BAFTA

Artykuły - BAFTA (31)

 • Ceremonia rozdania nagród BAFTA przełożona

  Ceremonia rozdania nagród BAFTA przełożona

  W poniedziałek, 15 czerwca, Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej postanowiła o dwa miesiące przełożyć datę ceremonii rozdania Oscarów. Teraz na podobny krok zdecydowali się członkowie Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Przyznawane przez nich nagrody BAFTA zostaną wręczone dwa miesiące później niż pierwotnie zakładano.
 • "Czarnobyl" zdominował nominacje do telewizyjnych BAFTA

  "Czarnobyl" zdominował nominacje do telewizyjnych BAFTA

  4 czerwca ogłoszono nominacje do nagród BAFTA TV, przyznawanych przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Królem polowania została produkcja stacji HBO i Sky - "Czarnobyl". Serial o katastrofie reaktora w elektrowni jądrowej w Czarnobylu został nominowany w 14 kategoriach.
 • Niesmaczne żarty z rodziny królewskiej na gali BAFTA

  Niesmaczne żarty z rodziny królewskiej na gali BAFTA

  Odbywająca się 2 grudnia gala rozdania nagród filmowych BAFTA, wzbudziła sporo kontrowersji. Wszystko za sprawą przemówień Rebel Wilson i Brada Pitta. O ile Pitt rozbawił obecną na sali księżną Kate i księcia Williama, to podczas wypowiedzi Wilson na ich twarzach można było zauważyć lekkie zażenowanie. Czy amerykańska aktorka faktycznie przesadziła?
 • BAFTA: Miało być ekologicznie, ale wygrała próżność gwiazd

  BAFTA: Miało być ekologicznie, ale wygrała próżność gwiazd

  Czerwony dywan tegorocznej gali rozdania nagród BAFTA miał wyglądać inaczej niż zwykle. Organizatorzy ceremonii poprosili bowiem gości o wypożyczenie kreacji lub założenie tych, które już mają w szafach. Ale okazało się, że dla większości gwiazd wciąż ważniejszy jest glamour niż troska o środowisko i idea zrównoważonej mody.
 • Joaquin Phoenix oskarżył członków BAFTA o rasizm

  Joaquin Phoenix oskarżył członków BAFTA o rasizm

  "Wysyłamy osobom innych ras bardzo czytelną wiadomość: nie jesteście tu mile widziani" - powiedział Joaquin Phoenix, odbierając nagrodę BAFTA dla najlepszego aktora. Jego przemowa wywołała poruszenie.
 • Siedem nagród BAFTA dla "1917"

  Siedem nagród BAFTA dla "1917"

  Dramat wojenny "1917" okazał się największym zwycięzcą niedzielnej ceremonii wręczenia brytyjskich nagród filmowych BAFTA. Nominowany w dziewięciu kategoriach obraz Sama Mendesa zdobył siedem nagród, w tym za najlepszy film, film brytyjski i reżyserię. Po gali więcej niż o nagrodzonych mówi się jednak o... sukni księżnej Kate.
 • BAFTA 2020: "Joker" z największą liczbą nominacji

  BAFTA 2020: "Joker" z największą liczbą nominacji

  We wtorek, 7 stycznia, ogłoszono nominacje do nagród BAFTA, czyli Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Odczytali je Asa Butterfield i Ella Balinska. Aż jedenaście szans na statuetkę ma "Joker" Todda Phillipsa.
 • Rozdano telewizyjne BAFTA 2019

  Rozdano telewizyjne BAFTA 2019

  Wyłoniono laureatów telewizyjnych nagród BAFTA 2019. Statuetki wręczane są przez Akademię Brytyjską najlepszym produkcjom małego ekranu. Wśród zwycięzców znalazły się tytuły "Obsesja Eve", "Patrick Melrose" czy "Sukcesja", aktorsko triumfowali natomiast m.in. Jodie Comer, Benedict Cumberbatch i Ben Whishaw.
 • Księżna Kate zachwyciła na gali BAFTA

  Księżna Kate zachwyciła na gali BAFTA

  Kate Middleton i książę William przybyli na ceremonię rozdania nagród BAFTA. Podczas gali księżna zaprezentowała się w białej sukni domu mody Alexander McQueen.
 • BAFTA 2019: "Roma" najlepszym filmem, "Zimna wojna" bez nagród

  BAFTA 2019: "Roma" najlepszym filmem, "Zimna wojna" bez nagród

  Hiszpańskojęzyczny dramat "Roma" otrzymał w niedzielę nagrodę dla najlepszego filmu na ceremonii rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) w Londynie. "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego nie dostała żadnego wyróżnienia.

Filmy - BAFTA (1)