bezpieczna jazda

Artykuły - Bezpieczna jazda (18)

 • Złoty Laur "Super Biznesu" dla LINK4

  Złoty Laur "Super Biznesu" dla LINK4

  Polski ubezpieczyciel LINK4 uznany za najbardziej innowacyjną spółkę. Właśnie otrzymał Złoty Laur "Super Biznesu" za rozwiązanie telematyczne w ubezpieczeniach komunikacyjnych - "Bezpieczna jazda z LINK4" oraz "Kasa wraca".
 • Szansa na tańsze OC - młodzi największymi entuzjastami

  Szansa na tańsze OC - młodzi największymi entuzjastami

  Blisko 40 procent kierowców w Polsce jest skłonna zamontować w swoim aucie - w zamian za obniżenie ceny OC - specjalne urządzenie pozwalające ubezpieczycielowi na śledzenie ich stylu jazdy, wynika z najnowszych badań Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego*. Jednak większość badanych kierowców - ponad 55 proc. - w ogóle nie jest zainteresowana tańszą polisą w zamian za monitoring własnej jazdy. Tymczasem 95 proc. zachodnich kierowców, którzy zgodzili się na takie urządzenie, płaci za OC średnio o jedną trzecią taniej - wynika z danych tamtejszych ubezpieczycieli**.
 • Bycie kierowcą zobowiązuje! Kilka zasad bezpiecznej jazdy

  Bycie kierowcą zobowiązuje! Kilka zasad bezpiecznej jazdy

  Szybko przyzwyczajamy się do luksusu. Świetnym tego przykładem jest samochód. Kto z nas pamięta czasy, gdy posiadanie 4 kółek było równoznaczne z przynależeniem do „lepszego świata”? Tymczasem własne auto to nie tylko komfort, ale też odpowiedzialność.
 • Aplikacja ucząca bezpiecznej jazdy – czy to działa?

  Aplikacja ucząca bezpiecznej jazdy – czy to działa?

  Nieco ponad miesiąc temu wzięliśmy udział, wraz z klientami Link4 i innymi dziennikarzami, w rywalizacji, mającej wyłonić najbezpieczniej i najpłynniej jeżdżących kierowców. Przy okazji mieliśmy nauczyć się jak zmienić swoje złe przyzwyczajenia za kółkiem. Z jakim skutkiem?
 • Kup OC, a dostaniesz aplikację, która… nauczy cię dobrze jeździć

  Kup OC, a dostaniesz aplikację, która… nauczy cię dobrze jeździć

  Znany ubezpieczyciel postanowił poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach, poprzez edukację kierowców przy pomocy nietypowej metody
 • Niewidzialni rowerzyści bez świateł - częsta przyczyna tragedii

  Niewidzialni rowerzyści bez świateł - częsta przyczyna tragedii

  Dni stają się coraz krótsze, mgliste i deszczowe. Na drogach pojawili się niewidzialni rowerzyści, którzy nie pamiętają o dobrym oświetlaniu swojego jednośladu. Każdy rower powinien posiadać białe światło z przodu, czerwone z tyłu oraz jeden odblask w kolorze czerwonym, w kształcie innym niż trójkąt.
 • (Nie)bezpieczna jazda nocą. Jak sobie radzić?

  (Nie)bezpieczna jazda nocą. Jak sobie radzić?

  Jazda samochodem w nocy jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych kierowców. Oprócz ograniczonego pola widzenia, kierowca musi poradzić sobie ze zmęczeniem, sennością oraz oślepiającymi światłami innych samochodów.
 • Kampania policji: Kieruj się rozsądkiem

  Kampania policji: Kieruj się rozsądkiem

  Kieruj się rozsądkiem - to hasło rozpoczętej we wtorek kampanii społecznej adresowanej przede wszystkim do pieszych, motocyklistów i osób starszych. Policja apeluje, by na drogach nie tylko przestrzegać przepisów, lecz także być życzliwym i powstrzymać się od agresji.
 • Niebezpieczna jazda Justina Biebera. Uciekał przed paparazzi

  Niebezpieczna jazda Justina Biebera. Uciekał przed paparazzi

  Justin Bieber przekroczył prędkość 160 kilometrów na godzinę, uciekając przez kolumną samochodów, w których siedzieli paparazzi.
 • Co nas zabija na drogach?

  Na polskich drogach rozgrywa się horror. W żadnym kraju Unii Europejskiej tyle osób nie pada ofiarą wypadków, co w Polsce. W bezsensowny sposób traci życie kilka tysięcy osób rocznie, a kilkadziesiąt tysięcy zostaje rannych. Nie miejmy złudzeń. Efekty nie przyjdą, jeśli nie zmienią się postawy społeczne i sami nie przekonamy się, że bezpieczna jazda nam wszystkim się opłaca.

Filmy - Bezpieczna jazda (5)

 • Podróże z pasażerami są bezpieczniejsze

  Obecność pasażerów w samochodzie pozytywnie wpływa na zachowanie kierowcy podczas jazdy. Kierowcy podróżujący z innymi osobami bardziej uważają na drodze, rzadziej łamią przepisy drogowe i są spokojniejsi. Podróżowanie z innymi osobami powszechnie uchodzi za przyjemniejsze i oszczędniejsze niż jazda w pojedynkę, a jak potwierdzają ostatnie badania, jest również bezpieczniejsze. Jak mówi Joanna Krobicka, community manager Poland, serwis wspólnych przejazdów BlaBlaCar, kierowcy przyznali, że mając pasażerów w swoim samochodzie są skłonni do bardziej odpowiedzialnej jazdy. Ponad połowa kierowców korzystających z serwisu wspólnych przejazdów przyznaje, że obecność pasażera zmusza ich do uważnego przestrzegania zasad ruchu drogowego. Pasażerowie zachęcają ich do robienia regularnych postojów na trasie. Ponad połowa badanych twierdzi, że nigdy nie przekracza prędkości, gdy ma towarzystwo innych.
 • Zalety bezpiecznego korzystania z autostrady

  Trwa kampania społeczno-edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA, propagująca bezpieczne zachowania na autostradach wśród młodych kierowców. Trzeci i zarazem ostatni w tej serii film animowany pokazuje zalety bezpiecznego korzystania z autostrady.
 • Łap bezpiecznie!

  Trwa kampania społeczno-edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA, propagująca bezpieczne zachowania na autostradach wśród młodych kierowców. Kolejny filmik mówi o zasadach bezpiecznego "łapania autostopu".
 • "Prędkość w mieście to obciach"

  Pod hasłem "Prędkość w mieście to obciach", jedna z czołowych firm ubezpieczeniowych zorganizowała konkurs na stworzenie krótkiego klipu telewizyjnego promującego bezpieczną jazdę w obszarze zabudowanym. Oto jeden z konkursowych filmików. Materiał powstał w dolnośląskiej Świdnicy, jego autorem jest 17-latek – Maciej Ławniczak.