Australia

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Australia (Film (2008) Reż.Baz Luhrmann) ,

Artykuły - Australia (756)

 • Comarch otwiera biuro w Australii

  Comarch producent i dostawca systemów informatycznych rozwija działalność biznesową i wzmacnia obecność na rynkach zagranicznych, otwierając spółkę w Australii. Siedziba firmy będzie się mieścić w Sydney.
 • Australia nastawia się na zyski z elektromobilności

  Australia nastawia się na zyski z elektromobilności

  Australia stanie się ważnym graczem na rynku surowców do baterii dla aut elektrycznych. Duże złoża litu, niklu, kobaltu lub miedzi przyciągają inwestycje.
 • KE zielone światło na negocjacje z Australią i Nową Zelandią

  KE zielone światło na negocjacje z Australią i Nową Zelandią

  Unijni ministrowie odpowiedzialni za sprawy handlu dali we wtorek Komisji Europejskiej mandat na rozpoczęcie negocjacji handlowych z Australią i Nową Zelandią. To kolejne państwa, z którymi "28" chce wypracować porozumienie o wolnym handlu.
 • Australia: Fala upałów zmusza firmy na wschodzie do wstrzymania produkcji

  Australia: Fala upałów zmusza firmy na wschodzie do wstrzymania produkcji

  Największe fabryki na wschodzie Australii wstrzymały w piątek działalność, a władze apelują do mieszkańców, by nie gotowali i nie oglądali TV. Ma to zapobiec przeciążeniu sieci energetycznej, gdy nad najbardziej zaludnione obszary kraju nadciąga fala upałów.
 • Emerytury obywatelskie. Polska powinna iść śladem Australii?

  Emerytury obywatelskie. Polska powinna iść śladem Australii?

  Od nowego roku Australijczycy otrzymują emerytury obywatelskie według zmienionych zasad i kalkulacji. Wycena wartości emerytury odzwierciedlać ma sytuację finansową emeryta - stan jego posiadania, własność nieruchomości i innych aktywów. Oznacza to różną wysokość świadczenia nie tylko dla większości emerytów, ale także dla różnych okresów czasu. To ciekawe rozwiązanie do rozważenia również w warunkach polskich.
 • W Australii powstanie ogromna kopalnia węgla

  W Australii powstanie ogromna kopalnia węgla

  W Australii powstanie jedna z największych kopalni węgla kamiennego na świecie. Wartość projektu szacowana jest na 12 miliardów dolarów USA.
 • Prairie Mining: Australijczycy atakują nasz rynek i wchodzą na GPW

  Prairie Mining: Australijczycy atakują nasz rynek i wchodzą na GPW

  Australijska spółka wydobywcza Prairie Mining zadebiutuje na GPW w najbliższych dniach. Prospekt emisyjny spółki został zatwierdzony przez brytyjski nadzór finansowy (FCA) i notyfikowany przez KNF. Prairie Mining jest już notowana na giełdzie w Sydney. Łączne nakłady na inwestycję szacowane są na 684 mln USD, bezpośrednie zatrudnienie ma znaleźć do 2 tys. osób, a pośrednio dodatkowe 10 tys. miejsc pracy.
 • Australia apeluje do Rosji: Ręce precz od Ukrainy!

  Australia apeluje do Rosji: Ręce precz od Ukrainy!

  Premier Australii Tony Abbott wezwał władze Federacji Rosyjskiej do wycofania się z planów interwencji na Ukrainie.
 • Australia: Mężczyzna zginął w pożarze lasu, 49 domów spalonych

  Australia: Mężczyzna zginął w pożarze lasu, 49 domów spalonych

  Gwałtowne pożary lasów na przedmieściach Perth na zachodnim wybrzeżu Australii spowodowały śmierć jednej osoby i zniszczyły 49 domów - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka straży pożarnej.
 • Silny cyklon zaatakował zachodnią Australię

  Silny cyklon zaatakował zachodnią Australię

  Silny cyklon Christine zaatakował zachodnią Australię, powodując znaczne zniszczenia i zmuszając do przerwania pracy wielu zakładów przemysłowych, w tym kopalni odkrywkowych rudy żelaza.

Filmy - Australia (47)