autogaz

Artykuły - Autogaz (46)

 • Autogaz będzie drożeć

  Autogaz będzie drożeć

  Zmienność cen paliw na stacjach w ostatnim czasie nie jest duża. W mijającym tygodniu potaniał olej napędowy, a na niezmienionym poziomie pozostały średnie, ogólnopolskie ceny benzyny 95-oktanowej i autogazu. W przypadku tego drugiego paliwa kierowcy powinni się jednak szykować na zauważalne podwyżki.
 • Paliwa: Autogaz może podrożeć

  Paliwa: Autogaz może podrożeć

  Autogaz do końca roku może jeszcze lekko drożeć. Wciąż pozostaje atrakcyjną alternatywą dla benzyny.
 • Autogaz podrożał, benzyna bez zmian

  Autogaz podrożał, benzyna bez zmian

  Zgodnie z oczekiwaniami zobaczyliśmy w mijającym tygodniu znaczące zwyżki cen detalicznych oleju napędowego i autogazu. Do niedawna marża stacyjników na tych paliwach była bliska zeru, podczas gdy na rynku hurtowym paliwa te drożały.
 • Autogaz coraz bardziej opłacalny

  Autogaz coraz bardziej opłacalny

  Wzrost ceny benzyny i oleju napędowego jest prostą konsekwencją wzrostu cen ropy naftowej. To jedyny produkt potrzebny do rafinacji w celu wytworzenia tych paliw. Kiedyś ceny gazu płynnego były mocno związane z ruchami baryłki ropy, tak jak benzyna czy olej napędowy. W ostatnich latach - ze względu na nadprodukcję gazu na rynkach światowych i większą podaż niż popyt - ta bliska relacja cen słabnie. To dobra wiadomość dla konsumentów.
 • Diesel i autogaz wyjątkowo tanie, spadną ceny benzyn?

  Diesel i autogaz wyjątkowo tanie, spadną ceny benzyn?

  Diesel i autogaz na stacjach paliw są wyjątkowo tanie, w nadchodzących dniach powinny spadać ceny benzyn - prognozują analitycy. Właściciele pojazdów napędzanych dieslem i gazem raczej nie mają co liczyć na jeszcze tańsze tankowanie.
 • Ceny paliw coraz niższe. Autogaz najtańszy od lipca 2009 roku

  Ceny paliw coraz niższe. Autogaz najtańszy od lipca 2009 roku

  Po tygodniu względnej stabilizacji cen na rynku hurtowym, w okresie od 11 do 18 września ponownie notowaliśmy spadki cen w krajowych rafineriach, co pozwala na utrwalenie tendencji spadkowej także na stacjach benzynowych.
 • Do końca roku kierowcy sami zatankują autogaz. Stacje oszczędzą miliony złotych na szkoleniach dla pracowników

  Do końca roku kierowcy sami zatankują autogaz. Stacje oszczędzą miliony złotych na szkoleniach dla pracowników

  Już za kilka miesięcy kierowcy posiadający samochody z instalacją gazową sami zatankują paliwo. Dzięki wprowadzeniu samoobsługi tankowanie będzie szybsze, a stacje będą mogły zaoszczędzić nawet 300 mln zł, głównie na szkoleniach dla pracowników. Jednak nie wszędzie od razu będzie można samodzielnie tankować gaz.
 • Autogaz będzie tańszy. A może droższy

  Autogaz będzie tańszy. A może droższy

  Pojawiła się szansa na obniżki cen LPG. Rosja od sierpnia mocno zmniejsza bowiem cła eksportowe na to paliwo. Ale choć klientom zależy na niższych cenach, to sprzedawcom głównie na podniesieniu marż.
 • Przed wakacjami autogaz tanieje, ale nowe przepisy doprowadzą do wzrostu cen

  Tanieje ropa na światowych rynkach, umacnia się złoty i zwiększa się podaż paliw. Przed wakacjami ceny autogazu idą więc w dół, nie powinny jednak spaść poniżej poziomu 2 zł. Jednak Polska Organizacja Gazu Płynnego przestrzega, że rząd planuje wprowadzenie regulacji, które doprowadzą do podniesienia stawek za to paliwo.
 • Autogaz zdrożeje na zapas

  Autogaz zdrożeje na zapas

  Podwyżka to efekt zmian w przepisach. Ustawa o zapasach obowiązkowych może wejść w życie przed wakacjami i będzie kosztowała firmy paliwowe dodatkowo 200 mln zł rocznie. Te odbiją sobie nowe koszty na klientach.

Filmy - Autogaz (1)

 • Autogaz coraz bardziej opłacalny

  Wzrost ceny benzyny i oleju napędowego jest prostą konsekwencją wzrostu cen ropy naftowej. To jedyny produkt potrzebny do rafinacji w celu wytworzenia tych paliw. Kiedyś ceny gazu płynnego były mocno związane z ruchami baryłki ropy, tak jak benzyna czy olej napędowy. W ostatnich latach – ze względu na nadprodukcję gazu na rynkach światowych i większą podaż niż popyt – ta bliska relacja cen słabnie. To dobra wiadomość dla konsumentów.