Azoty Tarnów SA

Artykuły - Azoty Tarnów SA (29)

 • Marcowe mrozy i ceny gazu zaszkodziły wynikom Azotów

  Marcowe mrozy i szalejące w związku z tym ceny gazu spowodowały spadek przychodów grupy Azoty w I kwartale tego roku do niespełna 2,5 mld zł oraz zysku netto do 188 mln zł z 262 mln zł rok wcześniej. Grupa potwierdza, że jej inwestycje w tym roku wyniosą 1,6 mld zł a w ciągu trzech lat 2018-20 prawdopodobnie przekroczą planowane jeszcze 3 mld zł.
 • Grupa Azoty robi kolejny krok w stronę integracji

  Cztery kluczowe spółki Grupy Azoty: z Tarnowa, Polic, Puław i Kędzierzyna - podpisały Umowę o współdziałaniu i tym samym zacieśniają współpracę m.in w obszarze handlu nawozami. - Od momentu utworzenia Grupa Azoty kładła nacisk na to, by wiele funkcji ujednolicić i uporządkować, aby wspólne działania przynosiły korzyść dla grupy i gospodarki - podkreśla Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty i przypomina o dotychczasowych etapach konsolidacji, m.in. w obszarze wspólnych zakupów produktów strategicznych, czy logistyce.
 • Komisja Europejska nie wyklucza zmiany wniosku ws. glifosatu

  Komisja Europejska nie wyklucza zmiany wniosku ws. glifosatu

  Parlament sprzeciwia się propozycji Komisji Europejskiej, dotyczącej odnowienia kontrowersyjnej licencji glifosatu na kolejne 10 lat. Posłowie uważają, że UE powinna przygotować plany wycofania tej substancji z rynku, zaczynając od kompletnego zakazu używania jej w gospodarstwach domowych oraz w rolnictwie, jeśli istnieją alternatywne rozwiązania (takie jak "zintegrowane systemy zwalczania szkodników) pozwalające na skuteczną ochronę przed chwastami.
 • CBA zatrzymało szefa Rady Nadzorczej Grupy Azoty Marka G. i pięć innych osób

  Sześć osób usłyszało zarzuty korupcyjne i zostało aresztowanych w sprawie dostaw dla Grupy Azoty - poinformowało PAP Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wśród aresztowanych jest szef Rady Nadzorczej Grupy Azoty Marek G.
 • Grupa Azoty wybuduje nową instalację w Policach

  Nowa instalacja propylenu powstanie w Zakładach Chemicznych w Policach. We wtorek list intencyjny dotyczący inwestycji podpisali prezes Grupy Azoty i prezes polickich zakładów. W uroczystości podpisania listu uczestniczył prezydent Andrzej Duda.
 • Grupa Azoty: Rada nadzorcza powołała dwóch nowych członków zarządu

  Grupa Azoty: Rada nadzorcza powołała dwóch nowych członków zarządu

  Na poniedziałkowym posiedzeniu rada nadzorcza Grupy Azoty powołała do zarządu Józefa Rojka i Tomasza Hinca - poinformowała w komunikacie spółka. Swoje funkcje objęli z dniem podjęcia decyzji przez RN.
 • Rosjanie bliżej

  Rosjanie bliżej

  W przeciwieństwie do polskiego rządu, Wiaczesław Mosze Kantor wytrwale dąży do realizacji swoich celów - czyli zdobycia kontrolnego pakietu Grupy Azoty. Na razie udało mu się wywalczyć wprowadzenie swojego przedstawiciela do Rady Nadzorczej spółki.
 • Rosjanie stale chcą polskiej wielkiej chemii

  Rosjanie stale chcą polskiej wielkiej chemii

  Po co Rosjanie kupują udziały w Grupie Azoty, skoro nie da się przejąć strategicznej polskiej spółki? Rosjanie od dawna są zainteresowani zakupem Azotów. Już dwa lata temu chcieli dokonać wrogiego przejęcia koncernu.
 • Wielkie pieniądze dla polskiej petrochemii

  Wielkie pieniądze dla polskiej petrochemii

  Wartość inwestycji w projekt petrochemiczny, który mogą zrealizować Lotos z Grupą Azoty, szacowana jest na ok. 12 mld zł. We wtorek Lotos i Grupa Azoty podpisały porozumienie ws. powołania spółki celowej i wykonania pełnego studium wykonalności inwestycji.
 • Zysk netto Grupy Azoty wyniósł w III kw. 0,2 mln zł wobec 6,9 mln zł konsensusu

  Grupa Azoty miała w III kwartale 2013 roku 0,2 mln zł zysku netto wobec 6,9 mln zł konsensusu.