australii

Artykuły - Australii (183)

 • Australia w centrum uwagi

  W ostatnim czasie dolar australijski jest w centrum uwagi uczestników rynków walutowych. W ostatnim czasie szef Bank Centralnego Australii twierdził, iż lokalna waluta jest przewartościowana i jej kurs musi znajdować się na niższym poziomie wobec koszyka G10.
 • RBA odracza nieuniknione

  Pod nieobecność europejskich inwestorów w poniedziałek niewiele się działo na rynku walutowym. Prawdziwe rozruszanie handlu nastąpiło dopiero dziś rano wraz z "zaskakującą" decyzją Banku Rezerwy Australii.
 • Russell Crowe nie ma szans na obywatelstwo Australii

  Russell Crowe nie ma szans na obywatelstwo Australii

  Władze Australii dwukrotnie odmówiły przyznania obywatelstwa aktorowi Russellowi Crowe. "Zmienili prawo dla Nowozelandczyków" - wyjaśnia 50-letni gwiazdor w wywiadzie dla brytyjskiej gazety.
 • Spadki cen złota tracą impet

  Od lutowego posiedzenia Banku Rezerw Australii, na którym doszło do nieoczekiwanej obniżki stóp procentowych dane makroekonomiczne z Australii wypadły dość mieszanie.
 • Nie dać się zwieść odbiciu cen ropy

  Przy braku powiewu pesymizmu z rynku surowców rynek walutowy ma moment uspokojenia. USD powoli stara się odrabiać straty po wczorajszym rozczarowaniu sprzedażą detaliczną z USA. Rano na plus wyróżnia się AUD wsparty zaskakująco dobrymi danymi z rynku pracy Australii.
 • Polski węgiel droższy od importowanego z Australii

  Polskie kopalnie mają problem, ponieważ produkują wyjątkowo drogi surowiec.
 • Jedni chcą zamykać, inni otwierać kopalnie

  Jedni chcą zamykać, inni otwierać kopalnie

  Pola Wacław i Lech w owej Rudzie dadzą 2000 miejsc pracy. Inwestor z Australii zrobił już bilans zasobów. Wiadomo, że węgla jest znacznie więcej niż planowane sto milionów ton.
 • Gra Lords of the Fallen przeszła certyfikację na platformę Sony PlayStation®4 na terytorium Europy i Australii.

  Raport bieżący nr 24/2014Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweZarząd CI Games S.A. informuje, iż w dniu 15 września 2014 roku otrzymał potwierdzenie z Sony Computer Entertainment Europe Ltd., iż gra Lords of the Fallen w wersji na platformę Sony PlayStation®4 przeszła pomyślnie proces certyfikacji. Oznacza to, że produkt został dopuszczony przez Sony Computer Entertainment Europe Ltd. do wydania na platformę PlayStation®
 • Rekordowe odczyty z Australii

  Dzisiejszy poranek na rynku walutowym przynosi znaczne osłabienie dolara nowozelandzkiego, co spowodowane jest wypowiedzią prezesa Narodowego Banku Nowej Zelandii po wczorajszym posiedzeniu RNBZ. W nocy poznaliśmy dane z australijskiego rynku pracy, które okazały się być dużo lepsze od oczekiwań. W dniu dzisiejszym poznamy także finalne odczyty dotyczące sierpniowej inflacji w strefie euro, a także cotygodniową liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych.
 • Poranek należy do dolara australijskiego, południe do funta

  Niezła sesja na giełdach w Chinach i dane o inflacji z Australii sprzyjają o poranku sile dolara australijskiego. Wobec dolara AUD umacnia się już o blisko 0,6 proc. Para AUDUSD zdecydowanie przebiła opór na poziomie 0,9400 i kieruje się w rejon szczytów z końca lipca - poziom 0,9500.