bańki

Artykuły - Bańki (6490)

 • Czy dzieciom można stawiać bańki

  Czy dzieciom można stawiać bańki

  Wielu rodziców zastanawia się, czy znana i stosowana od lat metoda leczenia poprzez stawianie baniek na pewno jest bezpieczna u dzieci i w jakich sytuacjach warto po nią sięgać.
 • Prezes Alior Banku: Policzone dni tradycyjnych banków

  Prezes Alior Banku: Policzone dni tradycyjnych banków

  - Chcemy być pierwszym bankiem w Polsce, który umożliwi obsługę "one click" wszystkim klientom - obecnym i nowym. To oznacza, że będziemy mogli założyć im konto bankowe w oparciu o biometrię, bez wizyty w oddziale, udziału kuriera czy przelewu autoryzacyjnego. To będzie prawdziwa rewolucja - zapowiada Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku, w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz i Pawłem Czuryło.
 • Banki i rząd ostro grają w karty

  Banki i rząd ostro grają w karty

  Resort rozwoju twardo licytuje w sprawie likwidacji prowizji kartowych i opłat za rachunki. Banki wolą nie sprawdzać czy blefuje, mają jednak asa w rękawie - pisze "Puls Biznesu".
 • Rio 2016 - Sportowcy stawiają sobie bańki. Po co?

  Rio 2016 - Sportowcy stawiają sobie bańki. Po co?

  ​Jeżeli oglądacie uważnie igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, zapewne zauważyliście, że niektórzy zawodnicy - zwłaszcza amerykańscy - mają na swoim ciele czerwone plamy. Co to takiego? Skąd się wzięły?
 • KNF nie widzi przeszkód. Znika nam rodzimy bank

  KNF nie widzi przeszkód. Znika nam rodzimy bank

  KNF zgodził się na połączenie banku BNP Paribas i banku BGŻ oraz przejęcie przez PZU firmy Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń.
 • Lokaty: Banki oczekują kolejnych obniżek stóp

  Lokaty: Banki oczekują kolejnych obniżek stóp

  Wystarczyła chwila, żeby niewielki wzrost oprocentowania krótko- i średnioterminowych lokat poszedł w zapomnienie. Być może banki coraz poważniej biorą pod uwagę możliwość obniżki stóp procentowych.
 • Ruszyła oferta publiczna BNP Paribas Bank Polska

  BNP Paribas Bank Polska SA ("Bank"), będący częścią Grupy BNP Paribas, opublikował dziś prospekt emisyjny i rozpoczął ofertę publiczną ("Oferta"). Oferta obejmuje do 5.026.539 akcji nowej emisji serii "O" ("Akcje Oferowane"). Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje w dniach 23-28 kwietnia 2014 roku, w wybranych biurach maklerskich na terenie całego kraju. Proces budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych będzie miał miejsce w dniach 23-29 kwietnia 2014 roku. Cena maksymalna Akcji Oferowanych na potrzeby składania zapisów przez Inwestorów Indywidualnych została ustalona na poziomie 65 zł za akcję.
 • PKO BP chce utworzyć bank hipoteczny

  PKO BP chce utworzyć bank hipoteczny

  PKO Bank Polski złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o wydanie zezwolenia na utworzenie banku hipotecznego - poinformował w czwartek w komunikacie bank. Jeżeli KNF się zgodzi, PKO Bank Hipoteczny zacznie działać na przełomie 2014 i 2015 r.
 • Bank chętniej da nam pożyczkę

  Bank chętniej da nam pożyczkę

  Szykuje się wielka akcja kredytowa. Banki mają w tym roku udzielać znacznie więcej pożyczek niż latach ubiegłych. Takie są przewidywania Biura Informacji Kredytowej, a potwierdzają je także badania Narodowego Banku Polskiego.
 • Sensacyjny ruch Europejskiego Banku Centralnego!

  Sensacyjny ruch Europejskiego Banku Centralnego!

  Europejski Bank Centralny wspierając gospodarkę obniżył stopę refinansową o 25 punktów bazowych do poziomu 0,25 proc. W efekcie tej decyzji euro do dolara znacznie się osłabiło. Kwadrans wcześniej stopy procentowe banku centralnego Anglii pozostawiono bez zmian. Tak jest od V 2009 roku.

Filmy - Bańki (2)

 • Najpopularniejsza bombka ostatnich lat! Nie uwierzysz

  Nikt z nas nie wyobraża sobie świąt bez choinki i bombek. W jaki sposób są wytwarzane? Od czego zależy ich cena? Które ozdoby są najpopularniejsze? - Hitem ostatnich lat jest bańka z wizerunkiem czaszki - mówi Arkadiusz Zięba z wytwórni bombek choinkowych. Zobaczcie kolejny odcinek programu "Z Wizytą".
 • Stawianie baniek - nowa moda wśród gwiazd

  Stawianie baniek, praktyka doskonale znana już naszym babciom i prababciom, wraca do łask! Nieoczekiwanie jej wielkimi orędowniczkami stały się hollywoodzkie gwiazdy, m.in. Jennifer Aniston i Gwyneth Paltrow. Wierzą one, że bańki pomagają zredukować napięcie mięśni i ujędrnić skórę. W ślady celebrytek ruszyli zwykli Amerykanie, którzy masowo zaczęli szturmować gabinety medycyny niekonwencjonalnej. Jak zwykle w takich przypadkach pojawia się pytanie, czy rzekoma cudowna skuteczność baniek jest faktem... A może to tylko my chcemy w nią wierzyć?