, Białorusini przestali być milionerami. Jeśli ktoś dotychczas zarabiał 5 milionów rubli, teraz to już tylko 500 rubli.
 • Białoruskie niepokoje przed denominacją

  Białoruskie niepokoje przed denominacją

  Białorusini z pewnym niepokojem oczekują jutra. 1 lipca u naszych sąsiadów zostanie przeprowadzona denominacja.
 • Ludzie zaskoczeni wzrostem opłat komunalnych na Białorusi

  Ludzie zaskoczeni wzrostem opłat komunalnych na Białorusi

  Białorusini są zaskoczeni nagłym wzrostem opłat komunalnych za mieszkania. Informując o tym białoruskie media zauważają, że w styczniu właściciele niektórych mieszkań musieli płacić dwa razy więcej niż w grudniu.
 • Wojna osłabia waluty, ale nie zakupy

  Mimo słabnącego rubla i hrywny rosną zakupy Białorusinów, Rosjan i Ukraińców w polskich sklepach, restauracjach i punktach usługowych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Białorusini rekwirują polskie ciężarówki. Bezprawnie!

  Białoruskie władze celne od sierpnia zatrzymały już 14 ciężarówek, należących do polskich przewoźników, przewożących towary do Rosji.
 • Skandal! Białorusini rekwirują polskie ciężarówki

  Skandal! Białorusini rekwirują polskie ciężarówki

  Białoruskie władze rekwirują polskie ciężarówki. Przewoźnicy są zrozpaczeni. Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce alarmuje, że Białorusini zatrzymali w ostatnim czasie kilkanaście pojazdów należących do polskich firm transportowych.