Artykuł

Artykuły - Artykuł (498)

 • "INYT" w wersji na Tajlandię bez artykułu o złym stanie państwa

  "INYT" w wersji na Tajlandię bez artykułu o złym stanie państwa

  Tajlandzkie wydanie dziennika "International New York Times" ukazało się we wtorek z pustą pierwszą stroną. To reakcja na odmowę ze strony lokalnej drukarni opublikowania artykułu opisującego złą sytuację, przede wszystkim gospodarczą, w kraju.
 • Niemiecki dziennik przypomina o pakcie Ribbentrop-Mołotow

  Niemiecki dziennik przypomina o pakcie Ribbentrop-Mołotow

  "Tagespiegel" krytykuje opór lewicowych elit w Niemczech przed uznaniem paktu Ribbentrop-Mołotow za ważny element europejskiej kultury pamięci, czego domagają się od dawna Polska i inne narody Europy Środkowej i Wschodniej.
 • Szef gazety nie opublikował artykułu o cenzurze i złożył dymisję

  Szef gazety nie opublikował artykułu o cenzurze i złożył dymisję

  Redaktor naczelny pekińskiego dziennika "The Beijing News" Dai Zigeng podał się w nocy z wtorku na środę do dymisji, po tym jak odmówił opublikowania artykułu redakcyjnego, w którym wyrażono poparcie dla kontroli chińskiego rządu nad mediami.
 • Władze Łodzi chcą pozwać do sądu redakcję "The Sun"

  Władze Łodzi chcą pozwać do sądu redakcję "The Sun"

  Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała, że władze miasta zamierzają wystąpić na drogę sądową przeciwko redakcji brytyjskiego tabloidu "The Sun", który w niedzielnym wydaniu zamieścił reportaż o Łodzi.
 • Program komputerowy zastąpi dziennikarza?

  Program komputerowy zastąpi dziennikarza?

  Nie potrzebują przerwy na kawę, czy weny i piszą z niezwykłą szybkością - programy komputerowe. W Stanach Zjednoczonych powstał taki, który z powodzeniem zastępuje dziennikarza i tworzy za niego artykuły. Czy zagrożony jest zatem kolejny zawód?
 • "New York Times" prostuje informację o "nazizmie w Polsce"

  Dziennik "New York Times" w piątkowym wydaniu zamieszcza sprostowanie do artykułu, w którym przedstawiono Polskę jako kraj, gdzie podobnie jak w Niemczech miał rozwijać się nazizm. Tekst dotyczył decyzji Izraela o uznaniu Guentera Grassa za osobę niepożądaną.
 • Wizerunek polskich imigrantów w brytyjskich mediach

  Brytyjczycy niewiele wiedzą o Polsce. "Ciężko pracujecie, lubicie jeść kiszone ogórki, mieliście kiepską obronę podczas drugiej wojny światowej, polscy emigranci często jeżdżą białymi, używanymi samochodami. Lech Wałęsa, Układ Warszawski, ale na mapie mylę was z Danią albo Szwecją". O wizerunku polskich emigrantów w brytyjskich mediach pisze "Cooltura".
 • Podjęcie uchwały o przyjęciu tekstu jednolitego Statutu

  Raport bieżący nr 32/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Warszawa, 20 października 2010 r. Raport bieżący nr 32/2010 Sporządzenie tekstu jednolitego Statutu przez Radę Nadzorczą Spółki Zarząd Spółki Trakcja Polska S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka") niniejszym informuje, iż w dniu 20.10.2010 r. Rada Nadzorcza Spółki, na podstawie uchwały nr 18/2010 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia z dnia 20.07.2010 r., sporządziła tekst
 • Energetyczne źródełko wysycha

  Energetyczne źródełko wysycha

  Co jakiś czas w wiadomościach pojawia się informacja, że odkryte zostały nowe wielkie złoża ropy lub gazu. Ponieważ jestem zdania, że świat wielkimi krokami zbliża się do kryzysu naftowego, znajomi zwracają mi - z ulgą w głosie - uwagę, że energetyczny dramat nam nie grozi. Niestety, nie mają racji.
 • Dlaczego Michniewicz nie pracuje?

  Kiedy żartuję, mówiąc na powitanie "Czesław ... 711 - Michniewicz", 40-letni szkoleniowiec aż jęczy. Zdobywca Pucharu Polski i mistrzostwa Polski mówi: "Tekst o liczbie połączeń z Fryzjerem bardzo mi zaszkodził. Już nie chcę o tym dyskutować, już chciałbym pracować".

Filmy - Artykuł (1)