Arabia Saudyjska

Artykuły - Arabia Saudyjska (432)

 • Kiedyś Półwysep Arabski był bogaty w jeziora i łąki

  Kiedyś Półwysep Arabski był bogaty w jeziora i łąki

  Większość tego, co wiemy o historii naturalnej Półwyspu Arabskiego pochodzi z niewielu szczątków odkrytych w dzisiejszej Arabii Saudyjskiej. Na szczęście grupa starożytnych myśliwych pozostawiła pewne ślady na temat prehistorycznych zwierząt wędrujących po tych terenach.
 • Kobiety z Arabii Saudyjskiej po raz pierwszy mogły kibicować na stadionie

  Kobiety z Arabii Saudyjskiej po raz pierwszy mogły kibicować na stadionie

  Kobiety w Arabii Saudyjskiej w piątek mogły po raz pierwszy obejrzeć na żywo mecz na stadionie. Spotkanie było rozegrane pomiędzy dwiema lokalnymi drużynami. Dla kobiet wyznaczono specjalną strefę, tzw. sektor rodzinny, który był oddzielony od kibicujących mężczyzn.
 • MŚ Rosja 2018. Pizzi trenerem Arabii Saudyjskiej

  MŚ Rosja 2018. Pizzi trenerem Arabii Saudyjskiej

  Juan Antonio Pizzi został selekcjonerem reprezentacji Arabii Saudyjskiej, która awansował na MŚ w Rosji. Hiszpan argentyńskiego pochodzenia zastąpił zwolnionego w poprzednim tygodniu Argentyńczyka Egardo Bauzę.
 • Zawirowania w Arabii Saudyjskiej mogą okazać się szansą

  Zawirowania w Arabii Saudyjskiej mogą okazać się szansą

  Świat przygląda się z bliska zawirowaniom w Arabii Saudyjskiej i zastanawia się nad ostatecznym celem Księcia Mohammada bin Salmana.
 • W Arabii Saudyjskiej odkryto tajemnicze struktury niewiadomego pochodzenia

  W Arabii Saudyjskiej odkryto tajemnicze struktury niewiadomego pochodzenia

  Około 400 kamiennych budowli zbudowanych na szczycie starożytnego płaskowyżu wulkanicznego w Arabii Saudyjskiej zostało sfotografowanych przez satelitę. Nie jest jasne, kto je zbudował i dlaczego, ale wydaje się, że są czymś na kształt bram powstałych przez "najstarszych ludzi w tej okolicy".
 • Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów - ropa drożeje

  Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów - ropa drożeje

  Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje w reakcji na informacje, że Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów po tym, jak Bahrajn oskarżył Iran o podpalenie ropociągu łączącego ten kraj z Arabią Saudyjską - podają maklerzy.
 • Arabia Saudyjska: Kobiety będą mogły oglądać mecze

  Arabia Saudyjska: Kobiety będą mogły oglądać mecze

  Arabia Saudyjska zapowiedziała w niedzielę zniesienie zakazu oglądania przez kobiety zawodów sportowych od stycznia 2018 r. Saudyjki będą kibicować zawodnikom i drużynom na trzech wyznaczonych obiektach - zaznaczyły władze odpowiedzialne za kulturę fizyczną.
 • Arabia Saudyjska zbuduje zupełnie nowe miasto za 500 milardów dolarów

  Arabia Saudyjska zbuduje zupełnie nowe miasto za 500 milardów dolarów

  Książę Mohammed bin Salman oficjalnie zapowiedział, że w Arabii Saudyjskiej powstanie najnowocześniejsze miasto na świecie.
 • Ropa znów na pierwszym planie

  Ropa znów na pierwszym planie

  Trzeci kolejny dzień publikacji cotygodniowych informacji o zapasach ropy w USA przynosi przecenę surowca znacznych rozmiarów. Wczoraj sprowadziła ona kurs WTI do 42 USD. Sentyment na rynku ropy uległ odwróceniu o 180 stopni. Na początku roku rynek zbyt optymistycznie podchodził do możliwości szybkiego wymazania gigantycznej nadpodaży i ograniczenia zapasów w wyniku wejścia w życie porozumienia OPEC z listopada. Przekonanie graniczące z pewnością zmieniło się w jednoznaczny sceptycyzm.
 • USA: Zakaz sprzedaży broni Saudyjczykom odrzucony

  USA: Zakaz sprzedaży broni Saudyjczykom odrzucony

  Amerykański Senat odrzucił próbę zablokowania umowy o sprzedaży amerykańskiej broni Arabii Saudyjskiej o wartości ogółem 110 miliardów dolarów. Umowę tę podpisał prezydent Trump podczas wizyty w Rijadzie w maju.

Filmy - Arabia Saudyjska (6)

 • Arabia Saudyjska. Pierwsza zagraniczna wizyta Trumpa

  Arabia Saudyjska. Pierwsza zagraniczna wizyta Trumpa.
 • Arabia Saudyjska. Pierwsza zagraniczna wizyta Trumpa

  Arabia Saudyjska. Pierwsza zagraniczna wizyta Trumpa.
 • Nowy, groźny wirus! Zabił już 102 osoby

  MERS to nowy koronawirus, który zabija ludzi w Arabii Saudyjskiej. Pojawił się na Bliskim Wschodzie półtora roku temu. Wywołuje zapalenie płuc, gorączkę i niewydolność nerek. Zdaniem naukowców, jest on podobny do SARS. Nie wiadomo jeszcze, jak z nim walczyć - ustalono jedynie, że jego nosicielami są dromadery, szeroko wykorzystywane na Bliskim Wschodzie jako zwierzęta juczne i środek transportu, a także hodowane dla mleka i mięsa. Na dzień dzisiejszy całkowita liczba śmiertelnych ofiar wirusa wynosi 102. Od września 2012 r. na MERS zachorowało łącznie 339 osób.
 • Mimo protestów kara śmierci wciąż popularna

  Z najnowszego raportu Amnesty International wynika, że kara śmierci nie tylko wciąż jest popularna w wielu krajach, ale też powraca w państwach, w których obowiązywało moratorium na jej wykonywanie. Najwięcej ludzi skazuje się na śmierć w Chinach, Iranie, Arabii Saudyjskiej, Stanach Zjednoczonych oraz Iraku. W Państwie Środka egzekucje liczone są w setkach - i wykonuje się ich tam więcej niż na całym świecie łącznie. W 2012 roku, którego dotyczy raport, zabijanie w majestacie prawa odbywało się najczęściej poprzez powieszenie, ścięcie, rozstrzelanie oraz podanie zastrzyku z trucizną.