Barbara Kudrycka

Synonimy:
Kudrycka Barbara,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Barbara Kudrycka (35)

 • Polska nauka ma problemy strukturalne

  Polska nauka ma problemy strukturalne

  Nie sprawdził się pomysł, aby "pieniądze szły za studentem", czyli sposób finansowania polegający na tym, że dochody uczelni zależą przede wszystkim od liczby studiujących. Zasada taka zmusza uczelnie do obniżenia poziomu wymagań na egzaminach, aby nie utracić studentów - czyli środków na funkcjonowanie. Obecny system sprzyja obniżaniu wymagań, gdyż student, który nie radzi sobie na sesji egzaminacyjnej i odchodzi z uczelni, zabiera ze sobą także dofinansowanie - ocenia Adam Wielomski, profesor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, w rozmowie z Agnieszką Piwar.
 • Kolejny minister rządu Tuska potwierdza swoje odejście

  Kolejny minister rządu Tuska potwierdza swoje odejście

  Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka potwierdziła w piątek, że odchodzi z rządu. Wcześniej tego dnia dawała do zrozumienia, że przestanie kierować resortem. "Na razie planuję to, co mogę - wracam do Sejmu jako posłanka" - zapowiedziała.
 • Kudrycka: Potrzebny nowy minister w resorcie nauki

  Kudrycka: Potrzebny nowy minister w resorcie nauki

  Polacy potrzebują nowej energii i nowych ludzi, także nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego - powiedziała szefowa tego resortu Barbara Kudrycka. Przyznała, że zmiana na jej stanowisku będzie, choć trzeba jeszcze na to zaczekać.
 • Minister nauki krytykuje profesora Rońdę

  Minister nauki krytykuje profesora Rońdę

  Minister nauki i szkolnictwa wyższego krytykuje profesora Jacka Rońdę za jego blef w sprawie katastrofy smoleńskiej.
 • "Rzeczpospolita": CBA w resorcie Barbary Kudryckiej

  "Rzeczpospolita": CBA w resorcie Barbary Kudryckiej

  Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, aby sprawdzić wydawanie pieniędzy na stypendia studenckie - informuje "Rzeczpospolita".
 • Minister nauki chce wprowadzić ogólnopolski system antyplagiatowy

  Minister nauki chce wprowadzić ogólnopolski system antyplagiatowy

  Będzie ogólnopolski system antyplagiatowy, obowiązkowy dla wszystkich uczelni - zapowiada minister nauki Barbara Kudrycka. Promotorzy będą mogli sprawdzić w systemie informatycznym prace, co do których samodzielności i oryginalności mają wątpliwości.
 • "Wprost": Barbara Kudrycka odchodzi z ministerstwa

  "Wprost": Barbara Kudrycka odchodzi z ministerstwa

  Minister nauki i szkolnictwa wyższego jesienią odejdzie z ministerstwa. Barbara Kudrycka poinformowała już o tym swoich współpracowników. Takie są ustalenia "Wprost".
 • Kudrycka: Barany po polskich uczelniach? Skandaliczna wypowiedź

  Kudrycka: Barany po polskich uczelniach? Skandaliczna wypowiedź

  Prof. Hartman mówi o uczelniach wyższych w Polsce "baranem wchodzisz, baranem wychodzisz"? To nieprawda, że uczelnie aż tak źle kształcą. To wypowiedź skandaliczna i nieprawdziwa - mówi Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • "Gazeta Wyborcza": Brukselskie odloty ministrów. Boni, Kudrycka i...

  "Gazeta Wyborcza": Brukselskie odloty ministrów. Boni, Kudrycka i...

  Premier Donald Tusk, który na lato zapowiedział rekonstrukcję rządu może rozstać się z częścią ministrów pod pretekstem, że wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego - usłyszała "Gazeta Wyborcza" od kilku rozmówców.
 • Kudrycka: Kontrowersyjne wykłady na uczelniach - tak, ale...

  Kudrycka: Kontrowersyjne wykłady na uczelniach - tak, ale...

  Uczelnie nie mogą się zamykać na wykłady nawet o kontrowersyjnych treściach, ale debata musi mieć charakter akademicki, wykluczający działania agresywne - uważa minister nauki prof. Barbara Kudrycka.

Filmy - Barbara Kudrycka (6)

 • Będą wyższe stypendia naukowe?

  Minister Barbara Kudrycka w RMF FM odpowiadała na pytania słuchaczy radia.
 • Kudrycka: Barany po polskich uczelniach? Skandaliczna wypowiedź

  To nieprawda, że uczelnie aż tak źle kształcą. To wypowiedź skandaliczna i nieprawdziwa - mówi Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego w Kontrwywiadzie RMF FM. W ten sposób minister odniosła się do wypowiedzi prof. Jana Hartmana o polskich uczelniach: "baranem wchodzisz, baranem wychodzisz". - Proponuję, żeby na kierunkach, na których potrzebni są najwybitniejsi studenci, podczas przyjęć przeprowadzać jednak rozmowy kwalifikacyjne- mówi Barbara Kudrycka o obecnym systemie maturalnym, w którym matura jest jednocześnie przepustką na studia.
 • MNiSW: Będą kolejne kierunki zamawiane

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego liczy na rosnące zainteresowanie kierunkami technicznymi na wyższych uczelniach. Zachęcać mają do tego tzw. kierunki zamawiane, tworzone na potrzeby przedsiębiorców. Komentuje minister Barbara Kudrycka (źródło: Newseria).
 • Uczelnie zawalczą o miliony złotych

  Nawet 1 mln zł mogą dostać poszczególne wydziały uczelni na wdrożenie nowych treści programowych. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w czerwcu chce uruchomić konkurs. Komentuje Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.