Arabia Saudyjska

Artykuły - Arabia Saudyjska (287)

 • Piłka nożna. Arabska wojna futbolowa

  Piłka nożna. Arabska wojna futbolowa

  Piłka nożna i sport stają się polem walki dla dwóch arabskich krajów Kataru i Arabii Saudyjskiej. Na razie wygrywa Katar - właściciel Paris Saint-Germain, organizator największych imprez sportowych na świecie, w tym piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku. Saudyjczycy przystąpili do kontrataku. Właśnie próbują przejąć Newcastle i Olympique Marsylia.
 • Arabia Saudyjska przez pandemie straci miliardy dolarów

  Arabia Saudyjska przez pandemie straci miliardy dolarów

  Arabia Saudyjska zorganizuje w tym roku tradycyjne pielgrzymiki do Mekki w ograniczonej ilości - poinformowała państwowa agencja SPA. Pielgrzymki muzułmanów z całego świata są dla tego kraju ważnym źródłem dochodu, corocznie przynoszącym miliardy dolarów zysku.
 • Premier League. Amanda Staveley - "Pierwsza dama" angielskiego futbolu

  Premier League. Amanda Staveley - "Pierwsza dama" angielskiego futbolu

  Newcastle w rękach szejków z Arabii Saudyjskiej, Manchester City we władaniu emirów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. A wszystko to za sprawą kobiety, silnej i niezwykle przedsiębiorczej, idącej do celu po trupach - Amandy Staveley.
 • Tania ropa to przekleństwo dla wielu gospodarek

  Tania ropa to przekleństwo dla wielu gospodarek

  Obecna sytuacja na rynku ropy dotyka wszystkich producentów surowca, od Stanów Zjednoczonych, poprzez Rosję, po kraje arabskie. Stawką w grze dla wielu firm wydobywczych w USA jest przetrwanie. W przypadku Rosji niskie ceny ropy uderzają w budżet. Ale nawet kraje takie jak Arabia Saudyjska poważnie odczują obecną przecenę.
 • Euler Hermes: Na taniej ropie stracą jej eksporterzy

  Euler Hermes: Na taniej ropie stracą jej eksporterzy

  Utrzymująca się cena ropy poniżej 45 dolarów za baryłkę najbardziej uderzy w jej eksporterów, którzy mogą stracić ok. 1 p.p. wzrostu realnego PKB - informuje Euler Hermes. Na takiej sytuacji gospodarczo zyskają jej importerzy, choć też pod pewnymi warunkami.
 • Największy koncern naftowy świata Aramco wszedł na giełdę

  Największy koncern naftowy świata Aramco wszedł na giełdę

  Największy koncern naftowy na świecie, saudyjska spółka państwowa Aramco, zadebiutowała w środę na giełdzie Tadawul w Arabii Saudyjskiej. Wartość gigantycznej - jak pisze AP - oferty sięgnęła równowartości 25,6 mld USD, co jest największym debiutem giełdowym w historii. Akcje naftowego giganta zadebiutowały po kursie o 10% wyższym od ceny emisyjnej.
 • Arabia przyjmie z otwartymi rękami specjalistów. Oferuje... obywatelstwo

  Arabia przyjmie z otwartymi rękami specjalistów. Oferuje... obywatelstwo

  Król Salman z Arabii Saudyjskiej wydał dekret. Na jego mocy można przyznać obywatelstwo kraju obcokrajowcom o wykształceniu technologicznym lub medycznym.
 • Emirat Abu Zabi zamierza zainwestować 1,5 mld USD w IPO Aramco - Bloomberg

  Emirat Abu Zabi zamierza zainwestować 1,5 mld USD w IPO Aramco - Bloomberg

  Emirat Abu Zabi planuje zainwestować ok. 1,5 miliarda USD w pierwszą ofertę publiczną (IPO) saudyjskiego koncernu naftowego Aramco - podała w tym tygodniu agencja Bloomberga, powołując się na źródła zbliżone do sprawy.
 • Saudyjczycy obniżają wycenę Aramco!

  Saudyjczycy obniżają wycenę Aramco!

  Arabia Saudyjska obniżyła wycenę pierwszej oferty publicznej (IPO) Aramco znacznie poniżej celu określonego przez księcia Mohammeda bin Salmana w wysokości 2 bilionów dolarów, oraz zmniejszyła wielkość sprzedaży, aby mieć pewność, że największy światowy producent ropy naftowej wejdzie na giełdę w Rijadzie w przyszłym miesiącu.
 • Saudyjczycy przywracają produkcję ropy

  Saudyjczycy przywracają produkcję ropy

  Produkcja ropy w Arabii Saudyjskiej na normalnych poziomach zostanie przywrócona do końca września - poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej minister energetyki tego kraju, książę Abdulaziz bin Salman.

Filmy - Arabia Saudyjska (8)