atrakcje

Artykuły - Atrakcje (68)

 • 5 atrakcji które musisz zobaczyć na Bornholmie

  5 atrakcji które musisz zobaczyć na Bornholmie

  Bornholm to duńska wyspa która mimo swojego spokojnego charakteru we wnętrzu kryje wiele atrakcji. Co warto na niej zobaczyć?
 • Teksas: Dzieci łapią aligatory gołymi rękami

  Teksas: Dzieci łapią aligatory gołymi rękami

  Zawody w łapaniu aligatorów organizowane w południowym Teksasie to główna atrakcja świątecznego weekendu.
 • Oryginalne atrakcje weselne

  Oryginalne atrakcje weselne

  Co zrobić, aby ślub i wesele były nie tylko udane, ale także niezapomniane?
 • Najlepszy czas na obserwacje Orionidów i komety

  Kilka najbliższych nocy to najlepszy czas, by zaobserwować dwie największe atrakcje październikowego nieba - meteory z roju Orionidów oraz kometę 103P/Hartley - poinformował dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
 • Kombii, Doda, Czesław... Kto zawładnie Opolem?

  Kombii, Doda, Czesław... Kto zawładnie Opolem?

  Czesław Mozil kontra Agnieszka Chylińska, recitale Kombii i Dody, koncert z piosenkami Kabaretu Starszych Panów - to główne atrakcje festiwalu Opole 2010, nazywanego "świętem polskiej piosenki".
 • To niesamowite zjawisko...

  To niesamowite zjawisko...

  Przed nami Piknik Country Mrągowo 2010. W najbliższą sobotę, 24 lipca, zobaczymy na scenie wielkie gwiazdy i młode talenty. Jakie atrakcje nas czekają?
 • AC/DC: Atrakcje dla fanów

  AC/DC: Atrakcje dla fanów

  W sieci pojawiła się specjalna strona dla fanów zespołu AC/DC, którzy planują wybrać się na koncert na lotnisku Bemowo (27 maja). Partnerem serwisu jest INTERIA.PL.
 • Odwiedzić Kew zanim będzie za późno

  Odwiedzić Kew zanim będzie za późno

  Niemal każdy wie, że w południowo-zachodnim Londynie znajduje się jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych brytyjskiej stolicy. Ale nie wszyscy wiedzą, że Kew Gardens borykają się z potężnymi problemami finansowymi. Już teraz nad parkiem wisi groźba zamknięcia jego najpopularniejszych obiektów.
 • Mikołajowi kryzys niestraszny

  Mikołajowi kryzys niestraszny

  Jak co roku, wraz ze zbliżającym się dniem 6 grudnia oraz Świętami Bożego Narodzenia, rośnie zapotrzebowanie na usługi Świętego Mikołaja. Wydawać by się mogło, że w wyniku kryzysu popyt na mikołajowe atrakcje będzie mniejszy. Nic bardziej mylnego - wizyty Świętego i jego świty cieszą się coraz większą popularnością, a bycie Mikołajem jest sposobem na uzyskanie nie lada zarobku.
 • Mucha, fani i muzyka U2

  Mucha, fani i muzyka U2

  Muzyka U2 z dużego ekranu i w wykonaniu poznańskiej grupy UnderGround Fly, a także pokaz filmu "Będzie głośno" to główne atrakcje jubileuszowego, XV Zlotu Fanów U2 w Poznaniu (sobota, 12 września, Kino Letnie Malta Ski).

Filmy - Atrakcje (10)

 • Atrakcje podczas lotu samolotem. Pasażerowie byli pod wrażeniem

  Lot ze Seattle do Los Angeles trwa kilka godzin, ale pasażerowie samolotu linii Alaska Airlines nie mogli się nudzić. Przez cały czas trwania podróży jeden ze stewardów - Gene - prezentował swoje nietypowe umiejętności. Tworzył balonowe zwierzątka i dawał je wszystkim zainteresowanym. Prezenty otrzymywały nie tylko dzieci. (STORYFUL/x-news)
 • Wieża Eiffla, Sekwana, zakochani? Prawdziwy Paryż tak nie wygląda!

