autoplay

Filmy - Autoplay (12)

 • Co to jest szybowiec?

  Szybowiec to statek powietrzny cięższy od powietrza (aerodyna), o stałych powierzchniach nośnych, zdolny do długotrwałego lotu ślizgowego bez użycia własnego napędu. Podobnie jak samolot, szybowiec utrzymuje się w powietrzu dzięki sile nośnej powstającej na jego skrzydle proporcjonalnie do jego prędkości względem powietrza. Odmiennie od samolotu natomiast, nie posiada on własnego napędu, dzięki któremu mógłby on kontynuować lot bez utraty wysokości względem masy powietrza, w której się porusza.
 • 60 sekund: Gdy nie da się dolecieć do lotniska…

  Maciej Pospieszyński - polski pilot szybowcowy i samolotowy, dwukrotny mistrz świata akrobacji szybowcowej w kategorii Unlimited (2012, 2014). Pytany o swoje osiągnięcia zwykle się uśmiecha i mówi „najważniejsze to robić to co się kocha – reszta przyjdzie z czasem”. "60 SEKUND" - PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00. Więcej na temat szybowców znajdziesz tutaj!
 • Do czego może doprowadzić obsesja na punkcie siłowni?

  W dzisiejszych czasach idealny mężczyzna powinien ćwiczyć na siłowni i starać się utrzymywać zgrabną sylwetkę. 28 lipca czyli Dzień Kultu Masy Mięśniowej to dobra okazja do dyskusji: gdzie leży granica między dbaniem o ładną i wysportowaną sylwetkę a obsesją prowadzącą do przerostu mięśni.
 • Fizyka i matematyka to jedno wielkie kłamstwo!

  W dzisiejszym odcinku "Jak oni ćwierkają": o naszej planecie Ziemia, o językach obcych, o fizyce i matematyce oraz o Trumpie i ciąży. Zapraszamy.