benzyna

Artykuły - Benzyna (311)

 • Surowce. Tak zmieni się rola tradycyjnych paliw

  Surowce. Tak zmieni się rola tradycyjnych paliw

  Tradycyjne paliwa jeszcze przez długi czas będą wykorzystywane w transporcie, ale już nie w takim stopniu jak dotychczas. Ropa i benzyna z czasem będą wypierane przez LNG czy CNG, a w przyszłości przez wodór. Postępować też będzie konsekwentnie elektryfikacja floty. Zmiany już się dokonują, na jednych rynkach szybciej, na innych wolniej. Zakłada się, że do 2030 roku po europejskich ulicach będzie jeździć 30 mln aut elektrycznych.
 • Rosjanie chcą ograniczyć eksport benzyny

  Rosjanie chcą ograniczyć eksport benzyny

  Rosyjskie ministerstwo energetyki zaproponowało włączenie benzyny i lekkich destylatów do wykazu towarów niezbędnych, co pozwoli rządowi na tymczasowe wprowadzenie zakazu ich eksportu. Ma to zapobiec niedoborom tych produktów na lokalnym rynku.
 • Na świecie tanieje ropa. A w Polsce drożejące paliwa podbijają inflację

  Na świecie tanieje ropa. A w Polsce drożejące paliwa podbijają inflację

  W ostatnich tygodniach na rynkach światowych spadła cena ropy naftowej. Jej ponowny wzrost jest mało prawdopodobny w sytuacji, gdy najwięksi producenci surowca podjęli decyzję o zwiększeniu jego dostaw. W Polsce na stacjach benzynowych ceny nie przestały rosnąć. Paliwa przyczyniają się do ogólnego wzrostu cen. W marcu inflacja podskoczyła do 3,2 proc., a same tylko paliwa zdrożały o 7,6 proc.
 • Tempo podwyżek na stacjach najwyższe od lat

  Tempo podwyżek na stacjach najwyższe od lat

  Z tygodnia na tydzień wizyta na stacji paliw jest coraz bardziej bolesnym doświadczeniem dla kierowców, bo koszty tankowania rosną w szybkim tempie. W ostatnich dniach podwyżki jeszcze przyspieszyły i za litr 95-oktanowej benzyny i oleju napędowego płacimy w Polsce już ponad 5 złotych.
 • Rynek paliw. Podwyżki stały się faktem

  Rynek paliw. Podwyżki stały się faktem

  Zapowiadane przez e-petrol.pl podwyżki cen paliw na stacjach stały się faktem i w tym tygodniu średnia, ogólnopolska cena benzyny Pb98 przekroczyła, nienotowany od marca 2020 roku, poziom 5 zł/l.
 • Ropa będzie znów drożeć, na stacjach zobaczymy ceny 6 zł za litr

  Ropa będzie znów drożeć, na stacjach zobaczymy ceny 6 zł za litr

  Zmienność cen ropy nie jest ostatnio duża. Jej cena utrzymuje się jednak na wysokich poziomach. I będzie zwyżkować. Ponieważ dolar się wzmacnia wobec złotego, na stacjach paliw zobaczymy ceny 6 zł/l benzyny Pb95.
 • Zapowiadane podwyżki nadeszły

  Zapowiadane podwyżki nadeszły

  W tym tygodniu zmiana w górę na stacjach, którą analitycy e-petrol.pl sugerowali już przed kilkoma dniami, jest zauważalna i dotyczy wszystkich typów paliw.
 • Ceny paliw. Kolejne podwyżki na horyzoncie

  Ceny paliw. Kolejne podwyżki na horyzoncie

  Początek roku na rynku paliw w Polsce nie przyniósł dużych zmian. Ceny 95-oktanowej benzyny i oleju napędowego utrzymały się na poziomach z końca grudnia, a o grosz potaniał autogaz. Dla kierowców nie mamy jednak dobrych wiadomości, bo to tylko chwilowa przerwa od podwyżek, które w najbliższych dniach znowu zagoszczą na stacjach paliw w Polsce.
 • Coraz drożej na stacjach

  Coraz drożej na stacjach

  Odrabiająca straty ropa naftowa powoduje, że kierowcy z dnia na dzień coraz więcej płacą za zakup paliw. Jak wynika z najnowszego raportu e-petrol.pl, podwyżki szczególnie mocno odczuwają tankujący benzynę i diesla.
 • Kierowcy powinni przygotować się na większe wydatki na stacjach

  Kierowcy powinni przygotować się na większe wydatki na stacjach

  Trzeci tydzień listopada przyniósł kolejne, ale niewielkie zmiany cen na krajowych stacjach paliw. Benzyna bezołowiowa 95 podrożała o 2 grosze na litrze, a diesel tylko o grosz, możliwe jednak, że niedawne zmiany cen paliw w rafineriach przełożą się na podwyżki cen na stacjach tankowania.

Filmy - Benzyna (15)

 • Cena benzyny może spaść nawet do 4 zł

  Orlen postanowił radykalnie obniżyć ceny na stacjach paliw. Możliwe, że zobaczymy ceny, jakie ostatnio widzieliśmy w 2014 r. Jednak przede wszystkim będzie to efekt wielkiej przeceny ropy na rynkach światowych.
 • Kto dostanie dodatkowe pieniądze z podwyższonej ceny benzyny

  Opłata paliwowa obowiązywać będzie od stycznia. Kierowcy będą płacić więcej, ale zmieniają się wersje, kto dostanie więcej pieniędzy i na jaki cel.
 • Ile będziemy płacić za benzynę, podróżując podczas wakacji?

  Maj wystraszył polskich kierowców. Ceny na stacjach przekroczyły 5 zł. Ile będziemy płacić podczas wakacyjnych podróży, w Polsce i w krajach UE?
 • W 2018 zapłacimy więcej za paliwo

  Na rynku ropy naftowej oczekiwany jest dalszy stabilny wzrost cen. Trend ten trwa od stycznia 2016 roku przy dosyć niskiej zmienności cen na rynkach światowych. Utrzymaniu tej sytuacji będą sprzyjały czynniki zarówno popytowe, jak i podażowe. Większe zapotrzebowanie na wymianę handlową będzie sprzyjało rynkowi ropy naftowej, zwłaszcza, że transport – frachty morskie i transport lądowy – w większości jest realizowany za pomocą silników zasilanych tym właśnie surowcem. Przyłożą się także czynniki podażowe. W grudniu zeszłego roku miało miejsce porozumienie krajów OPEC. Zdecydowano wtedy o ograniczeniu wydobycia, a decyzja została podtrzymana w tym roku i będzie obowiązywać do marca 2018 roku. To także sprzyja wzrostowi cen.