menway - atak serca

Synonimy:
zawał serca,
Inne znaczenia:
atak serca ,

Artykuły - Atak serca (20)

 • Od tego naprawdę pęknie ci serce!

  Od tego naprawdę pęknie ci serce!

  Czujesz się samotny mimo, iż masz żonę lub dziewczynę? Partnerka stroni od pomocy, kiedy o taką poprosisz? Uważaj, bo może doprowadzić to do poważnych chorób serca!
 • Zdradzasz? Jesteś bardziej narażony na śmierć

  Zdradzasz? Jesteś bardziej narażony na śmierć

  Uwaga sezonowi playboye! Mężczyźni, którzy zdradzają są bardziej narażeni na atak serca - wynika z najnowszych badań. Naukowcy zaobserwowali również, że atak serca częściej dosięga panów, podczas spotkań z kochanką niż w obecności żony.
 • Jesteś niski? Możesz mieć poważne problemy!

  Jesteś niski? Możesz mieć poważne problemy!

  Niskie osoby są bardziej narażone na choroby serca niż wysokie - wykazała pierwsza analiza zestawiająca wyniki 52 badań, w których łącznie wzięło udział ponad 3 mln osób.
 • Co łysina mówi o mężczyznach?

  Co łysina mówi o mężczyznach?

  Naukowcy twierdzą, że łysienie typu męskiego w wieku poniżej 50 lat może być oznaką poważnych problemów ze zdrowiem.
 • Najlepsza dieta dla serca

  Najlepsza dieta dla serca

  Dieta śródziemnomorska bogata w oliwę z oliwek, orzechy, ryby, świeże owoce i warzywa jest jedną z najzdrowszych na świecie. Ostatnie badania wykazały, że zapobiega chorobom serca i udarom mózgu, podobnie jak Parkinsonowi i chorobom kości.
 • ​Czy lekarze zaszczepią nas przeciw chorobom serca?

  ​Czy lekarze zaszczepią nas przeciw chorobom serca?

  Naukowcy oświadczają: Najpóźniej za 5 lat będziemy dysponować szczepionką przeciw zawałowi serca! Zastrzyk przeciwciał mógłby m.in. zapobiegać osadzaniu się tłuszczu w naczyniach. Proces ten przyczynia się do ich stopniowego zwężania, konsekwencją jest zawał. Głównym winowajcą problemów z sercem nie jest jednak tłuszcz, lecz komórki zapalne, wytwarzane przez nasz własny układ odpornościowy. Lekarze będą je leczyć za pomocą szczepionki.
 • Nadgodziny w pracy jak nałogowe palenie

  Nadgodziny w pracy jak nałogowe palenie

  U osób, które regularnie biorą nadgodziny w pracy, ryzyko zawału wzrasta nawet o 80 proc. Prawie o tyle samo, wzrasta ryzyko zawału serca u nałogowych palaczy - informuje organizator kampanii "Każdy Potrzebuje", promującej ideę Corporate Wellness.
 • Diagnoza raka zwiększa ryzyko zgonu lub samobójstwa

  Diagnoza raka zwiększa ryzyko zgonu lub samobójstwa

  Osoby, u których właśnie wykryto raka, mają znacznie wyższe ryzyko popełnienia samobójstwa lub zgonu z powodu zawału serca bezpośrednio po diagnozie.
 • Alkohol w małych ilościach dobry przed i po zawale

  Alkohol w małych ilościach dobry przed i po zawale

  Od dawna było wiadomo, że umiarkowane picie alkoholu chroni przed atakiem serca, teraz okazuje się, że dla mężczyzn jest ono korzystne nawet po zawale - wykazały 20-letnie obserwacje opublikowane na łamach "European Heart Journal".
 • Test na zawał serca

  Test na zawał serca

  Amerykańscy specjaliści opracowali pierwszy test pozwalający go prognozować u osób z zaawansowaną chorobą wieńcową.