Bartosz Szydłowski

Artykuły - Bartosz Szydłowski (12)

 • Bartosz Szydłowski o festiwalu Boska Komedia: "Świętowanie relacji pomiędzy ludźmi"

  Bartosz Szydłowski o festiwalu Boska Komedia: "Świętowanie relacji pomiędzy ludźmi"

  Ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia rozpocznie się 4 grudnia w Krakowie. "Teatr jest nieprzewidywalny, każdy sezon zaskakuje zmianami, artyści nieustannie poszukują. Festiwal musi odzwierciedlać tą temperaturę i dynamikę" - mówi Bartosz Szydłowski, dyrektor programowy imprezy.
 • Teatralny, twórczy ferment w Krakowie

  Teatralny, twórczy ferment w Krakowie

  Rozmowa z Bartoszem Szydłowskim, dyrektorem festiwalu Boska Komedia
 • Wejście Smoka. Trailer

  Wejście Smoka. Trailer

  Krakowski teatr Łaźnia Nowa przygotowuje spektakl "Wejście Smoka. Trailer". W rolę ojca i syna Lee wcielą się Jan i Błażej Peszkowie. Reżyserią zajął się Bartosz Szydłowski.
 • Bartosz Szydłowski - reżyser

  Bartosz Szydłowski - reżyser

  Urodzony w chińskim Roku Małpy, młodszy zaledwie o 6 dni od "championa wszech czasów" Dariusza "Tigera" Michalczewskiego.
 • Zderzyć się z publicznością

  O tym, dlaczego festiwal teatralny Boska Komedia zwraca się w kierunku polskich spektakli - mówi dyrektor artystyczny i reżyser teatralny, Bartosz Szydłowski.
 • O Polsce w polskim teatrze

  To jest festiwal, który chce wprowadzić normalność, pokazać szerokie spektrum rozwoju, dziania się i ewolucji polskiej myśli teatralnej - tak o festiwalu Boska Komedia mówi dyrektor artystyczny imprezy i reżyser teatralny, Bartosz Szydłowski. - Chodzi też o to, żeby wyrwać się z polskiego piekiełka - dodaje.

Filmy - Bartosz Szydłowski (7)

 • "Jurorzy nie mieli żadnych wątpliwości"

  Znamy wyniki tegorocznej, 4. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia. Za najlepszy spektakl uznano "Tęczową trybunę 2012" w reż. Moniki Strzępki. Za najlepszego reżysera - Jana Klatę (Utwór o matce i ojczyźnie). Wyniki komentuje Bartosz Szydłowski.
 • Szydłowski o wyróżnionych aktorach

  Wśród aktorów najwyższe laury 4. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia zebrali: Łukasz Lewandowski (Bracia Karamazow) i Agnieszka Kwietniewska (Joanna Szalona; Królowa). Nagrodzono także Teatr Polski we Wrocławiu jako najlepszy zespół aktorski.
 • "Ten festiwal przerósł nasze oczekiwania"

  To jeden z popularniejszych festiwali na świecie - Bartosz Szydłowski podsumowuje zakończoną właśnie kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia.
 • Szydłowski o Łaźni Nowej

  My po prostu robimy swoje - mówi reżyser Bartosz Szydłowski, dyrektor teatru Łaźnia Nowa. Przypomnijmy, że to najmłodszy teatr miejski w Krakowie, powołany do życia 1 stycznia 2005 roku, a mieszczący się w Nowej Hucie.