  W Paryżu nie brak ulic i całych dzielnic, które uznawane są za niebezpieczne. Ale „strefy bezprawia” można zwiedzać i czerpać z tego przyjemność! – przekonują miłośnicy spacerów po mrocznych zakamarkach miasta w towarzystwie lokalnych mieszkańców. Do amatorów takiego zwiedzania należy Stefan, który od trzech lat organizuje wycieczki po cieszącej się złą reputacją dzielnicy Goutte d'Or. - Zgłasza się do mnie wiele osób z samego Paryża, którym brak śmiałości, by tu przyjść, bo nie znają tutejszych obyczajów – mówi Stefan. Opiekunami jego klientów są tak zwani „przemytnicy kultury”. Wśród tych ostatnich jest Siby Mahamadou, który swoich podopiecznych zabiera w pierwszej kolejności na lokalny targ, gdzie można spotkać przedstawicieli wszystkich afrykańskich narodowości. Taki sposób zwiedzania Paryża z całą pewnością służy przezwyciężaniu stereotypów i wzajemnych uprzedzeń. Czasem warto zboczyć z utartego szlaku…
 • Cortina D'Ampezzo - perła wśród zimowych kurortów

  W poszukiwaniu ciekawych ofert zimowego wypoczynku z całą pewnością warto zainteresować się atrakcjami Cortina D'Ampezzo. Ulokowany u stóp Dolomitów kurort słynie jako narciarski raj. Może się on poszczycić najdłuższą trasą zjazdową w Europie, w dodatku tak malowniczą, że figurującą na liście światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Ostatnimi czasy turystów coraz bardziej kusi jednak to, co Cortina D’Ampezzo ma do zaoferowania po szaleństwach na stoku... Miłośnicy adrenaliny mogą wyruszyć helikopterem na podbój dziewiczych szlaków, z dala od utartych tras. Amatorzy relaksu mają zaś do wyboru najwyżej położoną na świecie saunę pod gołym niebem, hotele z luksusowymi ośrodkami spa, a także odpoczynek w drewnianej balii wypełnionej gorącą wodą, z widokiem na ośnieżone szczyty masywu Tofanów - i kieliszkiem szampana w dłoni. W Cortina D’Ampezzo łatwo ulec złudzeniu, że czas się tutaj zatrzymał – także dlatego, że władze tego malowniczego miasteczka nie pozwalają na bezładne i dzikie zabudowywanie terenu kurortu. Narciarski sezon trwa tutaj od początku grudnia do końca lutego, ale i w marcu w najwyższych partiach gór panują idealne warunki do uprawiania białego szaleństwa. W tych miesiącach 2-tysięczna miejscowość przyjmuje nawet 40 tysięcy gości, wśród których nierzadko można spotkać znanych sportowców, polityków, biznesmenów i koronowane głowy.
 • Są potomkami Wikingów - i są z tego dumni

  Współcześni Islandczycy to potomkowie Wikingów, którzy przybyli na wyspę w IX wieku na swoich długich, smukłych statkach - drakkarach. Część z nich uciekała przed tyranią norweskich królów, inni szukali szansy na dostatniejsze życie. Wszystkich osadników łączyła nieustępliwość i odwaga granicząca z szaleństwem, które przetrwały w sagach, opowieściach o walecznych dokonaniach skandynawskich bohaterów. Islandczycy są dumni ze swojego kulturowego dziedzictwa. Pielęgnują je i traktują jak rdzeń swojej narodowej tożsamości. Chyba żadna inna nacja nie chroni swojego języka tak, jak robią to Islandczycy. Obce zapożyczenia - nawet popularne angielskie słowa - są zakazane. Wyrazy z innych języków są zastępowane nowymi, specjalnie tworzonymi słowami. Także imiona Islandczyków nie mogą być obcego pochodzenia - wybiera się je z oficjalnej listy zatwierdzonej przez Islandzką Komisję ds. Nazw. Dzięki temu współczesny język islandzki niemal nie różni się od staronordyckiego, którym 1000 lat temu posługiwali się Wikingowie. Chociaż życie w surowym północnym klimacie nie należy do najłatwiejszych, a obecność licznych wulkanów sprawia, że Islandczycy żyją dosłownie na beczce prochu, mieszkańcy wyspy zachowują pogodę ducha. "Nigdy się nie poddajemy i nie zamartwiamy tym, co przyniesie jutro" - mówią. "Jesteśmy przecież potomkami Wikingów." Od mniej więcej 15 lat zainteresowanie historią i kulturą Wikingów na Islandii cały czas wzrasta. Dziedzictwo to jest fascynujące również dla przyjezdnych. Popularność wyspy jest dziś większa niż kiedykolwiek. Zagranicznych turystów przyciągają organizowane tu festiwale kultury Wikingów, wspaniała przyroda i serdeczność mieszkańców.