Barbara Nowacka

Artykuły - Barbara Nowacka (14)

 • ​Barbara Nowacka: Polska Kaczyńskiego jest pogardzająca, zamknięta, zaściankowa

  ​Barbara Nowacka: Polska Kaczyńskiego jest pogardzająca, zamknięta, zaściankowa

  "Mamy kapitał społeczny" - mówi po sobotnim marszu opozycji Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska).
 • Barbara Nowacka przyznaje: "Myślę, że błędów było sporo"

  Barbara Nowacka przyznaje: "Myślę, że błędów było sporo"

  Europejski zwrot w stronę nacjonalizmu, zapotrzebowanie na partie kontestującą system, a le też błędy w kampanii wyborczej - to zdaniem Barbary Nowackiej główne przyczyny porażki Zjednoczonej Lewicy. Koalicja uzyskała 7,55 procent głosów i nie weszła do Sejmu.
 • Triumf Adriana Zandberga. Ekspert ocenia debatę liderów

  Triumf Adriana Zandberga. Ekspert ocenia debatę liderów

  Nieoczekiwanym zwycięzcą wczorajszej debaty został Adrian Zandberg z partii Razem. Debiutantowi pomógł zaistnieć "plastikowy" występ Barbary Nowackiej. Beata Szydło zrzuciła "maskę cyborga", a Ewa Kopacz wbiła "gwóźdź do trumny PO" - występy liderów ośmiu komitetów wyborczych, którzy wzięli udział w debacie, komentuje w rozmowie z Interią dr Jacek Sokołowski, politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 • Barbara ​Nowacka: Zjednoczona Lewica poprze PiS, jeśli będzie wstawiać się za ludźmi pracy

  Barbara ​Nowacka: Zjednoczona Lewica poprze PiS, jeśli będzie wstawiać się za ludźmi pracy

  - Minione dziesięć lat w Polsce nie były polityką dla ludzi, ale polityką dla polityki i dla dwóch konserwatywnych partii. Urządzono nam spektakl polityczny, a nie prawdziwe zmiany i reformy - mówiła we Wrocławiu liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka.
 • ​"Rzeczpospolita": Celem Zjednoczonej Lewicy jest drugie miejsce

  ​"Rzeczpospolita": Celem Zjednoczonej Lewicy jest drugie miejsce

  Na ostatniej prostej Zjednoczona Lewica chce wyprzedzić Platformę Obywatelską - podaje "Rzeczpospolita", cytując lewicowych polityków. Skąd ten optymizm?
 • ​Barbara Nowacka: Zrównoważony rozwój zamiast pogoni za wzrostem PKB

  ​Barbara Nowacka: Zrównoważony rozwój zamiast pogoni za wzrostem PKB

  Liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka powiedziała w niedzielę w Rzeszowie, że pogoń za coraz wyższym PKB "ściera z widzenia klasy politycznej perspektywę człowieka". "A dla nas zawsze najważniejszy był człowiek i będziemy o niego walczyć" - dodała. Wydarzenie zakłóciła grupka młodych osób krzyczących: "Raz sierpem raz młotem, czerwoną hołotę".
 • Barbara Nowacka precyzuje: Koalicja z PiS jest wykluczona

  Barbara Nowacka precyzuje: Koalicja z PiS jest wykluczona

  Koalicja Zjednoczonej Lewicy z PiS jest wykluczona - oświadczyła w środę liderka ZL Barbara Nowacka. Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli PiS, m.in. Antoniego Macierewicza, określiła jako zapowiedź "demokratury". "To są zapowiedzi rozliczania każdego za absolutnie nic, to są zapowiedzi prześladowań" - stwierdziła Nowacka.
 • Barbara Nowacka: Jeśli Miller jest odpowiedzialny za więzienia CIA, to poniesie konsekwencje

  Barbara Nowacka: Jeśli Miller jest odpowiedzialny za więzienia CIA, to poniesie konsekwencje

  "Czuję się na tyle kompetentna, żeby poprowadzić zespół ludzi, którzy będą umieli działać na rzecz dobra Polski. Nie boję się wyzwań, wiem, co umiem i wiem, na ile sprawnie potrafię zarządzać ludźmi" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka. "Wchodząc do Sejmu zrobimy wszystko, żeby osoby odpowiedzialne za więzienia CIA poniosły konsekwencje" - mówi gość RMF FM. Nawet Miller? "Oczywiście, każda osoba odpowiedzialna. Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że osoby odpowiedzialne za swoje działania będą musiały ponieść konsekwencje" - odpowiada Barbara Nowacka.
 • Barbara Nowacka: "Jesteśmy zasmuceni. Prezydent obiecywał"

