ARP

Synonimy:
Agencja Rozwoju Przemysłu,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - ARP (229)

 • Na Dolnym Śląsku powstanie park przemysłowy

  Na Dolnym Śląsku powstanie park przemysłowy

  W Ząbkowicach Śląskich powstanie park przemysłowy EURO-PARK, który ma przyczynić się do rozwoju miasta i powiatu ząbkowickiego. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenach dotychczas nieużytkowanych. Przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa podpisali porozumienie o współpracy przy tworzeniu parku.
 • Firmy transportowe mogą liczyć na pieniądze z ARP

  Firmy transportowe mogą liczyć na pieniądze z ARP

  Branża transportowa od dzisiaj może składać wnioski o długo wyczekiwane wsparcie finansowe w Agencji Rozwoju Przemysłu. Ruszają również nowe pożyczki obrotowe dla małych i średnich firm.
 • ARP ma pożyczkę na wypłatę wynagrodzeń

  ARP ma pożyczkę na wypłatę wynagrodzeń

  Małe i średnie firmy dotknięte skutkami pandemii koronawirusa, którym brakuje środków na wypłatę wynagrodzeń dla swoich pracowników, mogą zgłosić się do Agencji Rozwoju Przemysłu po pożyczkę finansującą wypłatę wynagrodzeń.
 • ARP oferuje pożyczki firmom dotkniętym pandemią

  ARP oferuje pożyczki firmom dotkniętym pandemią

  Agencja Rozwoju Przemysłu w ramach tarczy antykryzysowej zaoferuje wsparcie krajowym podmiotom dotkniętym przez kryzys. Wśród narzędzi, z których będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, jest między innymi pożyczka na finansowanie deficytu w kapitale obrotowym przeznaczona dla małych i średnich firm.
 • ARP pomoże w spłacie rat leasingu

  ARP pomoże w spłacie rat leasingu

  Działalność części firm transportowych została ograniczona w wyniku pandemii koronawirusa. Tymczasem wiele z nich ma zobowiązania leasingowe, które dodatkowo obciążają ich budżety. Rozwiązaniem może być przejęcie refinansowania umów leasingowych przez Agencję Rozwoju Przemysłu.
 • E-handel. Teraz to prostsze

  E-handel. Teraz to prostsze

  Na zamrożenie gospodarki i brak obrotów rozwiązaniem może być e-handel. Gdy sklepy stacjonarne stoją zamknięte w wyniku wprowadzonych ograniczeń - z pomocą przychodzi internet. Czas pandemii to odpowiedni moment by zacząć e-sprzedaż - przekonują pomysłodawcy akcji "Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu".
 • ARP wesprze przedsiębiorców

  ARP wesprze przedsiębiorców

  Agencja Rozwoju Przemysłu otrzyma z budżetu państwa 1,7 mld zł na wsparcie firm, które borykają się z problemami finansowymi w wyniku pandemii koronawirusa. ARP zaoferuje pożyczki na kapitał obrotowy i na wypłatę pensji pracownikom, pomoże też spłacać przedsiębiorcom raty leasingowe.
 • ARP kupiła kolejne partie sprzętu medycznego w Chinach

  ARP kupiła kolejne partie sprzętu medycznego w Chinach

  Na lotnisku we Wrocławiu wylądował samolot ze sprzętem zakupionym przez Agencję Rozwoju Przemysłu na zlecenie rządu. Transportem z Chin przyleciało m.in. 180 tysięcy kombinezonów ochronnych, milion rękawiczek i 50 tysięcy gogli.
 • Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. Energetycy nie zamówili ani jednej tony węgla - ARP

  Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. Energetycy nie zamówili ani jednej tony węgla - ARP

  Enea i Tauron nie zamówiły na bieżący miesiąc ani jednej tony węgla. Agencja Rozwoju Przemysłu poinformowała, że drastycznie spada sprzedaż węgla. Rosną jego zapasy na zwałach, w końcu lutego br. było 7,1 mln ton. Powodem spadku zamówień jest pandemia koronawirusa.
 • Projekt ustawy "tarczy antykryzysowej" jeszcze dzisiaj

  Projekt ustawy "tarczy antykryzysowej" jeszcze dzisiaj

  W późnych godzinach wieczornych projekt ustawy dotyczącej tzw. tarczy antykryzysowej będzie gotowy - dowiedziała się Interia. Prace nad rozwiązaniami, będącymi odpowiedzią na epidemię COVID-19 trwały całą noc - mówi rozmówca Interii zbliżony do rządu. Nowe przepisy mają zostać przyjęte na najbliższym posiedzeniu Sejmu w następnym tygodniu.

Filmy - ARP (2)

 • Pierwszy w Polsce akcelerator gier

  ARP uruchomiło pierwszy w Polsce akcelerator gier wideo. Skorzystają z tego głównie start-up i początkujący twórcy gier.
 • Agencja Rozwoju Przemysłu ma ponad 3 mld zł do wydania

  Ponad 3 mld zł do 2020 r. chce przeznaczyć Agencja Rozwoju Przemysłu na wsparcie innowacji, restrukturyzacji i inwestycji w ramach ogłoszonej dziś nowej strategii. Wsparcie innowacyjności kwotą 1,3 mld zł to pierwszy tak duży krok tej spółki w tym obszarze. Dzięki temu polski przemysł ma poprawić swoją konkurencyjność względem innych państw UE. ‒ Polska gospodarka potrzebuje dynamicznego rozwoju przemysłu, dlatego innowacje są tak ważne. Agencja Rozwoju Przemysłu ma do odegrania ważną rolę w efektywnym wspieraniu komercjalizacji i wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań. Planujemy do 2020 roku przeznaczyć około 1,3 mld zł na innowacyjne projekty – zapowiada Aleksandra Magaczewska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.