benzyna

Artykuły - Benzyna (296)

 • Benzyna droższa od diesla

  Benzyna droższa od diesla

  Zamiana kolejności paliw na stacyjnych pylonach nie powinna budzić szczególnych emocji - dalszy ruch w górę będzie dotyczyć zarówno oleju napędowego, jak i benzyny Pb95.
 • Tania benzyna to przeszłość. Nie przyzwyczajajmy się do 4 złotych za litr benzyny

  Tania benzyna to przeszłość. Nie przyzwyczajajmy się do 4 złotych za litr benzyny

  Wzrosty cen to skutek stopniowej odbudowy rynku ropy po pandemii. Trend może wzmocnić przewidywana decyzja OPEC+ o przedłużeniu cięć produkcji surowca.
 • Benzyna na stacjach najtańsza od ponad dekady

  Benzyna na stacjach najtańsza od ponad dekady

  Kierowcy kolejny tydzień z rzędu mogli cieszyć się z niższych cen paliw na stacjach. W dalszej obniżce kosztów tankowania nie przeszkodził nawet wzrost cen na rynku hurtowym, bo w walce o klienta właściciele stacji zrezygnowali z części marży.
 • Rekordowo tania majówka na stacjach

  Rekordowo tania majówka na stacjach

  Koszty tankowania z tygodnia na tydzień są coraz niższe i kierowcy na dobre przyzwyczaili się już do cen benzyny i oleju poniżej 4 złotych. Ciągle nie warto jednak tankować do pełna, bo według prognoz e-petrol.pl to jeszcze nie koniec obniżek i na początku maja paliwa będą jeszcze tańsze.
 • Benzyna na stacjach stanieje. Ropa zalewa rynki

  Benzyna na stacjach stanieje. Ropa zalewa rynki

  Od 1 kwietnia przestają obowiązywać ograniczenia w produkcji ropy ustalone przez OPEC+ w zeszłym roku. Kolejne kraje zapowiedziały zwiększenie produkcji po tym, jak w marcu nie udało się kartelowi porozumieć z Rosją o dalszych cięciach wydobycia. Rynek zaleją dodatkowe ilości ropy i to w momencie załamania popytu. Ceny dalej spadają.
 • Pandemia! Ceny paliw jeszcze nigdy nie spadały tak szybko

  Pandemia! Ceny paliw jeszcze nigdy nie spadały tak szybko

  Na przestrzeni tygodnia benzyna i olej napędowy potaniały o ponad 20 groszy. W najbliższych dniach przecena nie będzie jeszcze hamować i na stacjach coraz częściej będzie można zatankować za mniej niż 4 złotych za litr paliwa.
 • Cena benzyny może spaść nawet do 4 zł

  Cena benzyny może spaść nawet do 4 zł

  Orlen postanowił radykalnie obniżyć ceny na stacjach paliw. Możliwe, że zobaczymy ceny, jakie ostatnio widzieliśmy w 2014 r. Jednak przede wszystkim będzie to efekt wielkiej przeceny ropy na rynkach światowych.
 • Ropa tanieje, kierowcy płacą mniej

  Ropa tanieje, kierowcy płacą mniej

  Rozprzestrzeniający się po całym świecie wirus z Wuhan oraz niespodziewany brak porozumienia między członkami OPEC+ wstrząsnęły światowymi giełdami, powodując z dnia na dzień obniżki cen ropy o skali niewidzianej od kilku lat.
 • Polacy nie chcą jeździć specjalnie po paliwo. Najczęściej tankują podczas powrotu z pracy

  Polacy nie chcą jeździć specjalnie po paliwo. Najczęściej tankują podczas powrotu z pracy

  Ponad połowa Polaków tankuje tylko raz w miesiącu, najczęściej wracając ze szkoły lub z pracy bądź jadąc na większe zakupy. Zaledwie garstka nie łączy wyjazdu po paliwo z załatwianiem innych spraw. Zdecydowana większość ankietowanych jest gotowa pokonać dodatkowo tylko 500 metrów, aby przy okazji uzupełnić bak. Natomiast niecała połowa z nich może przejechać tyle samo z domu do stacji, żeby specjalnie napełnić zbiornik. Tak wynika z ogólnopolskiego badania, przeprowadzonego przez platformę UCE RESEARCH i firmę technologiczną Proxi.cloud.
 • Koniec obniżek na polskich stacjach?

  Koniec obniżek na polskich stacjach?

  Na przestrzeni ostatniego tygodnia mieliśmy do czynienia ze zmianami cen w polskich rafineriach, które można tłumaczyć pogłoskami o opanowaniu epidemii koronawirusa i drożejącym dolarem amerykańskim wobec naszej rodzimej waluty. Krajowi producenci paliw - PKN Orlen oraz Grupa Lotos pięciokrotnie zmieniali cenniki paliw w hurcie.

Filmy - Benzyna (17)