bajki dla dzieci

Artykuły - Bajki dla dzieci (17)

 • Agnieszka Dygant nagrywa bajki. Jakie opowiada swojemu dziecku?

  Agnieszka Dygant nagrywa bajki. Jakie opowiada swojemu dziecku?

  Aktorka Agnieszka Dygant nagrywa bajki dla dzieci. Czy pamięta bajkę, którą opowiadała jej mama? - Moja mama opowiadała mi bajkę o kotku i kogutku. To była dosyć drastyczna bajka - zdradziła w "Dzień Dobry TVN". Czy syn aktorki ma jakieś tendencje aktorskie? Czego przestraszył się podczas pobytu z mamą na planie?
 • Jak radzić sobie z małym uparciuchem

  Jak radzić sobie z małym uparciuchem

  W tym tygodniu w serialu animowanym „Tygrysek Percy i jego opowieści” w POLSAT JimJam, Percy przekona się, że są sytuacje, w których należy grzecznie odmówić, by móc zająć się ważnymi dla siebie sprawami. Z kolei Jack, który zawsze lubi działać po swojemu, często nie zważając na przestrogi innych, zobaczy, że nie zawsze warto upierać się przy swoim zdaniu. O tym, jak radzić sobie z małym uparciuchem i dzieckiem, mającym problem z asertywnością, opowiada Katarzyna Scheibe, psycholog dziecięcy.
 • Senek na dobry sen

  Senek na dobry sen

  Fenek to zwierzątko nocne. Może dlatego łatwo mu stać się przyjacielem dzieci, które miewają kłopoty ze snem. Wielkouchy, podobny bardziej do lisa niż do psa, jest głównym bohaterem książki Agi Kot i Michała Wierzbickiego pt. „Senek”.
 • Listopadowe zapowiedzi bajek

  Listopadowe zapowiedzi bajek

  W listopadzie dzieci przeniosą się w świat wyobraźni tygryska Percy’ego i jego przyjaciół. W bajecznie kolorowych, fantazyjnych krainach głównych bohaterów, maluchy odnajdą wskazówki jak radzić sobie z różnymi problemami dnia codziennego.
 • W bajkach marchewka silniej działa niż kijek

  W bajkach marchewka silniej działa niż kijek

  Bajki, których bohaterowie nagradzani są za uczciwość, przemawiają do wyobraźni i sumienia dzieci bardziej niż te, w których potępia się kłamstwo.
 • Bajki są lekcją życia dla najmłodszych

  Bajki są lekcją życia dla najmłodszych

  Często w bajkach dla dzieci - "Śnieżce", "Kopciuszku" czy "Bambi" Disneya - matka choruje, znika, odchodzi lub umiera. Czy takie historie nie są zbyt wielką traumą dla najmłodszych? - Bajka może pomóc dziecku poradzić sobie ze stratą kogoś bliskiego - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" psycholog Marta Żysko-Pałuba. I dodała, że bajki są źródłem informacji o życiu: - Dzieci czerpią z nich rzeczy, które są dla n
 • Potwory się zbliżają

  Potwory się zbliżają

  Zapraszamy wszystkie dzieci do Klubu Komediowego na Plac Zbawiciela, w niedzielę 2 marca o godz. 12.00.
 • Bajki na święta

  Bajki na święta

  Premiera dwóch pięknych filmów animowanych "Boże Narodzenie Elfów" i "Noc przed Bożym Narodzeniem" już w grudniu na kanale POLSAT JimJam
 • Rozmawiaj z dzieckiem

  Rozmawiaj z dzieckiem

  Wiedzę na temat otaczającego świata dzieci nabywają stopniowo, początkowo drogą obserwacji, potem testując rzeczywistość różnymi zmysłami, by wreszcie rozpocząć etap zadawania pytań.
 • To już koniec "Wieczorynki"! Jednak żal...

  To już koniec "Wieczorynki"! Jednak żal...

  Telewizja Polska zdecydowała o zakończeniu nadawania "Wieczorynki". Od września w TVP1 nie zobaczymy "Kubusia Puchatka", "Gumisiów" czy "Pszczółki Mai". Bajki dla dzieci wieczorem mają być nadawane tylko w weekendy. Kończy się pewna epoka. Szkoda...

Filmy - Bajki dla dzieci (80)