Bank Ochrony Środowiska

Synonimy:
BOŚ,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bank Ochrony Środowiska (236)

 • Amerykanie ostrzegali Polskę przed brudną kasą w BOŚ

  Amerykanie ostrzegali Polskę przed brudną kasą w BOŚ

  Państwowy bank prał brudne pieniądze? Organy nadzoru prowadzą postępowania przeciw BOŚ Bankowi. Do prokuratury trafiły też zawiadomienia w tej sprawie.
 • Zielone światło dla Polskich Domów Drewnianych

  Zielone światło dla Polskich Domów Drewnianych

  Sejm uchwalił w piątek ustawę powołującą spółkę Polskie Domy Drewniane (PDD), która w ramach programu Mieszkanie plus ma budować domy drewniane. Udziałowcami spółki będą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.
 • BOŚ: 18,6 mld zł na proekologiczne inwestycje

  Efektywność energetyczna, termomodernizacja, odnawialne źródła energii, redukcja niskiej emisji - krajowe inwestycje realizowane w ramach każdej z tych dziedzin od 1991 r. wspierane były w istotnym zakresie przez Bank Ochrony Środowiska. Do końca 2016 r. wartość wszystkich przedsięwzięć proekologicznych zrealizowanych przy współudziale finansowym BOŚ sięgnęła 50 mld zł. Łączna wartość kredytów udzielonych przez bank w tym czasie wyniosła 18,6 mld zł, a liczba zrealizowanych inwestycji przekroczyła 59 tys.
 • BOŚ - dotkliwe straty na farmach wiatrowych

  BOŚ - dotkliwe straty na farmach wiatrowych

  Grupa BOŚ odnotowuje stratę na poziomie 60 mln zł. Gdyby nie rezerwy na kredyty na farmy wiatrowe zysk przekroczyłby 31 mln zł.
 • Grupa BOŚ: drugi kwartał z rzędu na plusie

  Grupa Banku Ochrony Środowiska wypracowała w III kwartale 2016 r. 12,7 mln zł zysku netto. W analogicznym okresie 2015 r. Grupa odnotowała stratę w wysokości 7,4 mln zł. Dodatni wynik w III kwartale jest już drugim z rzędu odnotowanym przez Grupę BOŚ (1,2 mln zł zysku netto w II kwartale).
 • Bank Ochrony Środowiska wchodzi we współpracę z Ursusem

  Bank Ochrony Środowiska wchodzi we współpracę z marką URSUS. Bank sfinansuje produkcję autobusów elektrycznych, w tym z ogniwem wodorowym.
 • Bank Ochrony Środowiska ruszył z ofertą nowej emisji akcji

  Zarząd Banku Ochrony Środowiska zdecydował o rozpoczęciu oferty i subskrypcji emisji akcji serii U w formie subskrypcji prywatnej. Ma ona objąć nie mniej niż 1 i nie więcej niż 40.000.000 akcji zwykłych na okaziciela. Zakończenie budowania księgi popytu i ustalenie ceny emisyjnej akcji przewidywane jest na dzień 21 czerwca 2016 r.
 • Zarząd BOŚ oszacował potrzeby kapitałowe na 400 mln zł

  Opracowane przez Zarząd BOŚ warunki podwyższenia kapitału zakładowego zostały pozytywnie zaopiniowane przez Radę Nadzorczą Banku.
 • PZU chce kupić Bank BPH?

  PZU chce kupić Bank BPH?

  Jak poinformowało PAP źródło, PZU może do końca roku przejąć Bank BPH, a następnie przyjrzeć się Bankowi Ochrony Środowiska.
 • Dynamiczny wzrost faktoringu w Banku Ochrony Środowiska

  Obroty faktoringowe Banku Ochrony Środowiska wzrosły w 2013 r. prawie o połowę i wyniosły 1,65 mld zł. Jest to o 41 proc. lepszy wynik niż przed rokiem.

Filmy - Bank Ochrony Środowiska (1)

 • Banki pomagają obniżyć rachunki za prąd

  Instytucje finansowe mają pieniądze na zmniejszenie zużycia energii w domach zwykłych konsumentów, a także wśród firm i samorządów. Tylko programy przygotowane przez Bank Ochrony Środowiska opiewają na kilkaset milionów złotych. Jednak pieniądze te mogą zostać wpompowane w polską gospodarkę dopiero w przyszłym roku. Mariusz Klimczak, prezes BOŚ Banku zapewnia, że w jego ofercie znajduje się wiele produktów wspierających wzrost efektywności energetycznej, a klienci chętnie po nie sięgają.