Bartosz Arłukowicz

Artykuły - Bartosz Arłukowicz (360)

 • ​Bartosz Arłukowicz przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia

  ​Bartosz Arłukowicz przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia

  Bartosz Arłukowicz z PO został wybrany na szefa sejmowej komisji zdrowia. Był jedynym kandydatem. Nowy przewodniczący ma pięciu zastępców.
 • Bartosz Arłukowicz: Start z ostatniego miejsca to wyzwanie

  Bartosz Arłukowicz: Start z ostatniego miejsca to wyzwanie

  Bartosz Arłukowicz (PO), rozpoczął oficjalnie w niedzielę w Szczecinie swoją kampanię wyborczą. Były minister zdrowia podkreślił, że start z ostatniego miejsca listy jest dla niego trudnym wyzwaniem, lecz on się nie boi wyzwań. Arłukowicz stracił stanowisko w rządzie w czerwcu br. w związku z ujawnieniem akt ze śledztwa ws. tzw. afery podsłuchowej.
 • Wzrosną ceny alkoholu? Minister Arłukowicz komentuje

  Wzrosną ceny alkoholu? Minister Arłukowicz komentuje

  Nie ma żadnego projektu rządowego, który ustalałby minimalną cenę alkoholu - powiedział PAP w sobotę minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Podkreślał, że ograniczenie negatywnych skutków spożywania alkoholu to jeden z głównych tematów, którym zajmują się unijni ministrowie zdrowia.
 • "Gazeta Prawna": Nieoczekiwany efekt pakietu onkologicznego? Kolejki

  "Gazeta Prawna": Nieoczekiwany efekt pakietu onkologicznego? Kolejki

  Jak wynika z najnowszego barometru Fundacji Watch Health Care (WHC) świeżym zjawiskiem, które pojawiło się w służbie zdrowia w nowym roku, są kolejki do lekarzy rodzinnych. To nieoczekiwany efekt pakietu onkologicznego – pisze dziennik.
 • "Gazeta Wyborcza": Bartosz Arłukowicz nie chce refundacji drogich leków

  "Gazeta Wyborcza": Bartosz Arłukowicz nie chce refundacji drogich leków

  Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz krytykuje ekspertów za nadmiar pozytywnych opinii o lekach, które powinny trafić na listę refundacyjną.
 • Maliszewski: Arłukowicz musiał ugasić pożar przed "studniówką" rządu

  Maliszewski: Arłukowicz musiał ugasić pożar przed "studniówką" rządu

  Negocjacje ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza z lekarzami były tak zaplanowane, by je zakończyć przed podsumowaniem przez premier Ewę Kopacz 100 dni rządu; wystąpienie premier nie mogło się odbyć w sytuacji "pożaru" - uważa ekspert ds. marketingu politycznego dr Norbert Maliszewski.
 • Nie ma porozumienia MZ z lekarzami. Negocjacje trwają

  Nie ma porozumienia MZ z lekarzami. Negocjacje trwają

  Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz wciąż negocjuje z przedstawicielami Porozumienia Zielonogórskiego możliwe warunki porozumienia. Spotkanie, które rozpoczęło się we wtorek o godz. 16, jeszcze się nie zakończyło. Według PZ spotkanie może potrwać długo.
 • "Rzeczpospolita": Kogo obwiniamy za kryzys w służbie zdrowia?

  "Rzeczpospolita": Kogo obwiniamy za kryzys w służbie zdrowia?

  Kto jest odpowiedzialny za kryzys w polskiej służbie zdrowia? "Rzeczpospolita" publikuje wyniku sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.
 • NRL chce zaskarżyć pakiet onkologiczny do TK

  NRL chce zaskarżyć pakiet onkologiczny do TK

  Minister Bartosz Arłukowicz może mieć kolejny problem na głowie. Naczelna Rada Lekarska zamierza zaskarżyć pakiet onkologiczny do Trybunału Konstytucyjnego. Prezes Izby Maciej Hamankiewicz twierdzi, że reforma szefa resortu zdrowia wprowadza nierówność w dostępie do leczenia i segreguje pacjentów na lepszych i gorszych.
 • "Wprost": Sikorski, Arłukowicz. Cwaniaczki z Wiejskiej

  "Wprost": Sikorski, Arłukowicz. Cwaniaczki z Wiejskiej

  Jak informuje "Wprost" w najnowszym numerze, Radosław Sikorski pobrał dziesiątki tysięcy złotych zwrotu kosztów za używanie prywatnego auta do celów służbowych. Duże pieniądze na przejazdy własnym autem pobiera z Sejmu także minister zdrowia Bartosz Arłukowicz i jego zastępca Sławomir Neumann.

Filmy - Bartosz Arłukowicz (25)

 • Arłukowicz: Powiedzieli mi „Te pieniądze należą się nam jak psu buda”

  Trzeba skończyć ten chocholi taniec na przełomie roku. Negocjator z Porozumienia Zielonogórskiego powiedział mi, że "dodatkowe pieniądze należą im się jak psu buda". Mówię jasno: nie można szantażować pacjentów. Dzieje się to od kilkunastu lat – tak o negocjacjach z Porozumieniem Zielonogórskim mówi minister zdrowia Bartosz Arłukowicz w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Arłukowicz: Nie lubię się mazać

  Robię swoje - tak Bartosz Arłukowicz odpowiada w Kontrwywiadzie RMF FM na pytanie, jak uniknął "zrekonstruowania". - Praca w ministerstwie zdrowia to nie jest łatwa robota, jest mozolna, ale ja nie należę do ludzi, którzy lubią się mazać. To trudny system, zawsze można zrobić coś lepiej, ale przeprowadzamy codziennie, po kolei ustawy, które chociaż trochę poprawiają ludziom życie - podkreśla. Zapowiada też ocenę pracy szefowej NFZ zaraz po zakończeniu procesu kontraktowania na rok 2014.
 • Miller: Kwaśniewski to mój potencjalny wspólnik

  My, starzy rewolwerowcy, nie padamy sobie w ramiona - tak o wczorajszym, walentynkowym spotkaniu z Aleksandrem Kwaśniewskim mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, Leszek Miller. - Efektem wczorajszego spotkania były pewne postanowienia, ale umówiliśmy się, że nie będziemy o nich mówić, tylko je realizować - zapowiada tajemniczo.
 • Pacjenci stoją w kolejkach. A minister?

  Bartosz Arłukowicz przekonywał na antenie RMF FM, że "minister też człowiek" i doskonale zna realia polskiej służby zdrowia. - Ja też stoję w kolejkach - zapewniał. Jednocześnie stwierdził, że problem kolejek do specjalistów nie dotyczy tylko Polski. A my pytamy - skoro więc jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?