  Barbara Nowacka: "Jesteśmy zasmuceni. Prezydent obiecywał"

  Liczymy na dwucyfrowy wynik i na niego będę pracowała - powiedziała w poniedziałek rano liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka, pytana o spodziewany rezultat wyborczy jej ugrupowania. Polityk skomentował również prezydenckie weto ustawy o uzgodnieniu płci.
 • Szansa i misja Barbary Nowackiej

  ​Zjednoczona Lewica zorganizowała udaną konwencję i przedstawiła swoją liderkę - Barbarę Nowacką. To dobry ruch - Nowacka jest naprawdę lewicowa (nie o wszystkich liderach partii lewicowych, byłych i obecnych, tak bym powiedział), ma poukładane w głowie, znakomicie prezentuje się w mediach i zna się na politycznych grach. I jeżeli dziś jest liderem, to nie dlatego, że ktoś wpadł na taki pomysł, ale dlatego, że to sobie wywalczyła. Że reprezentuje nowe pokolenie na lewicy. Miała też bardzo dobre wystąpienie, ustawiające tę formację w startowych blokach.

Filmy - Barbara Nowacka (21)

 • 100 tysięcy podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w dwa dni? Barbara Nowacka: "Oczywiście, że zbierzemy"

  "Oczywiście, że zbierzemy" - tak Barbara Nowacka odpowiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM na pytanie o to, czy uda się zebrać 100 tysięcy podpisów poparcia dla prezydenckiej kandydatury Rafała Trzaskowskiego w ciągu dwóch dni, jeśli taki będzie wyborczy kalendarz. Liderka Inicjatywy Polska i posłanka Koalicji Obywatelskiej zadeklarowała, że jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, będzie zbierała podpisy również na ulicy.
 • Barbara Nowacka: Nigdy nie brałam na poważnie startu w wyborach prezydenckich

  "Myślę, że będę rekomendować wsparcie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - pod pewnymi ustaleniami programowymi" - tak Barbara Nowacka mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM o tym, kogo Inicjatywa Polska poprze w wyborach prezydenckich. Spotkanie Inicjatywy z Kidawą-Błońską odbędzie się najprawdopodobniej 8 lutego. "Chciałabym, żeby Małgorzata Kidawa-Błońska zadeklarowała, że jeżeli na jej biurku pojawi się ustawa liberalizująca aborcję, to przeprowadzi konsultacje społeczne" - dodawała Nowacka. I przyznawała, że ma nadzieję, iż na końcu Kidawa-Błońska poparłaby tę ustawę. W rozmowie z Marcinem Zaborskim Nowacka zapewniła, że ona sama nie wystartuje w tych wyborach. Podkreśliła, że nigdy nie brała tego na poważnie - choć takie propozycje się pojawiały. Będziemy ponownie składali ten projekt w Sejmie - tak Nowacka mówiła o projekcie ustawy o rozdziale Kościoła od państwa. Jak przyznała, projekt złożą posłowie i posłanki zainteresowani nim - a nie klub Koalicji Obywatelskie. Jestem przekonana, że kilkoro takich osób się znajdzie - dodawała. Według Nowackiej darmowy internet dla każdego jest realny. Chciałaby, żeby był to jeden z priorytetów prezydentury Kidawy-Błońskiej.
 • Nowacka: "Na miejscu PiSu bym się nie cieszyła"

  - PiS obiecał bardzo wiele, gigantyczne transfery socjalne (...) a nie pomogło - mówiła po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów przedstawicielka Koalicji Europejskiej Barbara Nowacka - Myślę, że liczyli, że będą mieli z 50%.
 • Nowacka: "Na miejscu PiSu bym się nie cieszyła"

  - PiS obiecał bardzo wiele, gigantyczne transfery socjalne (...) a nie pomogło - mówiła po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów przedstawicielka Koalicji Europejskiej Barbara Nowacka - Myślę, że liczyli, że będą mieli z 50%.