basen

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Basen (Film (2003)[Swimming Pool] Reż.Francois Ozon) , Basen (Film (2001)[Swimming Pool - Der Tod feiert mit] Reż.Boris von Sychowski)

Artykuły - Basen (54)

 • Spektakularny basen na szczycie wieżowca w Londynie

  Spektakularny basen na szczycie wieżowca w Londynie

  Firma Compass Pools zaprezentowała projekt niezwykłego, cztworobocznego basenu bez krawędzi znajdującego się na szczycie wieżowca w Londynie, do którego prowadzą drzwi w stylu łodzi podwodnej.
 • Pływaj i daj popływać innym

  Pływaj i daj popływać innym

  Przynosi ochłodę w upalne dni. Kiedy morze za zimne, jeziora za daleko, a w rzece są wiry i pijawki, basen wydaje się najlepszą alternatywą. Jest również miejscem publicznym, gdzie spotykają się różni ludzie. Czasem są to miłe spotkania, a czasem nie.
 • Altana, wiata, domek letniskowy, basen. Kiedy nie trzeba zgłaszać budowy?

  Altana, wiata, domek letniskowy, basen. Kiedy nie trzeba zgłaszać budowy?

  Chcesz zbudować na swojej działce domek letniskowy, altanę, basen lub wiatę? Dowiedz się, czy musisz spełnić dodatkowe formalności.
 • Skoczył do basenu, by ratować dziecko

  Skoczył do basenu, by ratować dziecko

  ​Okazuje się, że nawet podczas zabaw w przydomowym basenie, rodzice powinni mieć oczy dookoła głowy. Przekonał się o tym mieszkaniec West Palm Beach na Florydzie. Gdyby nie jego błyskawiczna reakcja, mogłoby dojść do tragedii.
 • Domowa strefa relaksu

  Domowa strefa relaksu

  Wielu z nas nie wyobraża sobie łazienki bez możliwości relaksującej kąpieli w wannie. Jeśli oczekujemy większego komfortu, możemy wybrać model z hydromasażem - radzą eksperci.
 • Niesamowity staruszek

  Niesamowity staruszek

  Pewien emerytowany, 94-letni sędzia postanowił urozmaicić swoje monotonne życie. Po śmierci swojej żony czuł się bardzo samotny. Znalazł na to bardzo prosty sposób - wybudował w ogrodzie basen dla dzieci z sąsiedztwa.
 • Uwaga na pierwotniaki na basenach

  Uwaga na pierwotniaki na basenach

  W Stanach Zjednoczonych wzrasta ryzyko infekcji pierwotniakami Cryptosporidium. Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) ostrzegają przed kąpielami w basenach. Co z Europą?
 • Jaki VAT od budowy przydomowego basenu?

  Jaki VAT od budowy przydomowego basenu?

  O przydomowym basenie czy minibasenie marzy wielu posiadaczy domów. Ci, którzy zastanawiają się nad wejściem w posiadanie basenu, muszą wiedzieć, że jednym z najistotniejszych składników kosztu budowy jest VAT. Jego wysokość zależy od tego, czy basen jest ściśle związany z podłożem, czy też przenośny.
 • Dom z basenem

  Dom z basenem

  W dzisiejszych czasach samo posiadanie domu już nie jest wielkim luksusem. Prestiż przynosi dopiero jego wyposażenie. Aby wybić się ponad przeciętność trzeba posiadać jacuzzi, saunę, a nawet basen, zatrudnić architekta krajobrazu, aby zaaranżował nasz ogród, albo wydzielić w domu pomieszczenie do gry w bilard lub kręgle. Jest to zaledwie kilka przykładów możliwości wykorzystania powierzchni domu, ale w tym artykule szczególnie skupimy się na domach posiadających własny basen.
 • 3 powody, by chodzić z malcem na pływalnię

  3 powody, by chodzić z malcem na pływalnię

  Sprawdź, dlaczego warto chodzić z maluszkiem na basen.

Filmy - Basen (73)

 • 5-letni orangutan pluska się w basenie. Taki to pożyje!

  Super atrakcje na upały przygotowali pracownicy zoo w Phoenix dla swoich podopiecznych. 5-letni orangutan dostał basen, w którym się ochoczo pluska. Taki to pożyje!
 • Niedźwiedź pluska się w baseniku niczym dziecko

  Każdy ma swój sposób na upały. Popatrzcie tylko na tego niedźwiedzia z zoo w Oregonie, który pluska się w baseniku. Ważący prawie 200 kg drapieżnik bawi się niczym dziecko!
 • Chłopiec motywuje sam siebie. Chce skoczyć do basenu

  Ten chłopiec miał wielką chęć na wskoczenie do basenu w upalny dzień. Problem stanowiła tylko próba odwagi. Czy jestem wystarczająco silny, żeby dać nura? Zobaczcie, jak mu poszło!
 • Zawodniczka zbudowała basen z... bel siana

  Kyra Christmas, reprezentantka Kanady w piłkę wodną, jak większość zawodników i zawodniczek ma chwilowo pod górkę z treningami. Nie dość, że przez koronawirusa przesunięto Olimpiadę w Tokio, do której przygotowywała się Kyra, wirus spowodował też zamknięcie basenów. Determinacja i chęć powrotu do sportowej rutyny była u niej jednak na tyle duża, że wybudowała basen sama! No, z pomocą rodziców i ciężkiego sprzętu, ale mniejsza o szczegóły. Wykorzystując bele siana i płachty nieprzemakalnego materiału stworzyła prywatny ośrodek treningowy. Zapału gratulujemy!