bankowość internetowa

Artykuły - Bankowość internetowa (77)

 • Pekao zmienia serwis, nauczy dzieci jak zarządzać pieniędzmi

  Pekao zmienia serwis, nauczy dzieci jak zarządzać pieniędzmi

  Transformacja cyfrowa, którą bank Pekao rozpoczął ponad dwa lata temu stale poprawia jego rynkową pozycję - twierdzą władze tej instytucji. Po "koncie na selfie", zupełnie nowych odsłonach serwisu Pekao24 i aplikacji PeoPay przyszła pora na produkt dla dzieci. Łączący edukację finansową z "dorosłym" zarządzaniem swoimi pieniędzmi.
 • Odwiedzaj bank przez internet

  Odwiedzaj bank przez internet

  Banki apelują do klientów, żeby większość spraw załatwiać zdalnie, unikać skupisk ludzi i ograniczyć wizyty w placówkach. Płatności kartą i telefonem są bardziej higieniczne niż gotówka - przypominają o tym nie tylko przedstawiciele instytucji finansowych, ale także Światowa Organizacja Zdrowia.
 • Klienci banków boją się cyberzagrożeń, ale nie stosują zabezpieczeń. Co piąty nie zmienia hasła do konta

  Klienci banków boją się cyberzagrożeń, ale nie stosują zabezpieczeń. Co piąty nie zmienia hasła do konta

  Klienci banków i firm pożyczkowych spotykają się z rosnącą liczbą zagrożeń, takich jak kradzieże tożsamości, wyłudzenia, fraudy kredytowe czy cyberprzestępczość. Ponad połowa Polaków jest ich świadoma, ale obawy nie idą w parze z prewencją - co piąty nie stosuje haseł w urządzeniach i aplikacjach, a 22 proc. nie zmienia hasła do konta bankowego.
 • Banki testują nowe narzędzie

  Banki testują nowe narzędzie

  Wielkimi krokami zbliża się era otwartej bankowości, którą wprowadzają unijne regulacje. Banki testują już specjalne aplikacje, przez które pozabankowe firmy będą pobierać dane klientów. To jedno z kluczowych narzędzi pozwalających na zachowanie bezpieczeństwa.
 • Pekao wprowadza "mojeID"

  Pekao wprowadza "mojeID"

  Kolejny bank umożliwia swoim klientom korzystanie z usługi mojeID czyli potwierdzania tożsamości przez bankowość elektroniczną. Jako pierwszy wprowadził taką usługę PKO BP, zaraz po nim ING Bank Śląski, a dziś również Pekao. Na razie w ten sposób można się "identyfikować" zdalnie w PGNiG Obrót Detaliczny.
 • Kradzież danych kont i kart bankowych rośnie

  Kradzież danych kont i kart bankowych rośnie

  Liczba ataków hakerskich na bankowe konta i karty wzrosła o 50 proc. w ciągu ostatniego roku. Nasze poufne dane w postaci haseł do kont, numerów kont bankowych lub kodów Blik są szczególnie narażone na przejęcie przez niepowołane osoby
 • Transformacja cyfrowa trwa. Czy polskie banki dogonią zachodnie?

  Transformacja cyfrowa trwa. Czy polskie banki dogonią zachodnie?

  Polski sektor bankowy pod względem cyfryzacji jest bardzo zaawansowany. Jeśli chodzi o nadążanie za nowymi trendami, takimi jak rozwijanie otwartej bankowości, wciąż brakuje nam jednak trochę do zachodniej konkurencji, która rozpoczęła odpowiednie inwestycje wcześniej. Mimo to są szanse, że już niedługo nasze banki dołączą do grona liderów również w tym aspekcie.
 • Klienci zamykają kolejne oddziały banków w Polsce i na świecie

  Klienci zamykają kolejne oddziały banków w Polsce i na świecie

  Na całym świecie, również w Polsce, na dużą skalę zamykane są oddziały banków. Restrukturyzacja związana jest przede wszystkim ze zmianą zachowań klientów i nowymi technologiami. Czy z czasem wszystkie stacjonarne oddziały banków zostaną zamienione na call centers? Czy placówki pocztowe mogą przejąć część usług bankowych i obsługiwać klientów niekorzystających z bankowości online? Zjawisko komentują specjaliści PMR Restrukturyzacje SA.
 • Bankowość internetowa wygryzła z rynku bankomaty

  Bankowość internetowa wygryzła z rynku bankomaty

  Z bankowości internetowej coraz chętniej korzystają przedsiębiorcy. Podobnie, jak klienci indywidualni. Dlatego maleje liczba bankomatów - jest znacznie mniejsza niż średnia dla państw Unii Europejskiej.
 • Nowy schemat okradania kont bankowych

  Nowy schemat okradania kont bankowych

  Cyberprzestępcy mają kolejny, sprytny sposób na kradzież pieniędzy z kont osób korzystających z bankowości internetowej.

Filmy - Bankowość internetowa (3)

 • Bankowość internetowa wygryzła z rynku bankomaty

  Z bankowości internetowej coraz chętniej korzystają przedsiębiorcy. Podobnie, jak klienci indywidualni. Dlatego maleje liczba bankomatów, jest znacznie mniejsza niż średnia dla państw Unii Europejskiej.
 • Za pięć lat bankowość mobilna wyprzedzi internetową

  Coraz więcej Polaków przekonuje się do zalet bankowości mobilnej. Rośnie liczba użytkowników smartfonów, a banki w tych rodzajach płatności wprowadzają innowacje, m.in. w postaci głosowego dostępu do konta czy fotoprzelewów. To wpływa na spadek znaczenia bankowości internetowej. Według Małgorzaty Adamczyk z Meritum Banku bankowość mobilna w perspektywie najbliższych pięciu lat może stać się podstawowym kanałem transakcyjnym, wyprzedzając bankowość internetową.
 • Za kilka lat pożegnamy oddziały bankowe

  Oddział bankowy będzie „pieśnią przeszłości” za parę lat – mówi ekonomista Mariusz Grendowicz, przewodniczący Rady Programowej Banking Forum i były prezes zarządu BRE Banku. Dyskusja na temat przyszłości tradycyjnych placówek bankowych od dłuższego czasu porusza środowisko. – Produkt bankowy jest w stu procentach wirtualny, w związku z tym nie ma tak naprawdę ani jednego powodu, dla którego w najbliższych latach nie powinno być tak, że dystrybucja tego produktu nie będzie w stu procentach wirtualna – wyjaśnia.