barter

Artykuły - Barter (0)

 • Zakup udziałów spółki Barter Service Sp. z o.o.

 • Fiskus może kwestionować bartery

  Fiskus może kwestionować bartery

  Umowy barterowe to dobrze znane polskim przedsiębiorcom transakcje. Niestety podatnicy często przekonani, że zawierają umowę barterową w rzeczywistości podpisują umowę kompensacyjną. Niewłaściwa umowa oznacza kłopoty z fiskusem.
 • Barter kupuje od Lukoil

  Spółka Barter, działająca w segmencie autogazu oraz butli gazowych, podpisała umowę kupna od Lukoil Polska segmentu związanego z LPG - poinformowała firma w komunikacie prasowym.
 • Bartery nieopłacalne już od 2008 roku!

  Od 1 stycznia 2008 r. zacznie obowiązywać nowa definicja wartości rynkowej w VAT. Konsekwencją tej zmiany mogą być problemy z rozliczaniem barterów związane z określaniem podstawy opodatkowania. Bartery mogą stać się nieopłacalne, bo organy podatkowe łatwiej będą mogły kwestionować wartość zawieranej umowy.
 • Życie w barterze

  Odchodzenie od używania pieniędzy przez braci Nowaków nie było procesem nagłym. Najpierw przynieśli do sklepu jako zapłatę za wzięty na "zeszyt" chleb gdzieś skłusowane ryby, później kilogram zebranych w lesie grzybów wymienili na upragnione winko. A kiedy ich operacje finansowe przejęła sklepowa Gienia, nie obejrzeli się nawet, jak wynalazek Fenicjan przestał im być do czegokolwiek potrzebny.

Filmy - Barter (1)

 • Makaron za pieluchy, czyli rynek wymiany kwitnie

  Makaron za pieluchy, mąka za mydło. Wenezuelczycy starają się zaradzić dotkliwym brakom w zaopatrzeniu, wymieniając się między sobą potrzebnymi produktami i coraz częściej wykorzystują w tym celu serwisy społecznościowe. – Nikt już nie myśli o wysyłaniu żartów, życzeń urodzinowych(…), teraz serwisy społecznościowe służą do wyszukiwania jedzenia i leków – mówi nauczycielka Plalla Alvarez, która mieszka niedaleko Caracas. Należy do jednej z wielu internetowych grup, które zajmują się wymianą różnych artykułów pierwszej potrzeby.