bgk

Artykuły - Bgk (223)

 • BGK: Dopłaty do oprocentowania kredytów już działają

  BGK: Dopłaty do oprocentowania kredytów już działają

  Kolejny program wsparcia dla przedsiębiorców z pakietu antykryzysowego BGK wystartował. Firmy mogą już wnioskować o dopłaty do oprocentowania kredytów: zarówno nowych, jak i zaciągniętych wcześniej, także przed pandemią. Na tę chwilę dopłaty realizuje tylko ING Bank Śląski. Do programu dołączy kolejny bank z końcem lipca.
 • Prezes BGK dla Interii: Nie wiemy, co nas czeka jesienią

  Prezes BGK dla Interii: Nie wiemy, co nas czeka jesienią

  Jak będziemy wiedzieć, że firmy i sektory po COVID-19 są stabilne, choć nie wiemy co nas czeka na jesień, będziemy zastanawiać się jak inaczej wykorzystać ten fundusz: czy nie będziemy tam przykładowo szukać pieniędzy, które nam pomogą wzmocnić inwestycje publiczne - mówi w rozmowie z Interią Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, pytana o przyszłość funduszu COVID-19. Podkreśla, że dzisiaj świat szybko biegnie i jeśli chcemy nadrobić tę lukę, którą mamy w stosunku do świata zachodniego, to musimy sięgnąć po narzędzia, których wcześniej nie używaliśmy.
 • BGK ma miliony dla branży turystycznej na czas kryzysu

  BGK ma miliony dla branży turystycznej na czas kryzysu

  W tarczy antykryzysowej Bank Gospodarstwa Krajowego zmienił warunki projektu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka. Do końca 2020 r. firmy mogą pozyskać pieniądze nie tylko na inwestycje, ale również na - szeroko rozumiane - potrzeby płynnościowe. Budżet projektu to 200 mln zł. BGK zapowiada też kolejne programy pomocowe dla firm na czas pandemii.
 • Prezes BGK: Fundusz Trójmorza coraz bliżej inwestycji

  Prezes BGK: Fundusz Trójmorza coraz bliżej inwestycji

  - Pandemia nie wstrzymała, a właściwie pobudziła myślenie o tym jak ważne są inwestycje infrastrukturalne. Fundusz Trójmorza ma dzisiaj jeszcze większą rolę do odegrania, ponieważ jest tym kołem zamachowym, który będzie mobilizować inwestycje prywatne i publiczne - mówi Interii Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego.
 • BGK: Dopłaty do oprocentowania kredytów coraz bliżej

  BGK: Dopłaty do oprocentowania kredytów coraz bliżej

  Przedsiębiorcy dotknięci skutkami pandemii COVID-19 już wkrótce będą mogli wnioskować o dopłaty do oprocentowania kredytów. To kolejny mechanizm pomocowy na trudne czasy dla firm przewidziany w rządowej tarczy antykryzysowej (tzw. Tarcza 4.0).
 • Pożyczki płynnościowe BGK: Nowa transza pieniędzy w lipcu

  Pożyczki płynnościowe BGK: Nowa transza pieniędzy w lipcu

  Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przeznaczy na pożyczki płynnościowe w Banku Gospodarstwa Krajowego dodatkowe 500 mln zł. Restart programu zaplanowano na początek lipca.
 • Fundacja BGK: Pomoc finansowa dla szpitali trafiła na czas

  Fundacja BGK: Pomoc finansowa dla szpitali trafiła na czas

  Dziesięć szpitali otrzymało od Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego wsparcie finansowe m.in. na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej. Do placówek medycznych trafiło łącznie 1,5 mln zł. Dzisiaj fundacja myśli już o odmrażaniu programów edukacyjnych dla najmłodszych.
 • BGK zwiększa dla innowatorów dotacje na inwestycje

  BGK zwiększa dla innowatorów dotacje na inwestycje

  Firmy, które pomimo kryzysu gospodarczego planują inwestycje w innowacje, mogą do końca 2020 r. wnioskować w bankach komercyjnych o kredyt z premią technologiczną w oparciu o nowe, korzystniejsze warunki. Dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego pokryje nawet 70 proc. zaciąganego zobowiązania.
 • BGK: Nie widać stagnacji w pożyczkach inwestycyjnych

  BGK: Nie widać stagnacji w pożyczkach inwestycyjnych

  - Gdy banki zaostrzą kryteria kredytowe, wtedy grupa firm w tzw. luce finansowej się zwiększy i zapotrzebowanie na wsparcie pożyczkowe z funduszy unijnych wzrośnie - mówi w rozmowie z Interią Paweł Chorąży, dyrektor zarządzający Pionem Funduszy Europejskich w BGK. Zapowiada też, że pożyczki płynnościowe dla PES będą przewidywać możliwość umorzenia części pożyczanego kapitału.
 • BGK: Setki tysięcy firm korzysta z tarczy antykryzysowej

  BGK: Setki tysięcy firm korzysta z tarczy antykryzysowej

  Ograniczenie skali działalności dotknęło 60 proc. firm, a przychody nie spadły jedynie w co szóstym przedsiębiorstwie zaliczanym do grupy MŚP. Skala skutków gospodarczych pandemii jest gigantyczna, ale coraz więcej firm korzysta z rozwiązań tarczy antykryzysowej rządu. Wraz z odmrażaniem gospodarki sytuacja powinna się poprawiać.

Filmy - Bgk (1)