bezpieczna droga

Artykuły - Bezpieczna droga (13)

 • Uwaga! Na autostradzie A1 rejestrują prędkość jazdy

  Uwaga! Na autostradzie A1 rejestrują prędkość jazdy

  ​Na drogach przybywa technicznych środków kontroli kierowców. Do powszechnego stosowania fotoradarów czy nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami zdążyliśmy się już przyzwyczaić. To jednak nie wszystkie metody walki z drogowymi piratami.
 • Ruszyła akcja Bezpieczna Droga do Szkoły

  Ruszyła akcja Bezpieczna Droga do Szkoły

  Policja i Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczynają akcję Bezpieczna Droga do Szkoły. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego w pobliżu szkół pojawią się dodatkowi policjanci.
 • Bezpieczna droga z radami SpongeBoba

  Bezpieczna droga z radami SpongeBoba

  Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, rusza II edycja społecznej kampanii "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba".
 • OFE: Rząd wybrał bezpieczną drogę?

  Premier Donald Tusk uważa, że w sprawie reformy emerytalnej rząd wybrał "środkową drogę", możliwie bezpieczną dla finansów publicznych oraz dla przyszłych i obecnych emerytów.
 • Niebezpieczne drogi, dni i kierowcy

  Niebezpieczne drogi, dni i kierowcy

  W 2005 roku na polskich drogach było bezpieczniej niż w latach ubiegłych. W ubiegłym roku odnotowano 48.100 wypadków drogowych. To mniej o prawie 6 proc. niż w roku 2004. Mniej było także ofiar śmiertelnych, w 2005 r. 5.444, w 2004 o 4,7 proc. więcej. Liczba rannych w wypadkach drogowych spadła z ponad 64,5 tys do prawie 62 tys.
 • Konkurs w szkole im. Janusza Kuliga

  Konkurs w szkole im. Janusza Kuliga

  O tym, jak ważne jest propagowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci przekonywać chyba nikogo nie trzeba. Przerażające statystyki każdego roku dobitnie pokazują, że w tej materii jest jeszcze wiele do zrobienia, a tytułowa bezpieczna droga to niestety pojęcie na razie nieco abstrakcyjne.
 • Chabówka - bardzo niebezpieczna droga...

  Chabówka - bardzo niebezpieczna droga...

  Wielka pompa, premier Miller, uroczyste przecinanie wstęgi, kapela góralska, wódka i zakąski. Tak rok temu otwierano 2-kilometrowy zmodernizowany odcinek drogi w Chabówce na trasie Kraków-Zakopane. Miało być szybciej i bezpiecznie, jest wolniej i niebezpiecznie.
 • Bezpieczne drogi w czasie wakacji

  Każdego dnia ubiegłego lata na polskich drogach ginęło 17 osób. "Bezpieczne wakacje 2003" - to hasło akcji Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jej szef, wicepremier, minister infrastruktury Marek Pol zapowiada, że w tym roku będzie bezpieczniej właśnie dzięki programowi Rady.
 • Piękne drzewa czy bezpieczne drogi?

  Piękne drzewa czy bezpieczne drogi?

  Blisko 200 osób zginęło w minionym roku na drogach Warmii i Mazur. Prawie połowa wypadków to zderzenia z drzewem. Wielu z nich można byłoby uniknąć, gdyby wycięto zagrażające bezpieczeństwu drzewa i stworzono tzw. pas ostatniej szansy.
 • Jak ominąć powódź za granicą?

  Jak ominąć powódź za granicą?

  Wielka woda w Czechach, na Słowacji, w Austrii i w Niemczech. Tymczasem wiele osób zamierza w czasie zbliżającego się długiego weekendu wyjechać za granicę. Co zatem mają zrobić zmotoryzowani wybierający się samochodem na południe Europy? Czy istnieje pewna i bezpieczna droga?