bernie sanders

Artykuły - Bernie sanders (29)

 • ​"Za stary". Czy Bernie Sanders wystartuje w 2020 roku?

  ​"Za stary". Czy Bernie Sanders wystartuje w 2020 roku?

  Demokraci, republikanie i obserwatorzy zdają się z góry zakładać, że Bernie Sanders będzie w 2020 roku w zbyt podeszłym wieku, by ponownie ubiegać się o prezydenturę. Są jednak przesłanki, by podejrzewać, że senator z Vermont już przygotowuje się do startu.
 • ​Mocne słowa Berniego Sandersa. "Strategia demokratów to absolutna klęska"

  ​Mocne słowa Berniego Sandersa. "Strategia demokratów to absolutna klęska"

  Konkurent Hillary Clinton w prawyborach Partii Demokratycznej Bernie Sanders ostro skrytykował kierownictwo demokratów. 75-letni senator z Vermont to obecnie najlepiej oceniany przez społeczeństwo polityk w Stanach Zjednoczonych.
 • Chaos i protesty na konwencji demokratów

  Chaos i protesty na konwencji demokratów

  ​Pokazu jedności nie było. Pierwszy dzień konwencji krajowej Partii Demokratycznej upłynął pod znakiem rozwścieczonych delegatów Berniego Sandersa, buczących na każdą wzmiankę o Hillary Clinton. Czołowi politycy demokratów wyglądali na zdezorientowanych (w najlepszym wypadku). 74-letni senator z Vermont, po tym jak poparł kandydaturę Hillary Clinton, utracił kontrolę nad swoją "polityczną rewolucją".
 • ​O co walczy Bernie Sanders

  ​O co walczy Bernie Sanders

  74-letni senator z Vermont, wbrew naciskom i obyczajowi, nie wycofał się z prawyborów Partii Demokratycznej. Bernie Sanders za wszelką cenę chce doprowadzić do "politycznej rewolucji". Wie, że drugiej okazji już nie będzie miał.
 • Bernie Sanders w Watykanie

  Bernie Sanders w Watykanie

  Amerykański senator Bernie Sanders, ubiegający się o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich, wygłosił w Watykanie swoje polityczne credo. Przemawiał podczas 2-dniowego sympozjum z okazji 25. rocznicy ukazania się społecznej encykliki Jana Pawła II "Centesimus annus".
 • ​USA: Sanders korzysta na "Panama Papers", sztab Trumpa atakuje "kłamiącego Teda"

  ​USA: Sanders korzysta na "Panama Papers", sztab Trumpa atakuje "kłamiącego Teda"

  Bernie Sanders wygrał z Hillary Clinton w sześciu z siedmiu ostatnich prawyborów, a Ted Cruz powstrzymał (na chwilę?) triumfalny marsz Donalda Trumpa. We wtorek, 5 kwietnia, swoje zdanie wyrazili mieszkańcy stanu Wisconsin.
 • ​USA: Bernie Sanders liderem rankingu zaufania

  ​USA: Bernie Sanders liderem rankingu zaufania

  74-letni senator z Vermont jest najlepiej ocenianym przez społeczeństwo amerykańskim politykiem. Bernie Sanders wyprzedza m.in. prezydenta i wiceprezydenta USA.
 • ​USA: Szalony plan na zablokowanie Trumpa. "Birdie Sanders" kradnie show

  ​USA: Szalony plan na zablokowanie Trumpa. "Birdie Sanders" kradnie show

  Partia Republikańska sięga po coraz bardziej rozpaczliwe scenariusze, by sabotować swojego najpopularniejszego prezydenckiego kandydata na kandydata, Donalda Trumpa. U Demokratów z kolei Bernie Sanders wysoko wygrał pięć prawyborów z rzędu. Na jego wiecu w Oregon doszło do zaskakującej sytuacji z wróblem w roli głównej.
 • ​Politycy jak gwiazdy rocka

  ​Politycy jak gwiazdy rocka

  Ogłuszający tumult, tysiące na wpół omdlałych fanów, efektowne oświetlenie, konfetti... to nie relacja z koncertu, tak dziś wyglądają polityczne wiece. Jednak świetnie wyreżyserowane konferencje "w amerykańskim stylu" to nie wszystko. Najważniejsza jest gwiazda wieczoru. Jeśli nie porywa tłumów, to i zwożone autobusami młodzieżówki partyjne na niewiele się zdadzą. Część polityków jeszcze nie rozumie, że uczestniczy w reality show. Ci którzy zrozumieli, pną się na szczyty władzy.
 • Wybory prezydenckie USA 2016: Kogo popierają gwiazdy muzyki?

  Wybory prezydenckie USA 2016: Kogo popierają gwiazdy muzyki?

  1 marca Stany Zjednoczone przeżywały "Superwtorek", czyli dzień, kiedy to w największej liczbie stanów odbywają się prawybory, podczas których wybierani są partyjni delegaci. Oni mają zdecydować, który z kandydatów powalczy o fotel prezydenta. Największymi zwycięzcami tego dnia byli Hillary Clinton z Partii Demokratycznej oraz Donald Trump powiązany z republikanami. Wybory budzą również spore zainteresowanie wśród gwiazd muzyki. Kogo popierają artyści? O tym poniżej.

Filmy - Bernie sanders (4)