Białoruś

Synonimy:
bialoruś, białorusia
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Białoruś (2616)

 • Białoruś i Rosja coraz blizej

  Białoruś i Rosja coraz blizej

  Terminy typu "konfederacja, federacja" to puste dziennikarskie klisze - uznała rzeczniczka prezydenta Białorusi Natalja Ejsmant, odnosząc się do wczorajszej publikacji rosyjskiego dziennika "Kommiersant" na temat programu integracji obu krajów.
 • Manewr podatkowy wart setki milionów dolarów

  Manewr podatkowy wart setki milionów dolarów

  W ciągu pięciu miesięcy w związku z wprowadzeniem przez Rosję tzw. manewru podatkowego Białoruś poniosła straty o równowartości 130 mln dol. - powiedziała wicedyrektor państwowego koncernu Biełnaftachim branżowej gazecie.
 • Białoruś nalicza opłaty za rewers zanieczyszczonej ropy

  Białoruś nalicza opłaty za rewers zanieczyszczonej ropy

  Białoruś postanowiła zarabiać również na transporcie złej jakości rosyjskiej ropy. Mińsk ustanowił taryfy na zwrotne przesyłanie do Rosji zanieczyszczonego surowca. Rzecznik rosyjskiego wicepremiera powiedział, że Rosja i Białoruś oczyszczą rurociąg do granicy z Polską. Dostawy surowca mają być wznowione najpóźniej w połowie czerwca. Wicepremier Kozak rozmawiał w tej sprawie również z przedstawicielami rosyjskich firm naftowych i rosyjskiego operatora rurociągów Transnieft.
 • Eurowizja 2019: Zmiana wyników głosowania! Oficjalny komentarz organizatora

  Eurowizja 2019: Zmiana wyników głosowania! Oficjalny komentarz organizatora

  Europejska Unia Nadawców dokonała korekty wyników głosowania jurorów. Wszystko z powodu zamieszania wokół punktów przyznanych przez Białoruś.
 • Tranzyt ropy do Polski blokuje surowiec na Białorusi

  Tranzyt ropy do Polski blokuje surowiec na Białorusi

  Wznowienie tranzytu ropy Przyjaźnią do Polski blokuje 0,5 mln m sześc. zanieczyszczonego surowca w systemie rurociągowym na Białorusi. Mińsk, który nie ma wolnych zbiorników, by go odpompować, oczekuje na działania Moskwy - podał Interfax-Zachód.
 • Białoruś. Obiekty socjalne w Ostrowcu zbudują brygady młodzieżowe

  Obiekty infrastruktury socjalnej, które powstaną w Ostrowcu przy budowanej elektrowni atomowej, otrzymały status "Wszechbiałoruskiej Budowy Młodzieżowej"; do ich realizacji zostaną zaangażowani studenci i młodzież.
 • Około 60 białoruskich przedsiębiorstw na czarnej liście

  Około 60 białoruskich przedsiębiorstw na czarnej liście

  Około 60 białoruskich przedsiębiorstw ma całkowity lub częściowy zakaz sprzedaży swoich towarów do Rosji z powodu ograniczeń nakładanych przez Moskwę. Prezydent Aleksander Łukaszenka domaga się zdjęcia tych ograniczeń.
 • Białoruś czasowo wstrzymuje eksport produktów naftowych m.in. do Polski

  Białoruś czasowo wstrzymuje eksport produktów naftowych m.in. do Polski

  O czasowym wstrzymaniu eksportu produktów naftowych z Białorusi do Polski, krajów bałtyckich i na Ukrainę poinformował we wtorek zastępca dyrektora Białoruskiej Kompanii Naftowej (BNK) Siarhiej Hrib. Przyczyną jest zanieczyszczenie ropy dostarczanej przez Rosję. Na Polskę przypada 13 proc. białoruskiego eksportu oleju napędowego. Dostawy z Białorusi na Ukrainę stanowią 81 proc. jej importu benzyn i 40 proc. jej importu oleju napędowego.
 • Rosja wprowadziła embargo na owoce z Białorusi

  Rosja wprowadziła embargo na owoce z Białorusi

  Rosja wprowadziła embargo na import białoruskich jabłek i gruszek. Rosyjska Agencja Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego w oficjalnym komunikacie wyjaśniła, że podejrzewa, iż owoce pochodzą z krajów wcześniej objętych embargiem spożywczym. Część rosyjskich ekspertów niezależnych wiąże tę decyzję z konfliktem handlowym na linii Moskwa - Mińsk.
 • Białoruski Park Wysokich Technologii informuje o rekordowych dochodach

  Białoruski Park Wysokich Technologii informuje o rekordowych dochodach

  Eksport z białoruskiej krzemowej doliny u naszych wschodnich sąsiadów za ubiegły rok wyniósł 1 miliard 414 milionów dolarów. Był wyższy o 38 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Ponad 90 procent produktów jest eksportowana do USA i Unii Europejskiej.

Filmy - Białoruś (7)