Berlin

Artykuły - Berlin (822)

 • Berlin: Elektryczne autobusy z Polski

  Berlin: Elektryczne autobusy z Polski

  Solaris należy do najbardziej znanych polskich marek w Niemczech. Od wiosny 2019 r. elektryczne autobusy tej firmy będą woziły pasażerów w Berlinie.
 • Polacy w Berlinie. Wyjście z cienia

  Polacy w Berlinie. Wyjście z cienia

  W Berlinie może mieszkać nawet 100 tysięcy Polaków. Długo byli oni niewidoczni, ale teraz coraz trudniej ich przeoczyć.
 • Berlin: Nauczycielkom nie wolno nosić muzułmańskich chust

  Berlin: Nauczycielkom nie wolno nosić muzułmańskich chust

  Sąd pracy w Berlinie orzekł w środę, że nauczycielce publicznej szkoły podstawowej nie wolno przychodzić do pracy w muzułmańskiej chuście. W uzasadnieniu oddalenia skargi tej nauczycielki wskazano na obowiązującą w Berlinie politykę neutralności.
 • Lotnisko BER: "Najlepiej byłoby je zburzyć"

  Lotnisko BER: "Najlepiej byłoby je zburzyć"

  Port lotniczy Berlin-Brandenburg (BER) stał się symbolem niezdolności Niemiec do realizacji prestiżowej inwestycji. Teraz ważny menedżer Lufthansy powiedział, że najlepiej byłoby je zburzyć.
 • Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie części Air Berlin przez Lufthansę

  Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie części Air Berlin przez Lufthansę

  Komisja Europejska zgodziła się w czwartek na przejęcie części linii lotniczych Air Berlin przez Lufthansę. Wcześniej KE informowała, że ma poważne wątpliwości wobec planowanego przejęcia.
 • Możliwy kolejny poślizg w otwarciu lotniska w Berlinie

  Możliwy kolejny poślizg w otwarciu lotniska w Berlinie

  Termin otwarcia nowego lotniska w Berlinie ze względu na wykrycie następnych wad budowlanych może ulec kolejnemu przesunięciu, być może aż do roku 2021 - podał w czwartek dziennik "Der Tagesspiegel", powołując się na nową techniczną ekspertyzę.
 • Ostatni lot Air Berlin. Linie przestają istnieć

  Ostatni lot Air Berlin. Linie przestają istnieć

  Drugi, co do wielkości przewoźnik niemiecki po 40 latach obecności na lotniczym rynku, definitywne przestaje istnieć. Jak poinformowało biuro prasowe Air Berlin, dziś późnym wieczorem na lotnisku Tegel w Berlinie ląduje ostatni samolot za znakiem tej linii.
 • Eksperyment w Berlinie: Kamera identyfikuje podejrzanych

  Eksperyment w Berlinie: Kamera identyfikuje podejrzanych

  Na dworcu kolejowym Suedkreuz w Berlinie we wtorek rozpoczął pracę system kamer pozwalający na automatyczną identyfikację osób, co zdaniem władz zwiększy bezpieczeństwo. Przeciwnicy tego rozwiązania uważają, że jest to niedopuszczalna ingerencja w prywatność.
 • Akcja przeciwko islamistom i dilerom w Berlinie

  Akcja przeciwko islamistom i dilerom w Berlinie

  Policja w Berlinie zatrzymała w środę dziewięciu członków gangu handlarzy narkotyków. Czterech z nich uznano za islamistów zagrażających bezpieczeństwu publicznemu. Zatrzymani pochodzą z Iraku i Syrii - podała agencja dpa.
 • Spór o krzyż na zamku w Berlinie

  Spór o krzyż na zamku w Berlinie

  Dwa lata przed planowanym zakończeniem odbudowy w Berlinie zamku, dawnej siedziby pruskich władców, w stolicy rozgorzał spór o krzyż na zamkowej kopule. Lewica i Zieloni uważają, że chrześcijański symbol jest sprzeczny z misją obiektu - dialogiem kultur.

Filmy - Berlin (14)