atak zimy

Artykuły - Atak zimy (76)

 • USA: Kolejny atak zimy na północno wschodnie stany

  USA: Kolejny atak zimy na północno wschodnie stany

  Mieszkańcy północno wschodnich stanów USA jeszcze nie odkopali się z zasp pozostawionych przez poprzednie ataki zimy, a już w sobotę nadszedł kolejny. Meteorolodzy ostrzegają przed dalszymi dużymi opadami śniegu.
 • Japonia: Śnieg nadal paraliżuje Tokio i okolice

  Japonia: Śnieg nadal paraliżuje Tokio i okolice

  Kolejny dzień opady śniegu w Tokio i przyległym regionie spowodowały w niedzielę zakłócenia w transporcie. Odwołano część pociągów dużej prędkości i ponad 300 lotów krajowych ze stołecznego lotniska Haneda. W sobotę i niedzielę zginęło w Japonii 11 osób.
 • Sytuacja na Lubelszczyźnie poprawia się

  Sytuacja na Lubelszczyźnie poprawia się

  Sytuacja na Lubelszczyźnie poprawia się. Jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Utrudnienia komunikacyjne występują jednak nadal na drogach powiatowych i gminnych.
 • "Dopiero po gafie premiera zrobiło się show"

  "Dopiero po gafie premiera zrobiło się show"

  - Bezskutecznie prosiliśmy o pomoc wojewodę, nikt z rządu nie reagował dopóki premier nie popełnił gafy o ataku zimy na Lubelszczyźnie - powiedział RMF FM Józef Kuropatwa, starosta powiatu hrubieszowskiego. Jest oburzony, że minister administracji i cyfryzacji zarzuca władzom samorządowym opieszałość w odśnieżaniu dróg i docieraniu do odciętych od świata miejscowości.
 • Policja: W weekend z wychłodzenia zmarły dwie osoby

  Policja: W weekend z wychłodzenia zmarły dwie osoby

  W weekend z wychłodzenia zmarły w Polsce dwie osoby, a od początku roku 48 osób - wynika z najnowszych danych Komendy Głównej Policji. MSW apeluje o rozwagę i zwracanie uwagi na osoby bezdomne i starsze.
 • Atak zimy w Austrii

  Atak zimy w Austrii

  Atak zimy sparaliżował Austrię. W wypadkach zginęły 4 osoby, w odciętych od świata miejscowościach jest kilkudziesięciu Polaków.
 • Atak zimy na płn. USA i Kanadę

  Atak zimy na płn. USA i Kanadę

  Setki tysięcy gospodarstw domowych w Kanadzie i północnych rejonach USA zostało pozbawionych prądu przez silne opady śniegu, śniegu z deszczem i marznącego deszczu. Naprawa zniszczonych przez nawisy lodowe sieci przesyłowych może potrwać nawet kilka dni.
 • Atak zimy, mieszkańcy zaskoczeni. Największe opady od 1953 r.

  Atak zimy, mieszkańcy zaskoczeni. Największe opady od 1953 r.

  Zima zaskoczyła mieszkańców Izraela i Palestyńczyków. Opady śniegu w Jerozolimie, największe od 1953 roku, sparaliżowały w czwartek komunikację miejską, nie kursują też autobusy dalekobieżne, zamknięto szkoły. W regionie zanotowano silne wiatry i ulewy.
 • Urzędy federalne pozamykane z powodu śniegu

  Urzędy federalne pozamykane z powodu śniegu

  Z powodu padającego od rana śniegu w Waszyngtonie nie działała we wtorek większość agencji federalnych. W stolicy USA pozamykanych było też wiele szkół.
 • Pomorskie: Stabilizuje się sytuacja w związku z pogodą

  Pomorskie: Stabilizuje się sytuacja w związku z pogodą

  Powoli stabilizuje się sytuacja na terenie woj. pomorskiego w związku z załamaniem pogody - informuje w sobotę Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. Nadal prądu pozbawionych jest ponad 37 tys. odbiorców. Ze względu na padający od piątku śnieg trudne są warunki na drogach.

Filmy - Atak zimy (8)

 • Gdzie jest podwórko? Kanadyjska zima zaskoczyła kota

  Zima potrafi zaskoczyć nie tylko kierowców. Jakie było zdziwienie tego małego kotka, gdy pewnego dnia próbował wyjść na podwórko, które zostało zasypane białym puchem. Biedny zwierzak nie wiedział co ma zrobić - jak się bawić, gdy jest się zewsząd otoczonym ścianami ze śniegu? (STORYFUL/x-news)
 • Wczesny atak zimy w Wisconsin. Pługi śnieżne oczyszczały tam nie tylko drogi, ale również chodniki

  Wczesny atak zimy w Wisconsin. W miejscowości Green Bay spadło kilka centymetrów śniegu. Pługi śnieżne oczyszczały tam nie tylko drogi, ale również chodniki.
 • Niespodziewany atak zimy w australijskim ośrodku

  W czwartek w nocy (22 listopada) Falls Creek w stanie Victoria nieoczekiwanie zostało przykryte grubą warstwą śniegu. Mieszkańcy regionu mówią, że to anomalia pogodowa, ponieważ sezon narciarski kończy się tam na początku października. Niektórzy żartują, że najbliższe święta Bożego Narodzenia mogą być białe, choć mimo wszystko jest to mało prawdopodobne. (STORYFUL/x-news)
 • Zima zaskoczyła drogowców w Nowym Jorku

  Załamanie pogody na wschodnim wybrzeżu Stanach Zjednoczonych przyniosło obfite opady śniegu w Nowym Jorku, które spowodowały paraliż komunikacyjny. Jeden z kierowców opublikował nagranie, na którym widać korek na moście Waszyngtona. Z kolei most Bayonne'a został zamknięty. Wiele połączeń autobusowych i lotniczych było opóźnionych. Z utrudnieniami spotkali się podróżni na lotnisku w Newark i nowojorskich - Johna F. Kennedy'ego i LaGaurdii. (STORYFUL/x-news)