bezpieczeństwo na drodze

Artykuły - Bezpieczeństwo na drodze (22)

 • PE poparł nowe przepisy, które zmniejszą liczbę ofiar wypadków na drogach

  PE poparł nowe przepisy, które zmniejszą liczbę ofiar wypadków na drogach

  Parlament Europejski w Strasburgu poparł w środę nowe unijne przepisy dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Zakładają one wprowadzenie od 2022 roku technologii, które mają zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych. Nowe przepisy przewidują wprowadzenie w nowych modelach samochodów niemal 30 systemów, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i zmniejszyć liczbę ofiar wypadków.
 • Za opony można dostać mandat

  Za opony można dostać mandat

  Opony są jedynym elementem łączącym auto z drogą, dlatego ważne jest, żeby dbać o ich dobrą kondycję. Za zły stan opon grozi mandat, a nawet odebranie dowodu rejestracyjnego.
 • Bez kierowców będzie mniej wypadków?

  Bez kierowców będzie mniej wypadków?

  Autonomiczne samochody mogą zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych.
 • Asysta dla starych i młodych

  Asysta dla starych i młodych

  Elektroniczne urządzenia pomogą w utrzymaniu auta w pasie ruchu i zapobiegną zajechaniu drogi.
 • Autonomiczne hamowanie

  Autonomiczne hamowanie

  Auta zahamują same na autostradzie i w korku, ale elektronika nie zastąpi kierowcy.
 • Kluczowe 10 km/h

  Kluczowe 10 km/h

  Nadmierna prędkość jazdy w miastach przyczynia się do utrzymywania wysokiej śmiertelności wypadków drogowych.
 • Elektroniczny anioł stróż

  Elektroniczny anioł stróż

  Szybsza pomoc dzięki automatycznemu powiadamianiu o wypadkach eCall sprawi, że drogi będą bezpieczniejsze.
 • Jaśniej znaczy bezpieczniej

  Jaśniej znaczy bezpieczniej

  Wypadki po zmierzchu należą do najgroźniejszych w skutkach. Zbyt dużo aut ma źle ustawione lub niesprawne światła, ale nowe reflektory nie zastąpią zdrowego rozsądku.
 • Czas zmienić tę ponurą statystykę

  Czas zmienić tę ponurą statystykę

  W ubiegłym roku doszło do 2,8 tys. wypadków z udziałem dzieci. Ich liczba spada m.in. dzięki akcjom edukacyjnym takim jak „Bezpieczna Jazda”.
 • Tegoroczny długi weekend gorszy od poprzedniego

  Tegoroczny długi weekend gorszy od poprzedniego

  46 osób zginęło, a 577 zostało rannych w 465 wypadkach, do których doszło podczas długiego, czerwcowego weekendu. Od środy zatrzymano ponad 1800 nietrzeźwych kierowców - poinformowała w poniedziałek Komenda Główna Policji.

Filmy - Bezpieczeństwo na drodze (10)

 • Spróbuj dachowania. Całkowicie bezpiecznie!

  Podczas Poznań Motor Show 2018 Skoda przygotowała dla zwiedzających nie lada gratkę. W strefie Skoda AUTOLAB odwiedzający targi mieli możliwość skorzystania m.in. z symulatora dachowania!
 • Kontrowersyjna kara dla pijanych kierowców. W końcu zmądrzeją?

  Nietrzeźwi kierowcy to zmora polskich dróg. Jak się okazuje, nie dotyczy to jedynie naszego kraju, za to kara, jaka obowiązuje chojraków, którzy siadają za kierownicę pod wpływem, w Turcji jest bardzo… interesująca. Nietrzeźwych kierowców wywozi się tam 30 kilometrów od miejsca zamieszkania. Dlaczego? A dlatego, by wlekli się do domu piechotą. Pod groźbą kary więzienia zabrania się im wtedy korzystania z publicznych środków komunikacji. Jak myślicie, przydałoby się w Polsce takie prawo, kiedy inne metody nie przynoszą skutków?
 • Kierowcy jeźdzą bezpieczniej?

  W ostatnich latach zaobserwowano poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jest to efekt wzmożonych działań instytucji publicznych, ale również konsekwencja zmiany postaw samych kierowców, którzy wykonali w tym zakresie największą pracę. To oni ostatecznie podejmują najważniejsze decyzje, od których zależy życie i zdrowie wielu osób.
 • Czy odblaskowe rowery będą hitem?

  Po co zakładać nocą kamizelkę odblaskową, kiedy można cały rower zamienić w neonowy obiekt? Z takiego założenia wyszli dwaj miłośnicy rowerowego szaleństwa, którzy zamieniają zwykłe jednoślady w odblaskowe cuda. - To nienormalne, że zakładamy odblaskowe kamizelki i mocujemy na rowerze neonowe aplikacje. Po co, kiedy cały rower może odbijać światło – mówi Eberhard Schilling, właściciel warsztatu, w którym powstają „świecące” rowery. – Nie trzeba niczego przypinać, czy zakładać, a jazda jest bardziej bezpieczna – dodaje. Czy odblaskowe cacka dotrą też do Polski?