Biznes - atak terrorystyczny

Artykuły - Atak terrorystyczny (5)

 • Biometria głosowa pozwala zidentyfikować rozmówcę, ale również jego intencje. To szansa na zwiększenie wykrywalności ataków terrorystycznych

  Biometria głosowa pozwala zidentyfikować rozmówcę, ale również jego intencje. To szansa na zwiększenie wykrywalności ataków terrorystycznych

  Rozwiązania biometryczne, jak rozpoznawanie głosu, skanowanie odcisków palców czy tęczówki oka, mają coraz więcej komercyjnych zastosowań. Można się z nimi zetknąć nie tylko w bankowości lub przy odprawie na lotnisku, ale też w najnowszych, domowych gadżetach. Zarówno hakerzy, jak i twórcy takich rozwiązań cały czas pracują nad ich bezpieczeństwem. Biometria głosowa może nie tylko identyfikować użytkownika, ale również rozpoznać jego intencje. To szansa na większą wykrywalność np. ataków terrorystycznych.
 • Galerie handlowe mogą być celem ataku terrorystycznego

  Galerie handlowe mogą być celem ataku terrorystycznego

  Galerie handlowe mogą być celem ataku terrorystycznego, dlatego ważna jest edukacja pracowników i wdrożenie odpowiednich procedur.
 • Jak ubezpieczyć się od terroryzmu

  Jak ubezpieczyć się od terroryzmu

  Kwestia ochrony ubezpieczeniowej na wypadek ryzyka terrorystycznego po 11 września 2001 roku uległa znacznym komplikacjom. Według ostatnich szacunków przeprowadzonych przez American Academy of Actuaries, atak terrorystyczny na Nowy Jork mógłby pociągnąć za sobą szkody w ubezpieczonym majątku w wysokości 778 mld USD, a nawet zwykła furgonetka wypełniona materiałami wybuchowymi spowodowałaby zniszczenia rzędu 12 mld USD!
 • Stany Zjednoczone są na progu recesji

  Atak terrorystyczny na USA, który miał miejsce 11 września, nie wyrządzi wielkich szkód gospodarce tego kraju. Trzeba jednak zrobić wszystko, by takie ataki się nie powtórzyły, bo wówczas przełamanie recesji w Ameryce może być dużo trudniejsze.
 • Sytuacja na rynku walutowym po wydarzeniach w Nowym Jorku

  W dobie globalizacji skutki tego zamachu będą odczuwane na całym świecie w najbliższych miesiącach. Dzieje tak, ponieważ wszystkie rynki finansowe na świecie są skorelowane. Reakcje inwestorów jest odczuwalne wszędzie. Po wczorajszym zamachu widać jak inwestorzy zaczęli szukać tzw. "safe haven" (bezpiecznego azylu) dla swoich inwestycji.