Berlin

Artykuły - Berlin (818)

 • Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie części Air Berlin przez Lufthansę

  Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie części Air Berlin przez Lufthansę

  Komisja Europejska zgodziła się w czwartek na przejęcie części linii lotniczych Air Berlin przez Lufthansę. Wcześniej KE informowała, że ma poważne wątpliwości wobec planowanego przejęcia.
 • Możliwy kolejny poślizg w otwarciu lotniska w Berlinie

  Możliwy kolejny poślizg w otwarciu lotniska w Berlinie

  Termin otwarcia nowego lotniska w Berlinie ze względu na wykrycie następnych wad budowlanych może ulec kolejnemu przesunięciu, być może aż do roku 2021 - podał w czwartek dziennik "Der Tagesspiegel", powołując się na nową techniczną ekspertyzę.
 • Ostatni lot Air Berlin. Linie przestają istnieć

  Ostatni lot Air Berlin. Linie przestają istnieć

  Drugi, co do wielkości przewoźnik niemiecki po 40 latach obecności na lotniczym rynku, definitywne przestaje istnieć. Jak poinformowało biuro prasowe Air Berlin, dziś późnym wieczorem na lotnisku Tegel w Berlinie ląduje ostatni samolot za znakiem tej linii.
 • Eksperyment w Berlinie: Kamera identyfikuje podejrzanych

  Eksperyment w Berlinie: Kamera identyfikuje podejrzanych

  Na dworcu kolejowym Suedkreuz w Berlinie we wtorek rozpoczął pracę system kamer pozwalający na automatyczną identyfikację osób, co zdaniem władz zwiększy bezpieczeństwo. Przeciwnicy tego rozwiązania uważają, że jest to niedopuszczalna ingerencja w prywatność.
 • Akcja przeciwko islamistom i dilerom w Berlinie

  Akcja przeciwko islamistom i dilerom w Berlinie

  Policja w Berlinie zatrzymała w środę dziewięciu członków gangu handlarzy narkotyków. Czterech z nich uznano za islamistów zagrażających bezpieczeństwu publicznemu. Zatrzymani pochodzą z Iraku i Syrii - podała agencja dpa.
 • Spór o krzyż na zamku w Berlinie

  Spór o krzyż na zamku w Berlinie

  Dwa lata przed planowanym zakończeniem odbudowy w Berlinie zamku, dawnej siedziby pruskich władców, w stolicy rozgorzał spór o krzyż na zamkowej kopule. Lewica i Zieloni uważają, że chrześcijański symbol jest sprzeczny z misją obiektu - dialogiem kultur.
 • Niemcy: Rozpoczął się proces w sprawie podpalenia Polaka

  Niemcy: Rozpoczął się proces w sprawie podpalenia Polaka

  Siedmiu młodych imigrantów z Syrii i Libii oskarżonych o próbę podpalenia bezdomnego Polaka stanęło przed sądem w Berlinie. Za usiłowanie morderstwa odpowiada sześciu z nich, jeden ma postawione zarzuty nieudzielenia pomocy.
 • Berlin. Złodzieje ukradli monetę ze szczerego złota o wadze 100 kg

  Berlin. Złodzieje ukradli monetę ze szczerego złota o wadze 100 kg

  Z berlińskiego Muzeum Bodego zginęła złota moneta o nominale miliona dolarów. Policja szuka sprawców.
 • Kontrowersyjne targi prokreacyjne w Berlinie

  Kontrowersyjne targi prokreacyjne w Berlinie

  Dziecko jest pragnieniem wielu par, również homoseksualnych. Czy zapowiadane na luty w Berlinie targi to źródło informacji czy promocja nielegalnych w Niemczech metod prokreacji?
 • Berlin: Zatrzymano trzech domniemanych terrorystów

  Berlin: Zatrzymano trzech domniemanych terrorystów

  W Berlinie doszło we wtorek do zatrzymania trzech domniemanych terrorystów podejrzanych o kontakty z Państwem Islamskim - podał wieczorem dziennik "Bild" na swojej stronie internetowej. Podejrzani byli częstymi gośćmi w meczecie Fussilet w dzielnicy Moabit.

Filmy - Berlin (14)