bajka

Artykuły - Bajka (64)

 • "Porwanie Baltazara Gąbki" w teatrze Capitol!

  "Porwanie Baltazara Gąbki" w teatrze Capitol!

  Sezon bajkowy czas zacząć! "Porwanie Baltazara Gąbki" to spektakl dla dzieci, na podstawie powieści Stanisława Pagaczewskiego. Ta oryginalna historia z humorem wykorzystuje tradycyjne motywy, takie jak książę Krak czy Smok Wawelski.
 • Posłuchajcie bajki o dzielnym Pomponie Dratewce. Prezent od RMF FM na Dzień Dziecka

  Posłuchajcie bajki o dzielnym Pomponie Dratewce. Prezent od RMF FM na Dzień Dziecka

  ​Dzień Dziecka to najfajniejszy dzień w roku. Radosny i pełen prezentów. Właśnie z okazji 1 czerwca radio RMF FM przygotowało dla najmłodszych wyjątkową niespodziankę - audiobook "Legenda o smoku Barabanie i Pomponie Dratewce".
 • Bohaterskie pojazdy odwiedzą dzieci z niespodzianką w dniu ich święta!

  Bohaterskie pojazdy odwiedzą dzieci z niespodzianką w dniu ich święta!

  Premierowy odcinek 2 sezonu "Strażników miasta" już 1 czerwca w POLSAT JimJam!
 • "Agi Bagi", nowa polska bajka o tematyce ekologicznej

  "Agi Bagi", nowa polska bajka o tematyce ekologicznej

  Już w kwietniu wyruszamy na wyjątkową planetę, której mieszkańcy uwielbiają troszczyć się o środowisko!
 • Mały piesek o wielkiej wyobraźni

  Mały piesek o wielkiej wyobraźni

  „Piesek Bali” na kanale POLSAT JimJam! W czerwcu widzowie POLSAT JimJam poznają nowego przyjaciela - pieska o imieniu Bali. W każdym odcinku maluch napotyka nowy problem - pierwsza wizyta u fryzjera, sprawdzian z pływania czy niechęć do kupna nowych butów.
 • Uczy i wzrusza

  Uczy i wzrusza

  Sarna jest „żoną” jelenia – to przyrodniczy mit, na który nie nabierze się żadne dziecko po przeczytaniu bajki „Guzik” wydanej przez Wydawnictwo Quercus.
 • Bolek i Lolek - opis odcinków

  Bolek i Lolek - opis odcinków

  W listopadzie POLSAT JimJam zaprasza małych i dużych widzów na następujące serie o Bolku i Lolku. Nie przegap żadnego odcinka!
 • Hugo, a co to znaczy walka, wybór, rodzina, kompromis czy upodobania?

  Hugo, a co to znaczy walka, wybór, rodzina, kompromis czy upodobania?

  W nowych odcinkach "Hugo, co to znaczy?" dzieci zostaną zachęcone przez Hugo, Lily i Felixa do zadawania pytań na temat, tego, czy warto walczyć ze wszystkim, co nas denerwuje, czy zawsze mamy wybór oraz o sprawy związane z rodziną, miłością, kompromisem i potrzebami.
 • Smerfy 2

  Smerfy 2

  Ścieżka muzyczna do drugiej części filmu o kultowych niebieskich stworkach - Smerfach. Na płycie znajdują się utwory z filmu oraz piosenki nim inspirowane.
 • Wyjątkowa bajka - Leon i jego nie-zwykłe spotkania

  Wyjątkowa bajka - Leon i jego nie-zwykłe spotkania

  Korzyści płynące z czytania bajek dzieciom są niezliczone. Książki bawią, edukują, rozwijają wyobraźnię, uczą, jak żyć i jak postępować. Dzieci przyjmują wzorce oraz zasady w nich przedstawione. Może zatem warto sięgnąć po lektury, które poruszają tematy ważne, choć nie zawsze łatwe. Pozwólmy, aby bajki pomogły nam i dzieciom sprawniej zorientować się w zagadnieniach, o które dzieci i tak kiedyś nas zapytają.

Filmy - Bajka (115)

 • Przed snem musi opowiedzieć im bajkę. Uroczy widok

  W tym domu, każdy wieczór wygląda właśnie tak. Mężczyzna zanim pójdzie spać, musi opowiedzieć bajkę swoim pupilom, które grzecznie słuchają. Uroczy widok.
 • Autyzm w "Ulicy Sezamkowej"

  Najnowsza postać z „Ulicy Sezamkowej” ma rude włosy, zielone oczy i… autyzm. Julia, bo takie nosi imię, jest częścią nowej inicjatywy programu telewizyjnego. Twórcy chcą zwiększyć świadomość ludzi na temat choroby. Rodzice mogą także ściągnąć aplikację, która uczy dzieci, jak zachowywać się wśród innych najmłodszych z autyzmem. Twórcy „Ulicy Sezamkowej” namawiają ludzi do dzielenia się swoimi historiami, wideo i zdjęciami w social mediach. (CNN Newsource/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Już wiadomo, dlaczego dzisiejsza młodzież jest zła!

  Jeśli to ma być bajka dla najmłodszych, to... no, właśnie. Jaki przekaz zawiera kreskówka, w której główna bohaterka spożywa "halunki"?! Gdzie te czasy, kiedy w telewizji królował "Reksio" i "Bolek i Lolek"?
 • Barney i przyjaciele PL - Zwierzęta z Parku