bakteria e-coli

Artykuły - Bakteria e-coli (4)

 • Bakteria E. coli jako pojemny nośnik danych

  Bakteria E. coli jako pojemny nośnik danych

  W DNA zapisane są wszystkie informacje na temat tego, jak ma wyglądać, funkcjonować i rozwijać się nasz organizm. To zupełnie nieprawdopodobna ilość danych, zwłaszcza, że ich nośnik jest raczej niewielkich rozmiarów. No właśnie: nośnik. Czy da się na nim zapisać inne informacje? Naukowcy udowodnili, że owszem.
 • Ta woda nie zabije, ale otruć może

  Ta woda nie zabije, ale otruć może

  Bakterie znalezione w niegazowanej wodzie mineralnej AQUILA AQUALINEA ("AQUILA AQUALINEA neperlivá, pramenitá voda", numer produktu DMT 20.5.12) nalewanej w czeskiej wytwórni Karlovarských Minerálních Vod były z grupy E. coli, ale nie skrajnie zjadliwego szczepu O104:H4, który zabił w Europie ponad 50 osób.
 • Rosyjskie embargo na warzywa utrudnia wejście Rosji do WTO

  Rosyjskie embargo na warzywa utrudnia wejście Rosji do WTO

  Zakaz importu europejskich warzyw wprowadzony przez Rosję w reakcji na falę zakażeń szczepem E. coli (EHEC) komplikuje starania o zakończenie rozmów w sprawie członkostwa tego kraju w WTO - ostrzegł unijny komisarz ds. handlu Karel De Gucht.
 • Kraje UE zaakceptowały 210 mln euro pomocy dla producentów warzyw

  Kraje UE zaakceptowały 210 mln euro pomocy dla producentów warzyw

  Kraje UE zaakceptowały proponowany przez Komisję Europejską pakiet pomocy producentom świeżych warzyw w wysokości 210 mln euro. Będzie to rekompensata za straty poniesione w związku z epidemią zmutowanego szczepu bakterii E.coli (EHEC).

Filmy - Bakteria e-coli (1)

 • EuroparlTV: Ogórki na cenzurowanym

  Tragiczny bilans epidemii EHEC to 22 ofiary śmiertelne i tysiące poważnie chorych osób. Początkowo źródła zakażeń upatrywano w hiszpańskich ogórkach. Jak się okazuje, przedwcześnie...